içinde

Karı Koca İşleri

Kimimiz onu dizilerden tanıyor, kimimiz Survivor‘dan… Karışıklığa mahal vermemek için “Ç” ile sloganıyla bütün ülkeye soyadını öğreten Yunus Günçe son zamanlarda (koronadan önce) kendi yazdığı ve oynadığı tiyatro oyunuyla seyircilerin karşısındaydı. (Umarım ki bu kötü günler geçince yine olacaklardır)

Eşi Işık Selin Günçe’yle birlikte oynadı stand-up tadında bir oyun… Adından da anlaşılacağı gibi karı-koca ilişkilerini, her ilişkide olabilecek olayları kendi dillerinde anlatıyorlar ve oldukça doğallar. İyi ki evlenmişler de birlikte böyle bir iş yapmışlar diye düşündürtüyor izlerken. Tam bir tencere kapak misali olmuşlar açıkçası.

Güncel pek çok konu, pek çok kişi de nasibini alıyor oyunda. Zaten Yunus Günçe’yi bilen bilir, aklına ne gelirse söylüyor.

Dekorları da oldukça sade, sanki kendi evlerinin bir odasıymış gibi, gerçek fotoğraflarıyla desteklenmesi de böyle hissettiriyor olabilir. Resmen onların hayatından bir günü seyrediyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Tam anlamıyla bir aşık atışması seyrediyorsunuz ve haklıyı haksızı oyun sonunda alkışlarla sizin bulmanız isteniyor.

Bu günler elbette geçecek… Birkaç saat gülmek iyi gelecek, bir olaya bağlı kalmadan bir şeyler seyredeyim derseniz gördüğünüz ilk fırsatta bu oyuna bir şans verebilirsiniz. İkincisini merakla bekliyoruz.

Tiyatrolu, sağlıklı, güzel günler…

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

Ben, Kirke

Beni Kör Kuyularda – Hasan Ali Toptaş