YAZI EKLEME VE PAYLAŞIM KURALLARI

* Üye olurken kayıt olabilir veya sosyal medya ile giriş yaparak kolaylıkla kaydınızı yapabilirsiniz. Düzenli yazı paylaşmak isteyen üyelerimiz için tavsiyemiz, eğer Google’da arandığında kendi isim soyisminiz ile yazar olarak görünmek istiyorsanız, kullanıcı adını da kendi isim ve soyisminiz ile oluşturmanız.

* Eklenen yazılarda yazan kişinin gerçek ismi ve soyismi, aktif kullandıkları mail adresleri ve gerçek profil resmi kullanmaları rica olunur. Kullanmadıkları takdirde yazılarının yayınlanma kararı Siz Ve Biz BLOG editörlerine aittir.

* Kendi bloglarından yazılarını paylaşmak isteyen veya misafir yazarlar editör onayından geçecek yazılarını sınırsız olarak bloğumuzda da yayınlayabilirler. Fakat blog profili ile kayıt olup eklenen yazılar tanıtım yazısı olarak değerlendirilecek ve sınırlı tutulacaktır.

* Yazıların uzunluk sınırı bulunmamaktadır fakat şiir kategorisi hariç 300 kelimenin altında olması arama motorlarında görünürlüğünüzü azaltacaktır. 200 kelimenin altındaki yazıların yayınlanma kararı Siz Ve Biz BLOG editörlerine aittir.

* Eklenen yazının/yorumun içeriği ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir.

ÜYE VE ZİYARETÇİ KURALLARI

* Kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olması zorunludur.

* Üyelerin birbirlerine yaptığı ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle durumda yorumlara müdahale edilecektir.

* Kullanıcılar tarafından gelen, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı içerik ve yorumları yayınlamama hakkını Siz Ve Biz BLOG saklı tutmaktadır.

* Daha sağlıklı bir tartışma ortamının olması için yapılan yorumlarda üyelerin, diğer kullanıcıların inançlarına ve görüşlerine saygı göstermeleri zorunludur.

* Yorumlarda tamamı büyük harften oluşan cümleler kullanılmamalıdır.

* Site içerisindeki yorumlar Türkçe olmalıdır.

* Yapılan yorumlarda mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını Siz Ve Biz BLOG saklı tutmaktadır.

* Herhangi bir ticari amaç ya da telif hakkı içeren yorumlara izin verilmeyecektir.

* İnsanları kışkırtan, saldırgan bir kullanıcı adı seçilemez.

* Üyelerin kendi güvenlikleri açısından kişisel ve özel bilgilerini paylaşmaması gerekmektedir.

* Spam mesajlar göndermek yasaktır. Aynı ve benzer mesajlar birden fazla kere gönderildiğinde de müdahale edilecektir.

* Yargı mercilerine saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan yorumlara müsamaha gösterilmez. Yürümekte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.

YAZAR HESABI VE İÇERİK SİLME

* Kullanım Şartlarımızı ve Gizlilik Politikamızı ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer kullanıcıları sürekli takip eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları kapatılacaktır.

* Siz Ve Biz BLOG yazarlarına, hakaret ve küfür içeren özel mesaj atan kullanıcıların hesaplarını silme hakkını Siz Ve Biz BLOG saklı tutmaktadır.

* İçeriğin konusunda sapmayarak yapılan yorumlar olası tartışmaların engellenmesine yardımcı olacaktır. Aksi takdirde yorumlarınız Siz Ve Biz BLOG’un takdirine bağlı olarak silinebilir.

* Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmemektedir. Bu tür yorumların silinmesi, gerekli kişilere uyarı gönderilmesi ve/veya üyeliklerinin silinmesi hakkını Siz Ve Biz BLOG saklı tutmaktadır.

* Hesabını silmek isteyen yazarlar, kullanıcı ve ziyaretçiler iletişim adresimizden isteklerini gönderebilirler. Yazılar misafir yazar olarak blog hesabına aktarılır.