Çirkin Müzik Ruhu Obez Eder

Gürültülü müzik bir biyolojik silahtır. Sesle kulağımıza virüsü atar, beynimizi ve ruhumuzu kanser eder.


Müzik, hayatımızın vazgeçilmez parçalarından, hayat anlamımızdır belki de. Müzik, bana göre arkadaştır.

Üzüldüğünde seni teselli eden, sevindiğinde seni mutlu eden, kafanı boşaltacağın bir arkadaştır. Kimi zaman sana kötü bir arkadaş da olabilir. Bu tamamen sana bağlı biraz da. Müziğin tarihine ya da metodolojisini anlatmayacağım sizlere. Benim sıkıntım müzik gibi bir sanat eserini kullanarak yapılan gürültü kirliliği.

İnsanı oluşturan elementler; nitrojen, oksijen, hidrojen ve karbondur. Bence insanın ruhunu ise; vicdan, sevgi, özgürlük, sanat ve en önemlilerinden müzik oluşturur.

Yaz ayı gelmesiyle beraber, her yerde müzik dinleyen daha birçok gün yüzüne çıkıyor. Sokaklarda sonuna kadar baslı müzikle gezen şahinci kekolar, evlerinde camı açıp konu komşuyu rahatsız eden ergen genç, sahil bölgelerinde “kopuyoruz ulan” diyerek dans eden tatilci tayfa vs. Bunlar müzik terörü, kulak katilliği yapıyorlar aslında. Müzik dinlemek iyidir kardeşim ama iş gürültü kirliliğine geçince iş artık çok ciddi boyutlara geçiyor. Geçen instagramda Ayhan Sicimoğlu bir video atmış. Fethiye’deki tarihi adalarda tekneyle gezerken karşısına bir grup tekne içinde “kopuyoruz ulan” tayfası çıkıyor ve doğal olarak Ayhan abimizde rahatsızlığını ifade ediyor. Ayhan Sicimoğlu’da Fethiye belediye başkanını arıyor ve şikayette bulunuyor. İlgileneceklerini söylemişler. Bunun gibi yine Fazıl Say’da instagram da bir yazı paylaşmıştı. Bu adamlarda müzisyen kardeşim ama onlarda bu beis durumun farkındalar. Sizden ricam böyle tipleri direk şikayet etmeniz bir şekilde. Konuşun demiyorum direk şikayet edin. Çünkü bunlar anlamazlar senin kibarca uyarmandan. Bilinçli bir şekilde bilinçsizlik yapılıyor bu topraklarda. Ama herkes şuurunu kaybettiği için böyle şeyler bize artık normal geliyor ve kayıtsız kalıyoruz. Biraz daha mantıklı düşünüp, saygılı şekilde hareket edelim lütfen. Saygı yaşla ve mal varlığıyla kazanılmaz. Başınla düşünüp, vicdanınla davranıp bu olguları yoluna baş yaparsan, işte o zaman saygılı bir insan olursun.

Böyle bir sitem yazmak istedim sizlere. Sizleri kalp kafesinde, vicdan ve saygı ikram etmek istiyorum, eğer gelirseniz.

Vicdan ve saygıyla kalın…


Erencan DURMAZ

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri