içinde

5 Tanesini Yapıyorsanız Sabırsızsınız Demektir

“Sabreden derviş muradına ermiş.” gibi bir atasözümüz varken bazen sabretmekte sıkıntı yaşıyoruz. Günlük hayatın koşuşturmasından olsa gerek “Ya sabır” diyerek yaptığımız sabırsız eylemlere bir bakalım istedik. İyi okumalar.

Asansörü çağırma butonuna 100 kere basmak

asansor bilgilendirme

Asansörü çağırmak için bir kere basmayı yeterli bulmuyorsanız, bir kaç kere basınca daha çabuk geleceğine inanıyorsanız, üstelik bunun işe yaramadığını bildiğiniz halde yapmaktan vazgeçemiyorsanız sabırsızsınızdır.

Asansörde kapı kapama tuşuna basmak

asansor

100 kere çağırma tuşuna basıp gelen asansöre biner binmez arkadan başka gelen var mı yok mu aldırmadan direkt kapı kapama tuşuna basıyorsanız, oradan kazandığınız 3 saniyeyi kar sayıyorsanız ya da belki de psikolojik bir rahatlama geliyorsa üzerinize sabırsız bir insansınız demektir.

Korna çalmak

maxresdefault

Daha sarı ışıkta kornaya basıyorsanız, kimsenin trafikte önünüze geçmesine izin vermiyorsanız sabırsızlık belirtisidir. Ve büyükşehirlerde kavga çıkması için büyük bir sebeptir.

Sarı ışıkta hareket etmek

5 Tanesini Yapıyorsanız Sabırsızsınız Demektir

Sarı ışık yanar yanmaz korna çalmakla kıyasıya yarışacak bir eylemdir. Yaya geçitinin tam ortasında durup hafif hamlelerle ileri doğru gitmeye başlıyorsanız, yeşilin yandığını hiç görmüyorsanız çok sabırsızsınız demektir. Çünkü öyle uzun bir süreden bahsetmiyoruz, göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir süreyi yok sayarsanız, “Acele giden, ecele gider” sözünü size hatırlatırız.

Yürüyen merdivende yürümek

BOZUKÜSTGEÇİT

Yürüyen merdivendeki durağan ve sakin insanların merdivenin bir tarafta durmasına aldırmadan tabakhaneye çay yetiştirirmiş modunda bir eylem gerçekleştiriyorsanız sabırsız bir insan olduğunuzu söyleyebiliriz.

Uçak iner inmez ayağa kalkmak

ucak ici

Defalarca anons edilsin, bütün ikaz ışıkları yansın, bekleyemeden ayağa kalkıyorsanız, hele hele o esnada telefonunuzu da  açıyorsanız sabırsızlık kanlarınızda var demektir. Ama hatırlatalım; sizin ayağa kalkmanız yetmiyor, kapıların açılması da gerekiyor…

Bilgisayarda bir sayfa açmaya çalışırken sayfayı yenilemek

it impatient

Beklemeye hiç tahammülünüz yoksa, sayfa açılırken dönen yuvarlak sinirlerinizi bozuyorsa, internetiniz yavaş olmasa bile F5 tuşunun yazısında silinme başlamışsa inkar edemezsiniz; sabırsızsınız.

Oje sürüp kurumasını bekleyememek

oje kurutma

Kadınların en savunmasız oldukları anlardır yeni oje sürdükleri anlar. Bundan dolayı elini soğuk suda tutmalar, oje kurutucu spreyler ve cilalar icat edilmiş, bu süre kısaltılmaya çalışılmıştır. Eğer siz de bu yöntemleri kullanıyorsanız sabırsızlığınızdan dolayıdır.

Zili arka arkaya çalmak

ring video doorbell pro

Ziline bastığınız kapının açılmasını beklemeden yeniden çalıyorsanız, hatta ev sahibine alacaklıların geldiği yönünde bir mesaj veriyorsanız, evdekilerin uyumasına ya da tuvalette olmasına ihtimal vermiyorsanız sabırsızın önde gidenisiniz. Ve büyük ihtimalle telefonların da ilk çalışta açılmasını bekliyorsunuzdur.

Cümlenin sonunu dinlemeden atlamak

5 Tanesini Yapıyorsanız Sabırsızsınız Demektir

Cümlenin başına göre sonunu kendiniz uyduruyorsanız, sınavlarda hep bu yüzden yanlış yapıyorsanız, hızlı okuyup çabuk cevap vermek için önemli detayları atlıyorsanız, “Yazılarını beğenmiyor değilim” diyen birine “Ben de sana bayılıyordum sanki” diye cevap veriyorsanız siz de sabırsızsınız demektir.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir cevap yazın

istanbul-mutlu-k

İstanbulluları Mutlu Eden Durumlar

istanbullulari-sinir-eden-durumlar

Üstüme Varma İstanbul Dedirtecek Durumlar