içinde

Moda’nın Tatlısı, Asuman Çikolataları

Tatlıya hayır diyemeyenlerdenseniz, çikolata vazgeçilmezinizse size bir tavsiyemiz var; Asuman çikolataları… Gönül isterdi tabi, dükkan benim olsun ama sadece tatlı bir tesadüf…

tumblr ntnaWoHErkcqlpo

Antep baklavasıyla, Afyon kaymağıyla, Maraş dondurmasıyla nasıl meşhursa Moda da çikolatasıyla meşhurmuş. Sosyal medya aracılığıyla karşılaştığım ve haliyle adından dolayı çok merak ettiğim, çikolata deyince akan suların durduğu gerçeğiyle gidince gördüm ki o sakin, naif, şık semte de böyle bir şey çok yakışmış açıkçası. Moda sakin sakin olmasına ama ya o dükkan… Nohut oda bakla sofa misali o dükkanın her alanını değerlendirmelerine, içerde olabildiğince çok masa olmasına rağmen dışarda sıra bekleyenleri görünce ne kadar meşhur olduğunu da anlayabiliyorsunuz zaten.

IMG

Neyse… Masaya oturup menüye bakınca daha önce hiç böyle bir menü görmediğinizi fark ediyorsunuz. Hayatımda ilk defa “Bana bir Asuman” gibi bir sipariş verdim 🙂 Neymiş bu Asuman diyecekseniz; eritilmiş Belçika çikolatası, çilek , Fransız çıtır bisküvisi üstünde de krem şanti… Bırakın yemesini, bakması bile zevkli. Birbiriyle en çok yakışan şeyler, nasıl kötü olsun ki. Çikolatanızı bitter, sütlü ve beyaz çikolata olarak tercih edebiliyorsunuz üstelik. Tek problem; acaba küçük boy mu alsam büyük boy mu oluyor, ne diyelim Allah başka dert vermesin 🙂 Tabi ki büyük alın; tadı damağınızda kalmasın. Şaka bir yana küçüğü de ideal görünüyor ama çikolatayı çok seviyorsanız büyük aldığınıza pişman olmazsınız. Sunumları da gayet başarılı.

IMG  e

Velhasıl küçücük bir dükkan, dükkanın kapısını açtığınız an burnunuza gelen mis gibi çikolata kokusu, içerideki sıcak atmosfer, cana yakın çalışanlar, kavanozlarda çeşit çeşit çikolatalarla mest olmak istiyorsanız bu dükkan şiddetle tavsiyedir. Çünkü içerde mutsuz kimse yok. Herkes neşeli, herkes enerjik. Kim öyle bir tatla buluşurken mutsuz olsun ki. Siz de bu mutluluğu tatmak istiyorsanız yolunuzu Moda düşürün ve Asuman Çikolataları’yla buluşun. Diğerlerini denerseniz fikir verin ki bir daha gittiğimizde onları tadalım.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

Yeni bir başlangıç için

Yeni Bir Başlangıç İçin

11_-Dünyanın-Bütün-Çocuklarına-Karşı-Yazılmıştır

Mucizenin Adıydın ÇOCUK