Moda’nın Tatlısı, Asuman Çikolataları


IMG_3361

Tatlıya hayır diyemeyenlerdenseniz, çikolata vazgeçilmezinizse size bir tavsiyemiz var; Asuman çikolataları… Gönül isterdi tabi, dükkan benim olsun ama sadece tatlı bir tesadüf…

tumblr ntnaWoHErkcqlpo

Antep baklavasıyla, Afyon kaymağıyla, Maraş dondurmasıyla nasıl meşhursa Moda da çikolatasıyla meşhurmuş. Sosyal medya aracılığıyla karşılaştığım ve haliyle adından dolayı çok merak ettiğim, çikolata deyince akan suların durduğu gerçeğiyle gidince gördüm ki o sakin, naif, şık semte de böyle bir şey çok yakışmış açıkçası. Moda sakin sakin olmasına ama ya o dükkan… Nohut oda bakla sofa misali o dükkanın her alanını değerlendirmelerine, içerde olabildiğince çok masa olmasına rağmen dışarda sıra bekleyenleri görünce ne kadar meşhur olduğunu da anlayabiliyorsunuz zaten.

IMG

Neyse… Masaya oturup menüye bakınca daha önce hiç böyle bir menü görmediğinizi fark ediyorsunuz. Hayatımda ilk defa “Bana bir Asuman” gibi bir sipariş verdim 🙂 Neymiş bu Asuman diyecekseniz; eritilmiş Belçika çikolatası, çilek , Fransız çıtır bisküvisi üstünde de krem şanti… Bırakın yemesini, bakması bile zevkli. Birbiriyle en çok yakışan şeyler, nasıl kötü olsun ki. Çikolatanızı bitter, sütlü ve beyaz çikolata olarak tercih edebiliyorsunuz üstelik. Tek problem; acaba küçük boy mu alsam büyük boy mu oluyor, ne diyelim Allah başka dert vermesin 🙂 Tabi ki büyük alın; tadı damağınızda kalmasın. Şaka bir yana küçüğü de ideal görünüyor ama çikolatayı çok seviyorsanız büyük aldığınıza pişman olmazsınız. Sunumları da gayet başarılı.

IMG  e

Velhasıl küçücük bir dükkan, dükkanın kapısını açtığınız an burnunuza gelen mis gibi çikolata kokusu, içerideki sıcak atmosfer, cana yakın çalışanlar, kavanozlarda çeşit çeşit çikolatalarla mest olmak istiyorsanız bu dükkan şiddetle tavsiyedir. Çünkü içerde mutsuz kimse yok. Herkes neşeli, herkes enerjik. Kim öyle bir tatla buluşurken mutsuz olsun ki. Siz de bu mutluluğu tatmak istiyorsanız yolunuzu Moda düşürün ve Asuman Çikolataları’yla buluşun. Diğerlerini denerseniz fikir verin ki bir daha gittiğimizde onları tadalım.


Asuman ATAGÜN

SizVeBiz BLOG Editörü, İstanbul

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri