içinde

Kalpler Satın Alınmaz..

Bir gün genç bir adam kasabada durdu ve tüm vadinin en güzel kalbine sahip olduğunu söyledi..

Büyük bir kalabalık toplandı ve yüreğine hayran kaldı. Gerçekten tertemiz güzeldi ve gördükleri en güzel kalpti. Birden yaşlı bir adam kalabalığın içinden çıktı ve şöyle dedi: “Senin kalbin güzel, ama benimki kadar güzel değil. Kalabalık ve genç adam yaşlı adamın kalbine baktı. Sert atıyordu, ama öyleydi yaralarla doluydu, parçaların çıkarıldığı ve diğerlerinin değiştirildiği yerler vardı. Bunlar birbirine tam oturmuyordu ve bazı yıpranmış köşeler vardı. Bazı yerlerde bütün parçaların eksik olduğu derin oyuklar vardı. İnsanlar şaşkınlıkla ona bakıyorlardı. Kalbinin daha güzel olduğunu nasıl iddia edebilir, diye düşündüler?

“Şaka yapıyorsun,” dedi genç adam, yaşlı adamın kalbini işaret ederek. “Senin kalbini benimkiyle karşılaştırmak küstahça. Benimki mükemmel ve seninki yara ve gözyaşlarıyla dolu.”

“Evet,” dedi yaşlı adam, “seninki mükemmel görünüyor, ama seninle asla yer değiştirmem. Her yara, sevgimi verdiğim birini temsil ediyor. Kalbimden bir parça koparıp onlara veriyorum ve sık sık Kalbimin boşluğuna sığması için bana kalplerinden bir parça veriyorlar, ancak parçalar tam olmadığı için, gerçekten takdir ettiğim bazı pürüzlü kenarlarım var çünkü bana paylaştığımız sevgiyi hatırlatıyorlar.

Bazen karşılıksız kalbimden bir parça verdim. Bunlar boş oluklar. Eğer verirsen bir şeyi geri alacağını bekleyemezsin. Ama eğer verirsen, her zaman risk almak zorunda kalacaksın.  Oluklar acı verse bile açık kalıyorlar ve bana bu kişiye duyduğum sevgiyi hatırlatıyorlar. Ama umarım bir gün o insanlarla tekrar karşılaşacağım ve belki o zaman bana kalplerinden bir parça verecekler. Bu durumda boşluk doldurulur. Şimdi gerçek güzelliğin ne olduğunu görüyor musun? ”

Genç adam kıpırdamadan durdu ve yanaklarından yaşlar süzüldü. Yaşlı adama gitti, mükemmel, genç ve güzel kalbini kavradı ve bir parçayı yırttı ve titreyen elleriyle yaşlı adama ikram etti.

Onu dikkatle, neredeyse şefkatle aldı ve kalbine koydu. Daha sonra eski yaralı kalbinden bir parça aldı ve onu genç adamın kalbindeki yarayı doldurmak için kullandı. Bu onun kalbine baktı. Artık kusursuz değildi, ama her zamankinden daha güzeldi ve yaşlı adamın sevgisinin kalbini doldurduğunu hissetti. Her iki adam da sarıldılar ve kalpleri atmayı bırakana kadar yollarına devam ettiler.

Bir kalp satın alamazsınız, ancak şanslıysanız, bedavaya alırsınız!
Pekii siz kaç kalp aldınız bugün?
Sevgiyle kalın ?

Yazar Handan Ober

Assistant Director
Aral AG
Germany

Bir yanıt yazın

Genç Adam

Gelecek Yok!