içinde

Gelecek Yok!

Ya bir gün, her zaman kendi hayalini kurduğun mükemmel dünyada uyanmazsan?

Dünyamız mükemmel olmaktan uzak, yokuş yukarı değil. İklim değişikliği, kirlilik, ormansızlaşma, aşırı avlanma, yok olma ve aşırı nüfus. Bizi ilgilendiren tek şey Corona değil.

Değişime ihtiyacımız var. Değişim cesareti. Yaşam tarzımızı, tavrımızı, düşünce tarzımızı değiştirme cesareti – bu şekilde devam edemez.

Gelecek yok…!!

Ama kim umursar? Bu sadece bizim tek gezegenimiz, tek evimiz, tek hayatımız. Dünyanın bize ihtiyacı yok, ona ihtiyacımız var, ama çantamızda ikinci bir gezegenimiz varmış gibi yaşıyoruz, geleceğimizle, çocuklarımızın geleceği ile Rus ruleti oynuyoruz. Ya dünyanın bakterilerden kurtulmak için ateşi varsa, biz?  Ya “ateş” işe yaramazsa ve dünya şimdi antibiyotik Corona’yı döküyorsa? Atamak. Bir şeyi değiştirmemiz gerektiğinin bir işareti olarak.

Çevre, iklim, okyanusları plastikten artık ayırt edemeyene kadar beklemek istiyor muyuz? Ağaçlar WiFi üretecek olsaydı, nihayetinde ağaçlar için ormanı göremezdik. Bu oksijen şeyini üretmeleri çok yazık.

Aptallık parlarsa, enerji sorunu da çözülürdü.

Toplumumuz kör. Para körlüğü, güç körlüğü, açgözlülük ve bencillik. Kendi elinize almak yerine kurtarmayı bekliyorsunuz. Tembellik? Kaygı mı ? Başarısız olmaktan mı korkuyorsunuz?

Korku kafadan başlar – ama cesaret de öyle! Ve cesaret korkmamak, sadece korku yüzüne bakmak ve yine de hareket etmek anlamına gelmez. Hoşnutsuz olma cesaretine sahip olun, korkmak için cesur olun.

Irkçılık, cinsiyetçilik, homofobi hoşgörü, kabullenme? Yabancı bir kelime. Dünyamızın bir güncellemeye ihtiyacı var, UpdateS, çünkü sadece bir virüsün saldırısına uğramıyoruz.
Bir araya gelelim, bir arada kalalım, güvenelim. Güven, en sessiz cesaret türüdür. Ve cesarete ihtiyacımız var. Değişim cesareti.

Ama hiçbir şey kendi kendine değişmez, siz kendinizi değiştirmeden önce hiçbir şey değişmez ve aniden her şey değişir. Sadece umut etmek, tren istasyonunda bir gemi beklemek gibidir. Küçük şeyler bile önemli, onlara inanırsak bir şeyler değişebilir. Ve sadece tavırsa, bir başlangıç. Konuşmaya ayak uydurmak. Değişim bize ve değişime ihtiyacımız var. Değişim cesareti. Kendi aklımızı kullanma cesareti.

Çünkü olduğu gibidir ama siz ondan ne çıkarırsanız o olur, eylem hedefi rüyadan ayırır. Ve henüz orada olmasak bile, dünden daha yakınız. Öyleyse, yarın gurur duyabileceğiniz bir şey yapın, çünkü şimdiyi her kim kullanırsa, gelecekte değerli bir geçmişe sahiptir. Bir geleceği var. Şu an olduğu gibi var olmayan bir gelecek. Gelecek yok.

Sessiz kalmak için doğru kelimeler eksik, hepimizin geleceği ve 3 olasılık var:

Vazgeçin, teslim olun ya da cesur olun ve her şeyinizi verin!!
Sevgiyle kalın…

Yazar Handan Ober

Assistant Director
Aral AG
Germany

Bir yanıt yazın

Kalpler Satın Alınmaz..

Kadınlar Erkeklerden Daha mı Çok Konuşuyor?