içinde

İkinci Kadın

Kimdir ikinci kadın? 

-Evli bir erkeğin hayatında erkeğin belirlediği süre içerisinde çoğunlukla cinsel bazen de duygusal yaklaşımıyla erkeğin eksikliğini duyduğu ihtiyaçları gideren ve çoğunlukla o erkeğe aşık olan ama yerini bilen kadındır.

Görmemektir, duymamaktır bazen susmaktır. En içten ama yaralayıcı gizli bir sevgi sandalında yalnız kalmaktır. İstediğinde arayamamaktır. Hiçbir özel günü o günde kutlayamamaktır. Her an gelebilecek beş harfli koca bir cümlenin – bitti – korkusuyla yaşamaktır. Bir yandan uyuşturucu gibi olmaktır. Uyuşmaktır. Baştan kabul etmek, kabul ettiklerinle yüzleşmek, bazen kendinden tiksinmek ve sevmediğin başka bir insan olmaktır.

İçten içten birinciyle kendini kıyaslamak; ama üstün gelsen de bunun boş bir çaba olduğunu görmektir. Karşılıksız sevmektir. Temiz ama bir o kadar da kirli bir sevmek. Hayattan çalınan bir gün bile değil bir kaç saattir. Kabul görmeyiş, saygı duyulmayıştır. Bazen yok sayılmaktır. Hor görülmektir. Bir başkaldırıdır, inadına yaşamaktır mutluluğu. O mutluluk ki Duygu Asena’nın dediği gibi ağzında yuvarlanan bir yudum konyak gibi ağır ağır, yoğun yoğun bir mutluluk.

Herkes hep birinci kadını dinler; ona hak verir. Bu bumerangın mağdur kişisi birinci kadın-herkesçe kabul görmüş, saygın, temiz; suçlusu erkek, günah keçisi ise ikinci kadındır – kirli olan. Olay dizgisinde birinci kadın tarafından dışarıya itilen erkek, ikinci kadının kollarında bulduğu “anlık ” huzurun bir anda etkisine kapılır. Zaman sonra bu anlık huzur, yerini pişmanlığa bırakır ve eve dönüş yolu başlar. Oyunun kaybedeni ikinci olandır. Bu hikayelerin en suçlu ve en mağdur kahramanı…

Şimdi bunu okuyan evli hanımlar acaba bilmediğim ikinci bir kadın var mıdır diye daha çok kocalarına baskı uygulayacak o telefonlar daha çok karıştırılacak. İçiniz ferah olsun gün sonunda sizin koynunuza girecekler.

Bu sıralar üst üste geldi aşk meşk kitapları… “Aşk Gidiyorum Demez” bu yazının esin kaynağı oldu. Kitaplar ah kitaplar. Korona günlerinizi sevgili eş takibine değil kitaplara ayırın. En büyük yatırım kendiniz için yaptığınız yatırımdır.

Yazar SMYRNA

Siz Ve Biz Blog Editörü
Always Hope But Never Expect - Adana

Bir yanıt yazın

Yelpaze Dilinde Aşk

Bir Fotoğrafın Şiiri