içinde

Yelpaze Dilinde Aşk

Ay bir fenalık geldi Covid_19 arkadaştan. Çin’de yarasa yiyen çekik gözlüler yüzünden burada aslanlar gibi Adana kebap yiyen yiğitler, güzeller evlere tıkıldı kaldı. Onlara içerik hazırlamak da bize düştü.

Kitaplardan öğrendiğimiz çok şey var aslında. Unutmadan sizlere yazmak, aktarmak istiyor; sosyal mesafeyi koruyarak birbirimize yakınlaşalım diyorum.

Kızlar, diyelim ki bir erkekten yelpaze hediye aldınız. Hani olmaz ya bu zamanda, aldınız. Çıkar belki böyle ince ruhlu bir adam. Ve dedi ki “Nadide aşkıma cevabı bu yelpaze ile vermenizi rica ediyorum hanımefendi.” Yani bu da olmaz ya işte bu zamanda. Oldu diyelim. Bu zamanda nude atmak var artık, flörtizm var- eski zamanın mavi boncuk dağıtması- Aşk, sevgi, tutku hak getire.

Konuyu dağıtmayayım. Yelpaze dili de şöyledir;

“Peşimden Gel”…

Eğer hoşlandığınız beyefendiyi birazcık daha süründürmek istiyorsanız, kaçan kovalanır mantığıyla hareket edenlerdenseniz yelpazeyi sağ elinize alın ve yüzünüzü kapatın. Bu “Peşimden Gel” demektir. Gönlüm var sen de ama öyle kolay lokma değilim 😉 anlamına gelir. Az daha koşsun peşinizden.

“Peşimi Bırak”…

Hiç niyetiniz yok, kalbinizin kapıları kapalıysa aşkla meşkle uğraşacak vaktiniz, ruhunuz yok ise direkt net keskin bir ifadeyle söyleyebileceğiniz şey “Peşimi Bırak” olur. Bunu yelpaze dilinde nasıl anlatabilirim derseniz; yelpazeyi sol elinize alıp yüzünüzü kapatabilirsiniz. Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna.

“Aşığım”…

Bunlar benim vermek istediğim cevap değil. Ben bu adamı seviyorum ve istiyorum diyorsanız; kalbim artık ona ait, gelsin beni babamdan istesin düşüncesindeyseniz yelpazeyi göğsünüzün üstünde genişçe açın ve bir göz kırpın. Sağ ya da sol el ile tutmanız farketmez. Kalbim sana açık “Aşığım” diyorsunuz zaten koca koca harflerle.

Eskiler güzeldi. mendil bırakılırdı; ayna hediye edilirdi. Sevgiden önce “saygı” vardı. Yaşım o kadar kemale ermedi ama şimdilerde sevgi yok gibi bir şey. Herkes, kendi boşluklarını doldurmak için sizin boşluklarınızı yakalamaya çalışıyor. Yakaladığında da bundan faydalanıyor.

Güçlü kalıp kimsenin yara bandı olmayın ve değer veren gönüllere açın kapılarınızı.

Yazar SMYRNA

Siz Ve Biz Blog Editörü
Always Hope But Never Expect - Adana

Bir yanıt yazın

DNA Replikasyonu Nedir?

İkinci Kadın