içinde ,

Altın Kelebek Kimlere Kondu?

Dün gece 43.sü düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu… Buldu bulmasına ama biraz olaylı biraz tantanalı bir gece oldu…

Kırmızı halı o kadar hızlı, o kadar geçiştirmelik yapıldı ki, salona girenler kendilerini anında mikrofonla burun buruna buldu ama söyleyeceklerine çok da fırsat verilmedi….

Gecenin sunuculuğunu ise Pelin Akil Altan ve Okan Bayülgen yapmaya çalıştı. Çalıştı diyorum çünkü ikisi de çuvalladı o gece. Pelin Akil’i çok sevmeme rağmen sunuculuğu hakkıyla yapamadığını üzülerek söylemek zorundayım, belki de ilk deneyimi olduğu içindir… Okan Bayülgen ise bir ara kendi program formatına ve milleti azarlamaya yönelik sunumlarına geçti. Süreyi geçen yıllara göre kısa tutacaklarını, bu yüzden ödülü verenle alanın öpüşme, tebrik etme kısımlarını çok uzatmamalarını kendi diliyle anlatsa da , onun konuştuğu kısımlar bütün bunlardan daha uzundu…

Gelelim programa…

tarkan

Senelerdir bu tür etkinliklere katılmayan, ödül alsa bile orda görmeye çok alışık olmadığımız, mega starımızla başladı gece. Gittikçe yakışıklılaşan haliyle arzı endam etti sahnede. Ve çıkarmakta geç kaldığı, çok da başarılı olduğu sanat müziği albümünden şarkılar okudu… Ama maalesef playback 🙁 Yine de “En iyi proje ödülü”nü aldı Tarkan. Alsın zaten, kesinlikle hakkıdır.

İlk ödül en iyi dizi… Diriliş Ertuğrul…

dirilis-ertugrul

İlk oldukları için midir, yoksa bir kasıt mı vardır bilinmez hiç konuşmalarına, teşekkür etmelerine bile fırsat verilmeden sahneden indirildiler ve bu yüzden gece sonunda aldıkları ödülleri geri iade ettiler.

En iyi kadın oyuncu; Burçin Terzioğlu…

burcin-terzioglu

Ödülünü Türkan Şoray’ın elinden aldı… Türk sinemasının sultanı ondan daha heyecanlıydı.

En iyi erkek oyuncu; İlker Kaleli…

ilker-kaleli

Ödülünü vermek üzere sahneye Meryem Uzerli çıktı ve Okan Bayülgen’e inat aklına geleni saydı eski sevgililerine 🙂 Hem kendi hem de salondakilerin en çok eğlendikleri anlardı sanırım o anlar…

En iyi çocuk oyuncu; Beren Gökyıldız…

beren-gokyildiz

“Kocamın Ailesi” dizisinde yıldızı parlayan ve şimdilerde “Anne” dizisiyle oyunculuğunu konuşturan küçük kız… En çok sen hakkettin belki de bu ödülü. Yolun açık olsun…

Yılın Medya ödülü; Hande Fırat…

hande-firat

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı facetime bağlantısından dolayı bu ödülü almaya hak kazandı.

En iyi erkek sunucu; Beyaz…

beyazit-ozturk

Acaba kaçıncı ödülü Beyaz’ın? Rakibi yok gibi sanki 🙂

En iyi yönetmen; Çağrı Vila Lostuvalı…

cagri-vila

Poyraz Karayel’in yönetmeni olur kendisi ve en iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu ödüllerine ek olarak en iyi yönetmen ödülü de Poyraz Karayel’e gitti böylelikle.

En iyi dizi çifti; Furkan Andıç – Leyla Lydia Tuğutlu (Tatlı İntikam)…

leyla-furkan

Bir gece öncesi rating kurbanı olduğu için erken final yapan dizinin başrol oyuncuları en iyi dizi çifti seçildi. İlginç bir milletiz demek ki…

Yılın şarkısı; Bağdat…(Ayla Çelik)

Çıktığı günden beri nice düğünleri açan, nice serenatlarda kullanılan, 7’den 70’e herkesin diline pelesenk olan hatta tüm meslek gruplarının kendince uyarladıkları şarkı… Hak etti sanki 🙂

En iyi klip; Mor (Hande Yener)…

Sürekli kendini yenileyen Hande Yener bu sefer de klibiyle ödül aldı. Klibinde “En iyi gündüz kuşağı” ödülünü alan “Kısmetse Olur” programının geçen seneki damat adaylarından Eser de yer almıştı.

En iyi komedi dizisi; Kiralık Aşk…

kiralik-ask

En iyi komedi kadın oyuncu; Elçin Sangu… En iyi komedi erkek oyuncu Barış Arduç… Her ne kadar dizi komedi tarzı mı değil mi tartışmaya açık olsa da onlar bu dalda ödül aldılar. Ödüllerini Cüneyt Arkın verirken Elçin Sangu heyecandan mıdır bilinmez ismi okunmadan kendini sahneye attı. Barış Arduç ise ödülünü almaya geldiğinde Cüneyt Arkın’ın elini öperek daha nice ödülleri hak ettiğini gösterdi belki de… Cüneyt Arkın ise hem TV başındakileri hem de orda bulunan seyircileri konuşmalarıyla ve sağlık durumuyla hüzünlendirdi ama çok da alkışlandı.

En iyi kadın sunucu; Müge Anlı…

muge-anli

Nasıl almasın bu ödülleri? Kadın saçını süpürge etti kayıpları bulmak için, buldu da… Herkes emeklerinin karşılığını alsın tabi…

En iyi kadın haber sunucusu, Nazlı Çelik…

nazli-celik

En iyi erkek haber sunucusu; Fatih Portakal…

fatih-portakal

Nazlı Çelik ödülünü alırken şehit polis ve askerleri anarken, Fatih Portakal da işini hakkıyla yapan arkadaşları adına aldığını belirtti.

En iyi spor programı; Yüzde Yüz Futbol… Gültekin Onay ve Rıdvan Dilmen

ridvan-gultekin

Ödüllerini Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın elinden aldı.

En iyi müzik grubu; Gripin…

gripin

Grup üyeleri ödüllerini Samsun Demir’den aldı.

En iyi pop müzik erkek; Murat Boz…

murat-boz

Kendisi Avrupa Turnesi’nde olduğu için törende yoktu ancak çekmiş olduğu video ile teşekkür etti. Asıl biz sana teşekkür ederiz, iyi ki varsın 🙂

En iyi pop müzik kadın; Sıla…

sila

Kusursuz güzelliğiyle, muhteşem sesiyle, sözlük gibi kelime haznesiyle fazlasıyla hak etti kendileri (Çok da objektif olamadım sanırım :)))

En iyi çıkış yapan solistler; Eypio

eypio

En iyi çıkış yapan solistler; Derya Uluğ

derya-ulu

En iyi çıkış yapmak önemli ama ondan daha önemlisi bu başarıyı uzun süre devam ettirebilmek… Umarız öyle olur.

En iyi fantezi halk müziği kadın; Sibel Can…

sibel-can

En iyi fantezi halk müziği erkek; Serkan Kaya…

serkan-kaya

Okan Bayülgen gece boyunca Sibel Can’ın gerek kilolarıyla gerekse yürüyüşüyle dalga geçti ama kadının suratında ufak bir mutsuzluk bile olmadı. Helal olsun… Ben olsam sahneye çıkmış Okan’ın kafasına fırlatmıştım topuklu ayakkabıyı… İkisinin de ödülünü usta Orhan Gencebay takdim etti.

En iyi magazin; Renkli Sayfalar… Gülşen Yüksel Salt ve Müge Dağıstanlı

muge-gulsen

Ödüllerini Demet Akalın verdi.

demet-akalin

Demet Akalın da “Müzikte 20. Yıl Özel Ödülü”nü aldı ve sahnede 20. yılına özel çıkardığı albümden bir şarkıyı dansçılarıyla birlikte seslendirdi. Kıyafeti rüküştü gerçi ama yine de tebrikler, başarılı işlere imza atıyor kendileri.

“Müzikte 50. Yıl Özel Ödülü” Selami Şahin…

salami-sahin

50 yıla kaç tane özel şarkı sığdırdı, kaç tane ödül aldı elbette ama iyi ki böyle de bir adam var müzik dünyamızda…

Yaşam boyu başarı ödülü; MFÖ…

mfo

Senelerdir ayrılmayan, ayrı olsalar bile birlikte anılan 3 dev müzik adamı… Tebrikler.

Yıldızı parlayanlar…

yildizi-parlayanlar

Ev sahipliğini Pantene’in yaptığı ve Pantene yüzü olan Neslihan Atagül, Melisa Aslı Pamuk, Simge Sağın ve Dilan Çiçek Deniz’e bu ödülü takdim etti.

Gecede bir de beklenmedik bir durum da yaşandı; sahneye bir kişi atladı ve Banu Alkan’ı aradığını ama bulamadığını söyledi. Okan Bayülgen kendi programlarından da bu duruma alışık olduğu için durumu kurtarmaya çalışsa da reji sesi azaltarak olası bir kazayı engellemeye çalıştı.

Sonuç olarak, 43 yıldır düzenlenen bir ödül töreni daha güzel ve profesyonel olabilirdi. Ödülü haklarıyla alanları tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.”En İyi Blog” diye bir kategori de açılırsa adaylığa talibiz.

Bakalım seneye neler olacak Altın Kelebek’te? Takipçisiyiz 🙂

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

geride-kalanlar-kpk

Geride Kalanlar

img_3647

Ev Arsa Alırken Dikkat, Tapusunu da Alsanız Elinizden Alabilirler..