içinde

Elde Makas Koşmak – Augusten Burroughs

Evde kalmak ve her an dışarı çıkamamak elimde var olan kitapları bitirmek adına çok faydalı oldu benim için. Yoksa bu kitabı anında bırakır, okumaya devam etmezdim başka uğraşlarım olsaydı…

Çünkü ne okudum, ne okuyacaksınız anlatamıyorum bile… “Elde Makas Koşmak” Adı ilgincime gitmişti, onun için almıştım ama kitapta doğru düzgün bir konu bile yok ya da varsa da ben anlamadım, bilmiyorum. 

Normalde olumsuz kitap eleştirilerini yazmayı çok sevmiyorum, kitabı hiç beğenmemiş olsam bile güzel birkaç tarafını bulup yazmaya çalışıyorum ama bu kitapta onu da bulamadım maalesef. Kapak fotoğrafını çekerken verdiğim emeğe acıdım resmen!

Sözümona ergenlik çağında bir çocuğun dramatik hayatını anlatıyor; alkolik bir babanın ve şizofren bir annenin çocuğu olan Augusten’in sıradışı hikayesini okuyorsunuz aslında (yazarın kendi hikayesiymiş sanırım) Kitabın arka kısmında “Olağanüstü koşullarda ayakta kalmayı başaran sıradan bir çocuğun komik, hüzünlü ve çok satan öyküsü” yazıyor… Ben ne komikliğini gördüm ne de hüznünü… Ve neresi çok satmış hiç anlamadım doğrusu. 

Ama dediğim gibi ben anlamamış olabilirim. Benden farklı düşünen varsa yorumlara bekliyorum. Kitabın filmi de varmış, şans verir miyim bilmem ama belki siz değerlendirmek istersiniz.  

Siz elde makas koşmayın, zira tehlikeli olabilir! 

Kitaplı yazlar herkese…

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir cevap yazın

Rüzgarlar Hep Gençtir – Zülfü Livaneli

Camdaki Kız – Gülseren Budayıcıoğlu