içinde

Bora Jet Aşkına

Çok fazla seyahat eden birisi olmamakla birlikte tek tercihimi her zaman THY’den yana kullanan ben, bir aciliyet sonucu Bora Jet’e emanet ettim kendimi. Pervaneli, küçük, kısa mesafede havalanabilen veya iniş yapabilen bu uçaklara hayran kaldım. Şimdi bu kaçıncı uçuşum bilemiyorum:) Öyle burnu dik havalanıyor ki bu uçaklar, gökyüzüne doğru adeta bir uzay mekiği havasında stratosfer, mezosfer, termosfere kadar yara yara havalandık. İnanılmazdı…

Sanki yolculuğumuz bir başka şehre değil de güneşe doğru gibiydi; bayıldım. 2 kişilik geniş ferah koltuklarda seyahat eğlenceli geldi o tıkış tıkış şehirler arası seyahat eden THY filosuna göre. Bir de servisleri var hani öyle mükemmel aşçıları , pastacıları yok belki ama büyüdükten sonra neden olmasın. Yine de kakaolu kekleri tam doyurucu ve lezzetli. Uçaktan inince biraz bakındım “Kim bu Bora Jet ?” diye. Tanınması , tanıtılması gerek diye düşündüm seyahatlerimde genelde tek başıma oturunca yeterince yolcusu olmadığını farkettim bu üzücü.

Burdan sesleniyorum öyleyse! Türkiye sevdalısı yıllarca Amerika’da yaşamış bir adam şirket sahibi: Yalçın Ayaslı. Türkiye’de sivil havacılığın tabiri caizse dolmuş uçak taşımacılığını üstlenen ilk şirketmiş. Nasıl bir fikir ile doğdu bilinmez; ama ben fazlasıyla dahiyane buldum. Bütün Ayvalık, Bodrum, Muğla Bora Jet diyormuş başka bir şey demiyormuş.

12 adet filoya sahip 22 uçuş noktası olan bir mini şirket. Yunanistan, Fransa gibi yurt dışına seferleri bile var. 2008 yılında kurulmuş ve o zamandan bu zamana değişimi yaşıyorlar. Başlattıkları  bu hareket için kendilerini tebrik etmek lazım gelir. Çünkü devasa şirketlerin arasında kendine harika bir yer edindi ve büyümeye devam ediyorlar istikrarla, sağlıkla. Desteklerinizi esirgemeyin! Varsa olası aksaklıklar mazur görünüz sevgili okurlar.

Bakıyorum çünkü tuhaf tuhaf şikayetler paylaşmışlar çoğu anlamsız ve eski. Çevremdeki birçok kişiden memnuniyetlerini belirten cümleler duydum. Umarım başarıları artarak devam eder.

borajet fb

Son olarak Fenerbahçe Spor klübüyle sponsorluk anlaşması imzalanmış ve buna göre önümüzdeki 3 yıl için Fenerbahçe Avrupa’daki maçlarında Borajet logosu ve ismi ile mücadele edecek. Bu anlaşma gereği yurt içi ve yurt dışı bütün deplasman maçlarında futbol ve basketbol takımları özel olarak dizayn edilen ve Fenerbahçe adı verilen uçak ile seyahat edecek.  Yine diğer branşlarda ulaşım sponsorluğunu yapacaktır. Fenerbahçe taraftarları için de Borajet’in özel jestleri ve sürprizleri olacakmış.

Sevgilerle..

Yazar Beste CANKURT

Siz Ve Biz BLOG Editörü - Adana

Bir yanıt yazın

gidecek-yerim-yok

Eğer Gidebilecek Hiçbir Yerim Yoksa Nasıl Kaybolabilirim Ki?

duokapak

Google Duo Türkiyede !! Görüntülü Konuşabiliriz