içinde

Ünlülerle Selfie Çektirmenin En Kolay Yolu, Madame Tussauds İstanbul

İngilizce kitaplarında karşımıza çıkan, adını balmumu heykel ustası Maria Tussaud’dan alan Madame Tussauds Müzesi, 21. Şubesiyle İstanbul’da 🙂 Gelin hep birlikte bir göz atalım İstiklal Caddesi’ndeki bu müzeye…

Dünya liderlerinden, sanatçılara, müzisyenlerden bilim adamlarına ve sporculara farklı balmumu heykellerin sergilendiği alanda onları yakından inceleme fırsatınız olacak.

IMG

Masmavi gözleri ve asil duruşuyla Madame Tussauds Istanbul’da sizi ilk karşılayan kişi elbette Atatürk olacak. Ve fonda da “Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşaaaaa” marşı size eşlik edecek.

IMG

Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Mimar Sinan ve Mevlana gibi önemli büyüklerimizle devam edeceksiniz gezinize.

Yaşar Kemal’e gelince karşısındaki koltuğa oturacak sohbet edeceksiniz adeta. Ve Yaşar Kemal’in yüz ifadesinin gerçekçiliğine hayran kalacaksınız.

IMG

Piyanosuyla  müziğin dehası Wolfgang Amadeus Mozart  olanca gerçekliğiyle sizi bekliyor olacak. Tabi ki fonda senfonisiyle… Müzenin en güzel yanı ise, kişilere ait aksesuarların yanında olması… Onları kullanarak fotoğraf çekme şansını yakalayacaksınız.

IMG

Hababam Sınıfı’nın Hafize Anası, Adile Naşit  çay ikramı yapacak sizlere 🙂 Elinde zil olsa daha anlamlı olurdu diye düşünüyorum naçizane.

Sportif alanda Muhammed Ali, Ussain Bolt, basketbolcu Hidayet Türkoğlu, futbolcu Arda Turan, Messi, ünlü tenisçiler Maria Sharapova ve Rafael Nadal, yüzücü Yasemin Dalkılıç’ı görebileceksiniz.

IMG

Müzik bölümünde yerli ve yabancı, ölmüş ya da yaşayan pek çok ünlüyü görebilirsiniz. Michael Jackson, Madonna, Barış Manço, Zeki Müren,  MFÖ, Beyonce, Rihanna, Justin Bieber, Lady Gaga gibi ünlüler de orda.

IMG

Sinema bölümünde ise Brad Pitt, Angelina Jolie, Bruce Willis, Johnnie Depp, Marilyn Monroe, David Beckham, Victoria Beckham,  Leonardo Di Caprio, Audrey Hepburn , Tom Cruise gibi isimlere belki de ilk defa bu kadar yakından bakabileceksiniz. E.T ve Shrek de orda 🙂 Türk oyuncular yok mu? Tabi ki var. Kıvanç Tatlıtuğ, Kerem Bürsin, Beren Saat , Tolga Çevik, Demet Akbağ gibi ünlü oyuncularla selfie bile çekebileceksiniz. Şunu söylemeden de edemeyeceğim, Tolga Çevik ve Kerem Bürsin heykelleri çok başarılı olmuş.

IMG

Sabiha Gökçen’den Einstein’a, Steve Jobs’tan Leonardo Di Caprio’ya bir çok ünlünün sizi beklediği müzeye bazı ünlüler orijinal kıyafet ve aksesuarlarını bağışlamış. Zeki Müren’in figüründe kullanılan kıyafet aslına uygun bir şekilde Londra’da yeniden üretilirken, Arda Turan ve Hidayet Türkoğlu orijinal formalarını, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Kerem Bursin de kendi kıyafetlerini hibe etmişler müze için.

IMG

Pazar araştırmasından sonra kimin heykelinin yapılacağına karar veriliyormuş. Müzenin bir bölümünde yapım aşamasını gösteren videolar da var.

IMG

Siz kimi görmek isterdiniz, sizce kimler eksik veya kimler olmamalı ve kimle selfie çektirirdiniz böyle bir müzede?

Burak Özçivit

Fahriye Evcen

Tarkan

Yeşilçam sanatçıları

Siyasetçiler

Tuba Büyüküstün

Halit Ergenç….. vs.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

tereyagi

Tereyağı Bilinen En İyi Yağdır… ANCAK…

seytantuyu

Bazı İnsanlarda Şeytan Tüyü Vardır