Twitter’dan Titanic(k)’e Göndermeler, Titanic Yolcusu Kalmasın!


titanic

Titanic filmini izlemeyen çok nadir insan kalmıştır ki o kişiler kesinlikle koruma altına alınmalıdırlar. Hemen hemen herkesin az çok bir bilgisi vardır gemi hakkında. Ama şöyle özetleyecek olursak 1912 yılında ‘Batmaz’ olarak nitelendirilen yolcu gemisi çıktığı ilk seferde Kuzey Atlantik’te bir buz dağına çarparak batmış ve 1514 kişinin ölümüyle tarihte koca bir trajedi olarak yerini almıştır. 1997’de de o efsane filmin çekimi başlamış ve müziğiyle, gemi ucundaki pozla, yaşanan dramla, aşkla hafızalarımıza kazınmıştır.

Neyse konumuz Titanic’in geçmişi değil, geleceği… Şu sıralar bir tur gündemde… Bundan sebeptir ki TV’de de filmine çok rastlar olduk. 2018 yılında turistik amaçlı tur düzenlenecekmiş ve Türkiye’nin de 4 tane kontenjanı varmış. Koca geminin batığına bu zamana kadar hep bilim adamları araştırma yapmak için giderken 105.000 doları olan toplam 100 kişi özel bir denizaltıyla 3 saatlik Titanic turu yapacakmış. Ehh ne diyelim, sonu gemininkine benzemez inşallah.

IMG

titanik filmindeki batan gemiBir yorum da benden gelsin mi? O kadar dolarım yok ama Jack’in Titanic’e binmesi gibi mucizevi bir şekilde beni de alırsanız hiç hayır demem, duyurulur 🙂


Asuman ATAGÜN

SizVeBiz BLOG Editörü, İstanbul

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri