içinde

Twitter’dan Titanic(k)’e Göndermeler, Titanic Yolcusu Kalmasın!

Titanic filmini izlemeyen çok nadir insan kalmıştır ki o kişiler kesinlikle koruma altına alınmalıdırlar. Hemen hemen herkesin az çok bir bilgisi vardır gemi hakkında. Ama şöyle özetleyecek olursak 1912 yılında ‘Batmaz’ olarak nitelendirilen yolcu gemisi çıktığı ilk seferde Kuzey Atlantik’te bir buz dağına çarparak batmış ve 1514 kişinin ölümüyle tarihte koca bir trajedi olarak yerini almıştır. 1997’de de o efsane filmin çekimi başlamış ve müziğiyle, gemi ucundaki pozla, yaşanan dramla, aşkla hafızalarımıza kazınmıştır.

Neyse konumuz Titanic’in geçmişi değil, geleceği… Şu sıralar bir tur gündemde… Bundan sebeptir ki TV’de de filmine çok rastlar olduk. 2018 yılında turistik amaçlı tur düzenlenecekmiş ve Türkiye’nin de 4 tane kontenjanı varmış. Koca geminin batığına bu zamana kadar hep bilim adamları araştırma yapmak için giderken 105.000 doları olan toplam 100 kişi özel bir denizaltıyla 3 saatlik Titanic turu yapacakmış. Ehh ne diyelim, sonu gemininkine benzemez inşallah.

IMG
titanik filmindeki batan gemi

Bir yorum da benden gelsin mi? O kadar dolarım yok ama Jack’in Titanic’e binmesi gibi mucizevi bir şekilde beni de alırsanız hiç hayır demem, duyurulur 🙂

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

simit-kokusu

Belki de Hikayesi Olan Bir Kokuydu Simit Kokusu

bayram tatili dinlenmek

Bayram Tatilinde Kafanız En Çok Nerede Dinlendi?