İSG-SEN Kuruldu


is güvenliği sendikası-isg-sen

İş Sağlığı ve Güvenliği sektörünün uzun zamandır eksikliğini hissettiği yeni ve farklı bir oluşum, Kısa adı “İSG-SEN” olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Sendikası” kuruldu.

İSG- SEN kurucu üyeleri geçtiğimiz hafta bir toplantı yaparak tüm kamuoyuna Sendikanın kurulduğunu ilan ettiler. İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Sendikasının doğuşu sektör çalışanları arasında coşku ile karşılandı.

İş güvenliği uzmanları, İşyeri hekimleri, İşyeri sağlık personelleri, OSGB yetkilileri, İSG teknikerlerinin hazır bulunduğu toplantıda kurucu üyeler tanıtıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanlarının sendikal hakları ve sıkıntıları konusunda bilgiler veren kurucu üyeler ilerleyen günlerde yapacakları faaliyetleri konusunda da davetlileri bilgilendirdi.

Yıllardır resmi bir örgütlenme çalışmaları yapılan fakat kişisel çatışmalar ve menfaat uğruna heba edilen meslek ve mensupları (Elbette ki bu uğurda kurulmuş ve faydalı çalışmalar yapmış dernek ve federasyon üyeleri müstesna) artık özgür, eşitlikçi, demokratik ve bağımsız olan sendika çatısı altında toplanacaklar.

Türkiye’de bu konuda kurulmuş ilk ve tek olan sendikaya sektör için yapacakları güzel çalışmalar için şimdiden teşekkür ederiz.

İSG-SEN İş Sağlığı ve Güvenliği Camiamıza Hayırlı Uğurlu Olsun.

“Ne iş yaparsın sen?” dedi. Hamalım ben dedim. Nasıl yani? dedi. Elimden tutmasını bilenin yüreğini taşırım dedi. Sunay Akın


İrfan SAYAR

Burada Yazar. başka yerlerde unvanım çok ama gözüm hiç'likte.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri