içinde

İSG-SEN Kuruldu

İş Sağlığı ve Güvenliği sektörünün uzun zamandır eksikliğini hissettiği yeni ve farklı bir oluşum, Kısa adı “İSG-SEN” olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Sendikası” kuruldu.

İSG- SEN kurucu üyeleri geçtiğimiz hafta bir toplantı yaparak tüm kamuoyuna Sendikanın kurulduğunu ilan ettiler. İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanları Sendikasının doğuşu sektör çalışanları arasında coşku ile karşılandı.

İş güvenliği uzmanları, İşyeri hekimleri, İşyeri sağlık personelleri, OSGB yetkilileri, İSG teknikerlerinin hazır bulunduğu toplantıda kurucu üyeler tanıtıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanlarının sendikal hakları ve sıkıntıları konusunda bilgiler veren kurucu üyeler ilerleyen günlerde yapacakları faaliyetleri konusunda da davetlileri bilgilendirdi.

Yıllardır resmi bir örgütlenme çalışmaları yapılan fakat kişisel çatışmalar ve menfaat uğruna heba edilen meslek ve mensupları (Elbette ki bu uğurda kurulmuş ve faydalı çalışmalar yapmış dernek ve federasyon üyeleri müstesna) artık özgür, eşitlikçi, demokratik ve bağımsız olan sendika çatısı altında toplanacaklar.

Türkiye’de bu konuda kurulmuş ilk ve tek olan sendikaya sektör için yapacakları güzel çalışmalar için şimdiden teşekkür ederiz.

İSG-SEN İş Sağlığı ve Güvenliği Camiamıza Hayırlı Uğurlu Olsun.

“Ne iş yaparsın sen?” dedi. Hamalım ben dedim. Nasıl yani? dedi. Elimden tutmasını bilenin yüreğini taşırım dedi. Sunay Akın

Yazar İrfan SAYAR

Öğr.Gör., Maden Mühendisi, İş Güvenliği Uzmanı, İSG-SEN Genel Başkanı, Yazar
Kitapları
-İnsan Hayatı
-Çocuklarla İş Sağlığı ve Güvenliği

Bir yanıt yazın

yalnız-kalamazmıyım-hicran-bayram

Bir Nefeslik Yalnızlık Alamaz mıyız?

sıcak havalar

Sıcak Havalardan Bunalanların Her Yaz Sıkılmadan Kullandığı 13 Hava Çok Sıcak Tabiri