içinde

Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü

Kişisel gelişim kitaplarını kimi çok sever, kimi ise mutluluk bu kadar kolay olsa herkes mutlu olur ve böyle kitaplara kimsenin ihtiyacı olmaz diye düşünür. Aslına bakarsanız bazen de sıkıcı olabilir bu tarz kitaplar. “Bugün Kalan Hayatımın İlk Günü” kitabı da adından belli olacağı üzere bir  kişisel gelişim kitabı ama aynı zamanda bir roman.

Kitapta vurgulanmak istenen duygular, egodan tutun da korkuya kadar, en önemlisi de sevgi hikayede çok güzel yedirilerek sunulmuş okuyucuya. Bu kitapla hayata bakışınızı değiştirebilecek, kendinizi sorgulayacak, duygularınıza yön verebileceğinizi öğreneceksiniz. Eee, bu bütün kişisel gelişim kitaplarında var demeyin, eğer okursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kitabın en temel fikri; “Carpe diem”… Ne kadar öteliyoruz hayatı, anı yaşamaya hiç fırsat bırakmıyoruz ve neler neler kaçırıyoruz o sırada. Belki de bu kitap başlangıç olur hayattan keyif almanıza.

Ne kadar çok pozitif düşünceye ihtiyacımız var bu dönemde, öyle değil mi? Pozitifliğin kötü olarak adlandırıldığı bu dönemde böylesi pozitif bir kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. 

Ben tamamen kapağının güzelliğine aldanarak okuma listeme eklemiştim ve bir arkadaşım hediye almıştı bu kitabı bana. Zaten kitabın sonunda da yazardan “Eğer bu kitap içinizde yankı buluyorsa sevginizin bir kanıtı olarak sevdiğiniz kişilere hediye edin” gibi bir mesaj var. Hayalini kurduğumuz hayatı yaratmaya bir adım da ben atayım ve bu yazıdan sonra kitabı okumak isteyen, ilk yorum yazan kişiye kitabı göndereceğimi müjdeleyim 🙂

Ne diyelim, umarım herkesin Romane gibi bir dostu, Shanti gibi bir rehberi,  Matteo gibi aşkı olur. İyi okumalar. 

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

2 Yorum

Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

Kendimi Arıyorum

Hassas İçerik Mevcut.
Bu yazıyı görüntülemek için tıklayın.

Miras.