içinde

Okulun Son Haftası Öğretmen ve Öğrenci Durumlarını Anlatan Capsler

Ehh malum; bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Blog olarak biz de caps yapmayalım mı dedik ve bunlar çıktı ortaya 🙂

berna

Eminim ki şu an milyonlarca insan bu moddadır. Öğretmenliğin en imrenilesi tatil kısmı diğer bütün çalışanların dilindedir.

murat

Sene boyunca tahtada anlatılan konuyla alakası olmayan, kafasının içinde kim bilir neler dolaşan ama aynı zamanda da ders dinliyor gibi yapan öğrenci; sana da iyi tatiller.

aleyna

E-okul çıktığından beri takdir mi alacaksın teşekkür mü hiç heyecanı kalmayan bu dönemde en heyecanlı bekleyiş onur belgesi alıp alamayacağındır. Çoğu zamanda sınıfta bir kişiye verilen o belge parmakla gösterilmene neden olur elbette.

kiralik ask a

Emeğiyle geçen bütün öğrencileri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz 🙂

ilahi adalet

Not elbette ki tam anlamıyla başarı göstergesi değildir ama yine de çalışmalarla, gayretle ilintilidir. Rezil de eder vezir de…

sabriye

Ne diyelim; Allah herkese böyle bir şans versin. Ya da versin mi bilemedim 🙂 kendi çabanla bir yerlere gelmek daha keyifli olsa gerek.

fahriyeevcen caps

Öğrenci dediğin sene boyunca otursa da yüksek not bekler. Hesapladığı puanı göremeyince de başlar söylenmeye, içten içe saydırmaya.

retmenler odası önü

Yıl boyunca duymadıkları sevgi sözcüklerini, iltifatları hep bu son haftada duyar öğretmenler. Her hocaya söyledikleri bu cümleyle gönülleri fethetmeye çalışır uyanık olanlar. Ama yemezler 🙂 49’da bile bırakan hocalar mevcuttur.

erdi caps svb

Sınav notları 25’i bile bulamamış, öğretmenin verdiği sözlü notuyla 49’a çıkmış bir öğrencinin klasik beddualarından biridir. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah 🙂

kemal sunal

Yazacak bir şeyim yok buna; hayret gerçekten de…

handeGün içerisindeki yoğunluktan dolayı sabah erken ya da gece geç not girmeye çalışan, yüzlerce sınav kağıdı okuyup performans değerlendiren öğretmenler tam da görseldeki gibidir.

hadise

Dakikalarca uğraşıp not giren öğretmen kaydet butonuna basıp da “hata” uyarısıyla karşılaşınca ağlayacak kıvama gelir. Ne dersiniz? Bir öğrencinin bedduası mı tutmuştur acaba :)) E-okulu bozulasıca 🙂

ilhanDoğruyu söyleyemezsin ki; tatili daha çok özlüyorum, hiç aklıma bile gelmiyorsunuz denir mi 🙂 Aslını sorarsanız özleniyorlar da bir yerde ama zaten göz açıp kapayıncaya kadar bitiveriyor tatil.

IMG

Tatil de çabuk bitiyor ama günler de hızlı geçiyor Allah’tan. Koca bir 10 ayı devirmişiz şaka maka.

nusret

O zaman bütün eğitim camiasına iyi tatiller 🙂

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir cevap yazın

Yeşil Mürekkep Kitabıyla Sabahattin Ali’nin Bilinmeyen Yönleri

Yeşil Mürekkep Kitabıyla Sabahattin Ali’nin Bilinmeyen Yönleri

Kirli Ellerinizi Çekin Masum Canların Üzerinden!

Kirli Ellerinizi Çekin Masum Canların Üzerinden!