içinde

Bimber Teması Ve Türkçe Dil Dosyaları

Blog yazmak, web sitesiyle uğraşmak gerçekten çok emek istiyor. 3. senesi bitmek üzere olan Siz Ve Biz BLOG için de çok emek sarf ettik. Tanıdık tanımadık bir çok yazarımız katkıda bulundu ve bloğumuzda yazmaya devam ediyor. Bu yüzden arka planda onların yazılarını yayınladıkları bu mecranın teknik alt yapısınında güçlü olmasını istedim her zaman.

Bana göre içeriği sağlam bir web sitesinin en önemli özelliği hızlı bir site olmalıdır. Bunun da birinci kuralı kesinlikle temanızla alakalı. Tema değiştirmek hem çok zaman alıcı hem de kayıplara sebep olabilecek bir uygulama ve maalesef 3 yılda şartlar 3. tema değişikliğine zorladı bizi.

Kullandığımız ilk tema Newspaper temasıydı, hızlı ama viral özellikleri zayıf, çok yazarlı kullanıma pek uygun değildi. Daha sonra uzun yıllar Boombox teması kullandık. Gerçekten çok güzel bir tema sorunsuz da işliyor fakat çok uzun zamandır güncelleme almaması ve istediğimiz Google Pagespeed İnsights hızına ulaşamama sebebiyle Bimber temasına geçiş yaptık.

Bu iki temanın da en çok uğraştıran yanı Türkçe dil dosyaları olup, Boombox tema yazımda temanın Türkçe dil dosyalarını paylaşmıştım. Çok güzel geri dönüşler aldım. Ne yazık ki artık o temayı kullanmadığımızdan gözümüze çarpan hatalı çevirilmiş kısımları düzeltip güncelleyemeyeceğim artık.

Bimber temasını kullanacak arkadaşlar için de büyük bir dertten kurtaracak ve temayı kullandığım sürece güncelleyeceğim %100 çevrilmiş Bimber Tema Türkçe dil dosyasını, Snax ve Youzer uygulamalarının Türkçe dil dosyalarını sadece yorum olarak bir teşekkür etmeniz karşılığında buradan indirebilirsiniz.

BİMBER TR DİL DOSYASINI İNDİR Güncelleme—03.01.2021

Bimber Tema TR Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/themes” içine atın.

Snax İçerik Ekleyici Tr Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/plugins” içine atın.

Youzer Profil Eklentisi Tr Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/plugins” içine atın.

Tema dosyalarını çevirmemde çok büyük katkı sağlayan Rachel Mary Öztürk’e çok teşekkür ederim.

Umarım faydası olmuştur, yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıcakla kalın..

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

55 Yorum

Yorum Bırakın
  • Çok teşekkür ederim, 3 yıldır beni hiç yalnız bırakmadığın ve desteklerin için. Sen olmasaydın sizvebiz blog’da olmazdı.

 1. Ben de kendim çevirmeye çalışıyordum. Teşekkür ederiz hocam. Bu iyiliğinizin karşılığında size ne verebilirim? Büyük bir yazılım topluluğu yönetiyorum. Desteğe ihtiyacınız olursa lütfen iletişime geçmekten çekinmeyin.
  Saygılar…

  • Ben teşekkür ederim, umarım faydalı olur, biraz önce gördüğüm hataları düzelttim ve temamın tüm eklentilerinin Türkçe dil dosyalarını da ekleyerek linki güncelledim. Güle güle kullanın.

 2. Hocam merhaba, tek tek çevirmeye çalışırken bir anda aklıma gelen belki biri paylaşmıştır düşüncesiyle aradım ve sonuç olarak siteniz çıktı. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Emeğinize sağlık… Siz ve sizin gibi insanlar umarım hak ettikleri yerlerde olurlar. İyi çalışmalar dilerim…

 3. Selamlar, Paylaşımınız için Çok teşekkür ederim.
  Blog Sayfanız Harika.
  Aynı Temayı Kullanıyoruz.
  Ama temamızın belli kısımları ingilizce,
  POPULAR, HOT , TRENDİNG – Yazı Ekleme:Add Post
  Bunları Nasıl Değiştirebiliriz. Destek verirseniz çok memnun Olurum .

  saygılar.

  • Ali bey merhaba, dil dosyalarını indirip yüklerseniz siteniz türkçeleşir fakat bunlar farklı yerden yapılıyor.
   POPULAR, HOT , TRENDİNG için ilk önce Popüler, Trendler, Sıcak gibi 3 sayfa oluşturmalısınız. Sonra yönetici panelinden özelleştir deyip, yayınlar—genel’e gelirseniz, ordan oluşturduğunuz sayfaları seçtiğinizde türkçe olacaktır.
   Yazı Ekleme:Add Post ise özelleştir—başlık—-düğme oluştur’a geldiğinizde ordan değiştirebilirsiniz.
   Kolay gelsin.

 4. Ümit Bey, vermiş Olduğuz bilgilerden Dolayı Çok Teşekkür Ederim.
  Bu Konu Hakkında Yabancı forumlarda bilgiler mevcut, fakat Sizin Böyle Bir konuya Blog Açmanız, Bizleri Aydınlattı.
  Sormak İsteğim bir şeyler daha var.
  Eğer Mümkünse Aydınlatırsanız Çok Memnun Olurum.
  İnanın Bu Konu Hakkında Yüzlerce Türkçe Destek Arayan, Kullanıcılar Mevcut.
  Onlarada Bir Umut Işığı Olursunuz :).

  1: Sitenin Sağında Bulunan ”Yazı Ekle” ( Add Post ) Olarak Gürünüyor. Onu Türkçeleştirmek.

  2: Oturum Açarken, Yazı Eklerken , , Facebook İle giriş vs. Eklentisi. ( Sitenizde Olduğu gibi)

  3: Mobilden Sitenize Girdiğimizde,”MOBİL MENÜ ( Arka Planına Fotoğraf Eklemek )

  Desteğinizi Talep Ediyorum .
  Çok Teşekkürler !!.

  • Ali bey yardımcı olmaya çalışayım,
   1. Yazı ekle için, wordpress–görünüm–özelleştir—başlık—elementler:düğme oluştura giriniz, orda Add Post olarak yazıyor onu Yazı ekle olarak düzeltin.
   2. Bunu temanıza youzer eklentisi kuruluysa onun giriş ayarlarından kurulu değilse wordpress–ayarlar–snax–sosyal medya ile giriş kısmından yapıyorsunuz. Orda Facebook için api kodu gerekiyor. facebook developer sayfasından bu kodu oluşturup eklemeniz lazım.
   3. Mobil menü fotosu için, wordpress–görünüm–özelleştir—başlık—oluşturucu—yan açılır menüye giriniz. Arka plan fotosu ekle seçeneğinden ekleyebilirsiniz.
   Çok rahatlıkla yapabilirsiniz ama olurda takıldığınız yer olursa yönetici hesabı açarsanız düzenlemenize yardımcı olabilirim.
   Kolay gelsin.

  • Merhaba, google ve alexa sıralamamız fena değildi, 1 aydır kullanıyoruz temayı ve herhangi bir düşüş olmadı, aksine yükselmeye devam ediyor.
   Hız konusunda çok iyi, eğer beraber kullanılan uygulamaları youzer vb gibi kullanmazsanız hiçbir cash eklentisi olmadan bile google page speed’de 96-99 ları görüyor. Boombox ve Newspaper temalarına göre daha başarılı buluyorum. Tek sorun dil dosyaları çevirisiydi, onu da paylaştım. Tarzınıza site yapınıza uyuyorsa tavsiye ederim.

 5. bilgileriniz için çok teşekkürler ben socially viral ve bimber arasında kaldım sitenin tasarımı olsun özellikleri olsun kararımı vermemde beni çok zorluyor bimber tasarımı ve özellikleri bakımından daha avatajlı ancak seo ve hız bakımında diğeri bir adım önde sanki siz ne düşünüyorsunuz

  • Socially Viral’i kullanmadım ama hız ve seo olarak daha iyi olabilir, ama görsellikte çok önemli. Hangisiyle decam edersenin edin bence pişman olmayacaksınız, ikisi de çok kaliteli temalar, kolay gelsin.

Bir cevap yazın

Çıplak Ayaklıydı Gece – Ahmet Ümit

Sana Dair Çaresizlikler