Boombox Teması Ve Türkçe Dil Dosyaları


boombox tema

Bloğumuzda da kullandığımız Boombox teması viral özelliklerle dolu, en güçlü viral içerik oluşturucusu tarafından desteklenen, son derece özelleştirebilir düzeni ve temasıyla üst düzey bir tasarıma sahiptir. Haber, liste, anket veya küçük testler oluşturabilir, onları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Tema her geçen gün daha da iyi özellikler ile güncellenmekte, yazılım ekibi sorun ve isteklerinize çok hızlı yanıt vermektedir. Daha önce kullandığımız Newspaper Temasına göre birçok artı özellik barındırmaktadır.

Temayı yükledikten sonra tek sıkıntısı dil desteği olup, uzun uğraşlar sonunda %100 Türkçe çevirisini yapmış bulunmaktayız. Çeviride bulunan ufak tefek hataları da zaman içinde karşımıza çıktıkça güncelleyip burdan güncel halini paylaşacağız.

Temayı incelemek isteyenler DEMO ‘sunu inceleyebilir ve beğenirse satın alabilirler. Kurup denemek isteyenlerde internetten bir sürümünü bulup kurup deneyebilirler. Ben etik ve emeğe saygı anlamında Tema dosyası paylaşmıyorum.

Hiç bir yerde bulamayacağınız güncel ve %100 Türkçe çevirisini indirebilirsiniz.

BOOMBOX TR DİL DOSYASINI İNDİR Güncelleme—11.05.2019

Emek karşılığı yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Boombox Tema TR Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/themes” içine atın.

Boombox Zombify İçerik Ekleyici Tr Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/plugins” içine atın.

Boombox-Theme-Extensions Tr Dil Dosyası: Dil dosyamızı “/public_html/wp-content/languages/plugins” içine atın.

Temayla ilgili soru ve önerileriniz için yazabilirsiniz..


Ümit GÜL

SizVeBiz BLOG Editörü, Adana

40 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Tema klasörü içindeki dil dosyası aynı isimdeyse çakışmış olabilir, sorun devam ederse çözemezseniz blog içinden bana özel mesaj atın, sorunu çözelim

 2. Teşekkürler, kaç gündür loco çeviriyle türkçeleştirmeye çalışıyodum, ona rağmen temanın bazı yerlerini türkçeleştirememiştim. çok işime yaradı 🙂

 3. Öncelikle teşekkürler. Türkçe dil dosyalarını her türlü yükledim ama sonuç olumsuz. Site halen aynı İngilizce, ne temada ne de eklentilerde Türkçe olmadı.

  1. Sertan bey merhaba. Muhtemel gözden kaçan küçük birşey var. Dil dosyaları bizde ve yükleyen diğer sitelerde sorunsuz çalıştı. Site adresinizi ve iletişim numaranızı mail ataranız dönüş yapıp beraber kontrol edebiliriz.

  2. Merhaba Ümit Bey. Yeni bir kurulum yaptım, tarif ettiğiniz şekilde tekrar dosyaları gönderdim. Şu an için sorun çözüldü site Türkçe’ye döndü, teşekkür ediyorum. Ancak anlamadığım durum geçen yaptığım zaman da aynı şekilde yüklemiştim olmayınca temanın languages bölümüne atmıştım hiçbir şekilde olmamıştı.

 4. hocam merhaba bende yapamadım özellikle senin siten çok uyumlu olmuş bu konuda yardımını rica ediyorum

 5. Dil dosyamızı wp-content/themes/boombox/languges değil wp-content/languges/themes dizinine atarsak sorun düzelecektir. Buna rağmen sorun devam ediyorsa özelden yardımcı olmaya çalışacam. Bu şekilde çözen arkadaşlar sonucunu belirtirse diğerlerine de yardımcı olmuş olurlar.

 6. Ümit Bey Merhaba, İlk önce teşekkür ederim. Ben de aynen dediğiniz gibi eklentiyi kurdum ama sonuç alamadım. Site hala İngilizce? Nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 7. Ali bey merhaba, dosyaları Dil dosyamızı wp-content/themes/boombox/languges değil wp-content/languges/themes dizinine attığımızdan emin olalım. Düzelecektir, düzelmezse özelden mesaj atın, yardımcı olayım.

 8. emeğinize sağlık yalnız bu temada reaksiyonlar nasıl çalısıyor bir türlü bulamadım . simgeye tıkladığımda aradığınız sayfa bulunamıyor diyor

 9. Adem bey, reaksiyonlarda herhangi bir sıkıntı yok, kurduğumuzdan beri siteyi sorunda yaşamadık, eğer site ismini belirtirseniz ya da dm’den mesaj atarsanız birlikte sorunu çözelim

 10. Merhaba hocam paylaşım için teşekkür ediyorum, /public_html/wp-content/languages/themes ve /public_html/wp-content/languages/plugins klasörlerinin hepsine de attım ancak site TR olmadı

 11. Kaan bey merhaba, public_html/wp-content/languages/themes ve public_html/wp-content/themes/languages/ olmak üzere iki yerde dil dosyaları var, lütfen iyi kontrol edin, kesin eminseniz beraber inceleyebiliriz.

 12. Merhaba öncelikle bu hizmeti ücretsiz bir şekilde paylaşmanızdan ötürü size teşekkür ederim.. Aynen sizin tarif ettiğiniz gibi yapınca tema tamamen Türkçe oluyor. Bommbox_TR çıkıyor özelleştir bölümüne baktığınızda bu yazıyla karşılacaksınız.. Tema cidden çok kampsamlı iyice bir incelemek gerek.

 13. BoomBox temasını satın almıştım nasıl türkçe yapıcam diyordum. Emeğiniz için teşekkür ederim.

 14. Merhaba;

  Özel olmayacaksa sitenizin paylaşımlı hostta mı yoksa vps de mi barındığını sormak isterim. Zira boombox teması yüksek kaynak harcayan bir tema.
  Temanız için cache programı kullanıyor musunuz?

  1. Merhaba, sitem paylaşımlı hostta ve w3 total cache yüklü fakat çoğu zaman ön bellekleme kapalı olarak kullanıyorum.

 15. Boomboxda yoğunluklu olarak cpu sorunu yaşadığım için heald tribune teması kullanmak zorunda kaldım. Ancak tema font ve renk seçiminizi çok beğendim, çok hoş olmuş.
  Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri