içinde

İstanbulluları Mutlu Eden Durumlar

Yaşamak zor şeydir büyük şehirlerde… Sürekli koşturmaca içinde bulursun kendini, ordan oraya yetişmeye çalışan ya da birbirine çatmaya hazır bekleyen insanlar görürsün bol bol. Ama yine de küçük şeylerden bile mutlu olur o karmaşada yaşayanlar. İnsanlık için küçük ama İstanbullular için oldukça mutlu eden durumlar aşağıda listelenmiştir.

Araçların yol vermesi

İstanbulluları Mutlu Eden Durumlar

En kral sürücülerdir o yol verenler. Hele yağmurlu havalarda, siz dışarda sırılsıklam bir şekilde karşıya geçmeye çalışırken o yavaşlar, eliyle ufak bir hareketle size yol verdiğini belli eder ya… O ana paha biçilemez. Amip gibi çoğalasınız inşallah 🙂

Durak olmadığı halde kapıyı açan şoför

s cadffecccadfdcfcf

Her ne kadar yasak olsa da, bir şekilde trafiği aksatsa da bazı durumlarda bir nimet gibi gelir o kapının açılması… Yoksa en az 20 dakika diğer otobüsü beklemek zorunda kalırsınız ki büyük şehirde yaşayanlar için çok kıymetlidir o süre.

Akbiliniz var mıııııı? Sorusuna Cevap alabilmek

İstanbulluları Mutlu Eden DurumlarOtobüse bindiğinizde kartınızı almadığınızı ya da içinde para olmadığını fark ettiğiniz anda otobüstekilere sesinizi duyurmak için bağırdığınızda bir yardımseverin kartını uzatması o an için inanılmaz mutlu edici bir olaydır. Tabi ki parasıyla 🙂

Sıra beklerken aldığın numaradan daha önce numara bulmaksıramatik

Nereye gidersek gidelim bir numaratör çıkıyor karşımıza. Numaranızı alıp da önünüzde onlarca kişinin olduğunu, tahmini bekleme sürenizin uzun olduğunu fark ettiğiniz de adeta ışıklar içinde beyaz sakalıyla gelen amcanın sizin numaranızdan önce bir numarayı size vermesi… Böylelikle bütün duaları almış oluyor amcamız 🙂

Metrobüste yer bulmak

metrobuste rahat yolculuk icin  yontem metrobus yolculuk kalabalik

Fotoğraftaki durak Zincirlikuyu metrobüs durağı… Nerdeyse saniyede 3-4 tane metrobüs hareket ediyor olmasına rağmen yoğunluğun böyle olduğu bir ortamda oturacak yer bulmak kesinlikle mutlulukların en güzelidir.

Hareket etmek üzere olan vapura yetişmek

istanbulMartıların eşlik edeceği vapurun hareket etmek üzere olduğunu belirten anonsu ya da vapurun düdüğünü duyduğunuzda son anda kendinizi içeri atmışsanız çok mutlu olursunuz o anda. Bir sonraki vapuru beklemeyecek olmak güzel, güzel olmasına da; kaçırsanız da çok üzülmezsiniz o mekanda. Sağınızda Haliç, solunuzda Topkapı Sarayı, karşınızda Boğaz, arkanızda Süleymaniye… Daha ne olsun, canınız sağ olsun kaçırsanız bile.

Bedava etkinlik bulmak

nYaşamak pahalı olsa da ücretsiz etkinlikler de oldukça fazla. Çeşitli festivaller, halk konserleri, tiyatrolar, kurslar, imza günleri… 7’den 70’e herkese, her hobiye uygun etkinlikler mevcut.

Gezilecek çok yerin olmasıistanbul gezi

Buram buram tarihe, eşsiz güzelliğe sahip bu şehirde boş kalmanıza, bugün nereye gitsek acaba diye uzunca düşünmenize gerek yok. Senelerce de kalsanız, görmediğiniz çok yeri olacaktır mutlaka. Hadi diyelim yine de yapacak bir şey bulamadınız; sahilde bir kahve içerek de mutlu olabilirsiniz her daim.

Yolların açık olması

fft mf

Yola çıkacak İstanbullular çok sık karşılaşmadıkları için olsa gerek, en çok bu manzara karşısında mutlu olurlar; trafiğin olmaması, en azından 3. vitese geçebilecek olmak inanılmaz keyiflidir onlar için.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

eksik-emojiler

Bu Emoji’ler Eksik Mi Kalsın?

iqd3an9avxmaxresdefault

5 Tanesini Yapıyorsanız Sabırsızsınız Demektir