içinde

2017 Yılında Kaybettiklerimiz

“Giden ömürden gidiyor, ömürden gidenler de oluyor” diyerek 2017 yılında kaybettiklerimizi bir hatırlayalım, saygıyla analım istedik.

Ayberk Atilla

Tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusu Ayberk Atilla 21 Ocak’ta 71 yaşındayken yakalandığı mesane kanserine yenik düşerek aramızdan ayrıldı. Son anlarına kadar da setlerde çalışmaya devam etti.

İlhan Cavcav

Gençlerbirliği’nin efsane başkanı 22 Ocak’ta 81 yaşında hayatını kaybetti.

Engin Cezzar

Hamlet rolüyle oyunculuğa başlayan, dünyada bu rolü canlandıran en genç oyuncu ünvanına sahip olan, kendisi gibi tiyatrocu Gülriz Sururi’nin eşi Engin Cezar 28 Ocak’ta 82 yaşındayken vefat etti.

Melih Gülgen

Yapımcı, senarist ve yönetmen Melih Gülgen 71 yaşında 21 Şubat 2017’de öldü.

Tayfun Talipoğlu

2017’nin en beklenmedik ölümlerinden biriydi Tayfun Talipoğlu’nun ölümü. 2007’den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan gazetecimiz 21 Mart’ta 55  yaşındayken aramızdan ayrıldı.

Halit Akçatepe

31 Mart’ta Hababam Sınıfı’ndan bir yaprak daha düştü. “Benim ne kadar sevildiğimi cenazemden anlarsınız” diyen usta oyuncu kalabalık bir cenaze töreniyle 79 yaşında sonsuzluğa uğurlandı.

Bülent Kayabaş

Yeşilçam’a yıllarını vermiş olan usta oyuncu Bülent Kayabaş son 8 senedir uğraştığı kanser hastalığına bağlı çoklu organ yetmezliği sonucu 19 Nisan’da 72 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

İbrahim Erkal

“Canısı” diyerek hayatımıza giren, arabesk müziğin sevilen isimlerinden olan İbrahim Erkal da beklenmeyen ölümlerdendi. 11 Mayıs günü evinin otoparkında tansiyonunun düşmesi sebebiyle kafasını çarpan İbrahim Erkal beyin kanaması geçirdi ve günlerce verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Geride yeni doğmuş bir bebek bırakarak…

Payidar Tüfekçioğlu

Karaciğer nakli olmak için bir süredir donör arayan seslendirme sanatçısı ve tiyatro oyuncusu Payidar Tüfekçi tedavi gördüğü hastanede 17 Mayıs’ta yaşamını kaybetti.

Ayşe Aral

Ünlü karikatürist Tekin Aral’ın kızı olan  gazeteci yazar Ayşe Aral 19 Haziran’da 46 yaşındayken hayatını kaybetti.

Hakan Balamir

Türk sinemasının usta oyuncularından 72 yaşındaki Hakan Balamir, uzun süredir mücadele ettiği KOAH nedeniyle 4 Temmuz’da hayatını kaybetti.

Fikret Hakan

Sinema sanatçısı Fikret Hakan bir süredir akciğer kanseriyle mücadele ediyordu ve 11 Temmuz’da 83 yaşında hayatını kaybetti.

Harun Kolçak

90’lara damga vuran, birkaç yıldır prostat kanseri tedavisi gören Harun Kolçak’ın hastalığı yeniden nüks etti ve tedavi gördüğü hastanede 19 Temmuz’da 62 yaşında hayata veda etti.

Sezen Sezin

Şoför Nebahat olarak bilinen Türk sineması oyuncularından Sezer Sezin 88 yaşında hayatını kaybetti.

Kuzey Vargın

13 Ağustos’ta Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Kuzey Vargın, yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle 77 yaşında hayatını kaybetti.

Mesut Metrcan

TRT’nin unutulmayan spikerlerinden Mesut Mertcan kaldığı Adana Huzurevi’nde 25 Ağustos’ta 71 yaşındayken yaşamını yitirdi.

Muzaffer İzgü

Türkiye’nin en usta kalemlerinden olan 84 yaşındaki Muzaffer İzgü  uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düşerek 26 Ağustos’ta hayatını kaybetti.

Vatan Şaşmaz

27 Ağustos’ta bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz arkasında doğmamış bir bebek bırakarak 43 yaşında hayata veda etti.

Metin Ersoy

‘Vakit yok gemi kalkıyor’ şarkısıyla ünlenen, Kalipso kralı olarak bilinen Metin Ersoy 83 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu 29 Ekim’de yaşamını yitirdi.

Naim Süleymanoğlu

Onaltı yaşında rekor kıran, halter tarihinde en genç dünya rekortmeni ünvanını alan, eski milli haltercimiz, olimpiyat şampiyonumuz 18 Kasım’da 50 yaşında hayatını kaybetti. Erken başladığı başarılı hayatına erkenden veda etti.

Elbet herkese biçilen bir ömür vardır, bir hoş seda bırakmak gerekir ardından…

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

hersey-cok-guzel-olacak

Her Şey Çok Güzel Olacak

yılbaşı

Yılbaşı Denince Akla Gelen 15 Şey