içinde

Tekno – Haber Ekim 2016

RPG SEVERLERE KÖTÜ HABER

tekno1

Role playing game (RPG) severlere kötü bir haberle başlıyorum. Maalesef Sniper : GHOST WARRİOR 3 ‘ ün pc ve oyun konsollarında bir optimizasyon problem yaşandığı için çıkış tarihi bir kez daha ertelendi. Oyunun üreticisi CI Games den alınan bilgiye göre “Biz iddialı bir oyun yapmak istiyoruz. Önceki Sniper: Ghost Warrior oyunlarında bunu yapabildiğimizi ve oyun severleri mutlu ettiğimizi biliyoruz. Yaptığımız ön çalışmalarda Sniper: Ghost Warrior 3 pc ve oyun konsollarında sorunsuz olarak çalışmakta fakat optimizasyonda bir kaç küçük güncelleme ile daha iyi bir oyun keyfi sunmak istediğimizden oyunun çıkış tarihini ertelemek zorundayız. Ocak 2017!! Yapacak bir şey yok bekleyeceğiz ve göreceğiz ☺

UZAYA ÇIKAN İLK TÜRK OLMAK İÇİN SABIRSIZLANIYOR

tekno2

Milyonlarca kişinin başvurduğu yarışmada dereceye giren Halil KAYIKÇI uzaya çıkmak için sabırsızlanıyor. 1 haftalık zorlu eğitim aldığını söyleyen KAYIKÇI, “NASA’da askeri düzen eğitim aldık” dedi. Uzaya çıkmanın çocukluk hayali olduğu vurgusunu yapan KAYIKÇI, “Uzayla ilgili bir iş yapmak çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir şeydi” ifadelerini kullandı.

Uzaya çıkmak için 2017 yılını öngördüğünü söyleyen Kayıkçı, toplam 1 saatlik bir uzay deneyimi yaşayacağını aktararak, “Çıkış 3-5 dakika civarında olacak 103 kilometre. 15 dakika kadar yer çekimsiz ortamda bulunacağız. Ondan sonra daireler çizerek 30 dakika kadar iniş olacak. Toplamda yaklaşık 1 saat. Ülkemizi temsil etmek bu alanda çok önemli gerçekten heyecanlıyım. Gururluyum diyebilirim. Korkmuyorum çünkü uzay araçları yapılırken inanılmaz derecede testlerden geçiyorlar. Uçağın en az 6 ay testte olması lazım ve en az 6 ay uçuş süresine gelmesi lazım. Bunların sonunda bizim uçuşlarımız başlayacak.

Gerçekten çok büyük emek var. Korkuyorum dersem onlara haksızlık etmiş olurum. Aynı gemide ben ve pilot olacak. Beraber çıkacağız” diye konuştu. Genç arkadaşlarına seslenen Kayıkçı, “Buradan gençlere seslenmek istiyorum, hayallerini büyük tutmaları, onlar için çok fazla çalışma yapmaları peşinden gitmeleri sonucunda, elbet bir gün başarıya ulaşacaklarını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bizde bu gururu türk halkına yaşattığı için Halil KAYIKÇI’ya hem teşekkür ediyoruz hem de en az onun kadar sabırsızlanıyoruz.

MOBİL OYUN SEVERLERİ DE UNUTMADIK

tekno3

Asphalt Xtreme kelimenin tam anlamıyla off road severler için mobil ortamda yapılmış en iyi oyun diyebiliriz. Gelişmiş grafikleri oyunun gerçekliği ve araç çeşitleri ile eşsiz bir oyun olma yolunda Asphalt Xtreme. iOS, Android ve Windows 10 Mobile için uyumlu olan oyun çok yakında bizlerle olacak. Yapanların emeğine sağlık diyoruz ve heyecanla bekliyoruz.

Yazar Ozan ALAGÖZ

Kimyager, Aşçı, Do it yourself !

Bir yanıt yazın

askanatomisi

Şarkılarla AŞK Anatomisi

Air hostess helping a kid

Uçakta İlkyardım Gerekirse