içinde

50m2’ye Sığanlar

Netflix’te Türkiye’de bugün bir numara olan 50M²’yi incelemeye ne dersiniz? Hazır hafta sonu sokağa çıkma yasa varken izlemeye karar verirsiniz belki.

Gittikçe dijitalleşen dünyamızın en son yayına giren Türk dizisinde başrolde Engin Öztürk var. İtiraf etmeliyim ki çocuğu çok beğendiğim için diziyi izlemeye devam ettim. Yoksa ilk iki bölümde bırakabilirdim. İzlediğime pişman mıyım? Kesinlikle hayır. Zaman zaman güldüm, zaman zaman gerildim izlerken… Kafa dağıtmak için izlenebilir kesinlikle.

Engin Öztürk iyi sırtlanmış rolünü, hele sandalyede oturma şekline bayıldım. Cengiz Bozkurt inanılmaz keyif katmış, Aybüke Pusat’a pek yorum yapmak istemiyorum ama genel itibari ile kadrosu güzel bir yapım olmuş. Survivor Hasan repliklerini eminim ki çok zor ezberlemiştir. (Hiç konuşmadı) Kürşat Alnıaçık, Tolga Tekin, Özgür Emre Yıldırım, Yiğit Kirazcı, Tuğçe Karabacak, Cansu Dağdelen, Tuncay Beyazıt gibi oyuncular da rollerine çok yakışmışlar. Senaristi Burak Aksak ve yönetmeni Selçuk Aydemir olunca da ortaya böyle bir iş çıkmış. Kentsel dönüşümlere ve akbabalara alttan alttan mesajlar veren, iyiliği kötülüğü sorgulatan bir dizi olmuş.

Daha güzelini yapamazlar mıydı? Yapabilirlerdi, yapmalılardı da… Hele ki finali… Ama beni esas rahatsız eden nokta sürekli şiddet unsuru içermesiydi. Her şeyimizde bu kadar çok silah kullanmasak keşke. Tel toka ile kilit açmak, içkisine bir şey koymak klişelerinden de vazgeçsek artık.

Bugün ne izlesem diye düşünüyorsanız bu diziyi izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

Benim de Bir Hikayem Var!

Spor.