içinde

İçimdeki Müzik – Sharon M. Draper

Herhangi bir engeliniz var mı? Ya da engelli bir tanıdığınız… Cevabınız ne olursa olsun Allah zihin engellerinden uzak tutsun herkesi. İşte böyle bir kitap okuyorsunuz “İçimdeki Müzik” ile beraber.

Beyin felci geçirmiş, 11 yaşında, oldukça cesur ve zeki, konuşamayan, yürüyemeyen ama her türlü bilgiye sahip bir kızla tanışıyor, bazen empati kurarak bazen de bu zamana kadar görmezden geldiğiniz düşüncelerden utanarak okuyorsunuz kitabı.

“Yeni pişmiş spagetti gibi sandalyemden kayıp düşüyorum” diyebilen bir çocuğun dilinden okuduğunuz bu kitapta üzüntünüzün içinde aynı zamanda gülebiliyorsunuz da. Sadece ana karakterin değil kitabın içindeki bütün karakterlerin yerine kendinizi koyuyorsunuz. Öyle bir çocuğunuz olduğunu düşünüp annesinin babasının sabrına hayran kalıyor, sınıf arkadaşlarına kızıyor, onu seven destekleyen herkesi bağrınıza basasınız geliyor.

Dışlanırken, alay edilirken, birden alkışlanma, fark edilme duygularını içinizde hissediyor, çeşitli duygu değişikliklerine aynı anda tanıklık ediyorsunuz. Başkentlerden bilim dallarına pek çok konuda da yeni şeyler öğrenebiliyorsunuz.

Engelli bütün insanların sesini duyabilmek, önlerindeki engelleri aşmak, hayatlarını kolaylaştırmak adına okumanızı tavsiye ederim bu kitabı.

İyi okumalar.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar

Fil Saati – Tuğba Sarıünal