içinde

Güzellik Uğruna 612 Genç Kızı Öldürdü

Evet yanlış duymadınız. Macaristan krallığının en ünlü soylu ailelerinden biri olan Bathory ailesinin kızı, Kontes Elizabeth Bathory‘den bahsediyoruz.

1560-1614 yılları arasında yaşamış, 54 yıllık hayatı boyunca yaptığı işkence ve işlediği cinayetlerle tarihin en ünlü kadın seri katili olarak kabul edilmektedir.

ebathory

Kendinin çok güzel olduğunu düşünüyor ve kocasının ölümü ardından, yaşıda 40 olduktan sonra güzelliğini kaybetme endişesi başlıyor. İlk olarak büyücülüğe başlıyor ve at gibi hayvanların kurban edildiği ayinlere katılıyor güzelliğini kaybetmemek için. Tabiki bu ona fayda sağlamayınca başka arayışlar başlıyor ve bir gün hizmetçilerden biri saçlarını tararken canımı acıttın diye kalkıyor ve hizmetçisine sert bir şekilde vuruyor. Hizmetçisinin yüzünden eline bulaşan bir kaç damla kan, sanki onun güzelliğini ele geçirmiş gibi hissettiriyor ve ilk cinayetini yardımcılarına kızı öldürtüp kanını küvete doldurmalarını ve kan banyosu yapacağını söyleyerek işlemiş oluyor.

Sonralarda 612 bakire kızı kaçırıp, baş üstündeki dev kafeslerde işkence yaptırarak, akan kanlarıyla duş almaya devam ediyor. Bilinen bilinmeyen tahmini 650 işkence ve cinayet işliyor hayatının son 12 yıllık döneminde.

Anne babası öldüğü için hasta ruhlu amcası ve eşiyle büyümüş, çocukken gözünün önünde adamları işkenceyle öldürüp, ikiye böldükleri bir atın içine koyup, atı tekrar diken ve bundan çok büyük keyif alan bir amcanın ve eşinin yetiştirdiği çocuğun ruh halininden, karakterinden de farklı birşey beklememek gerekir.

Kontesin hayatını okuyan psikiyatristler küçükken kişilik bozukluğu ve ilerki dönemlerde de şizofren olduğunu düşünmektedirler.

elizabeth-bathory

Sonuç olarak cinayetler anlaşılınca tüm yardımcıları aynı şekilde ölümle cezalandırılıyor fakat nam-ı diğer Kanlı Kontesimiz soylu olduğu için şatosunda bir oda hücreye dönüştürülerek hapsediliyor ve hücresinde ölüyor.

Daracula isimli romanada esin kaynağı olan bu olaylar tabiki bayanların güzelliğini kaybetmemek için yapabileceklerini değil, böyle bir şeyin ancak psikoz gibi ağır bir buhran durumunda yapılabileceğini göstermektedir.

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

Bir yanıt yazın

duokapak

Google Duo Türkiyede !! Görüntülü Konuşabiliriz

boraborakapak

30 Bin TL’ ye Tatil: Bora Bora Adaları