içinde

Yalnızlık VE Ticaret Üzerine

HAYAT MALİYETİNİ KARŞILAMAYAN BİR YATIRIMDIR. BU YÜZDEN HER ŞEYİN BİR FİYATI VARDIR AMA HİÇBİR ŞEYİN BİR DEĞERİ YOKTUR.

Vitray FRESKO imparatorluğun ayak sesleri

Ben ölümsüz değilim ama öldürülemezim çünkü ölebilmek için yaşamak gerekir. Ben yaşamıyorum. Hayatta bazen böyle olur: Sadece yalnız kalırsın, kendi başına değil dikkat edersen sadece yalnız. İkisi farklıdır çünkü, yalnızlık kendi kendini bile terketmeyi gerektirir bu yüzden.

Hislerin tapınaklarda canlanmasını bekleyen zavallı insanlar, insan ruhunun tek girilesi tapınak olduğunu bilirler. Yayım hayatıma bu sayede sessizce girdim. Kapı açıktı. Uslu bir yaygara vardı ruhumda. Sen ruhunun kapılarını açmazsan sana açılan hiç bir kapıdan giremezsin. Senin içine girmeyen ışık senin içine girdiğin ışık değildir. Zaman seni sana teslim etmek için yaklaşan bir ırmak yeri.

Hayat bilgisi denen yalana inanabilirdin oysa kardeşim insanın maskesinin ardındakini merak edersin. İnsanın maskesi yoktur insan maskedir ardında tanrıyı saklayan. Hayatın zor olduğunu düşünürsün hayat zor değildir sevgi zordur. Tanrıyı aramak sevgi eksikliğinden ileri gelir. Yalnızca acı çekerken dua etmenden belli. Yalnızlar tanrısal değildir yalnızlar tanrı da değildir ama yalnızlık tanrıdır.

Kalabalıkların arasındayken bile yalnızlık vardır. Yalnızlık kalabalıklara susamak anlamına gelir. Kalabalıklara karışmak kendinden saklanma belirtisidir. Kendini sevmiyorsun böyle kodlanmışsın anlaman gereken ilk şey seni düzeltmek istemediğim bir de ikincisi var seni bu girift ve acınası olduğuna inandığın halinle sevmem. Öyle coşkulu sayılmam sevgiye sahip olmayan sevgili olamaz ben senin sevgilin de değilim.

Ben bir bataklığa batmakta ki gibi sevgiden söz etmiyorum. Ben sevginin beni yok ettiğini ve yalnızca seni sevmek olduğumu itiraf ediyorum. Bir gece yarısı ölmüş hissettim. O zamandan beri anlayamadığımız bir sessizliğe dönmüştüm. Ben geriye dönerek geri dönme şansımı kaybettim.

Ben sevgiye sahip değildim ona aittim. Nefretin kelepçesine tutunmam o zamana rastlar. İş hayatıma çocuk yaşlarda insan ticaretiyle başladım. İlk sattıklarım arkadaşlarımdı…

Yazar Sensei Vitfre.

Bir yanıt yazın

Girdaplar 1

Yaşayamadım