içinde

30 Bin TL’ ye Tatil: Bora Bora Adaları

Hep merak ettiğim, gidemediğim ama gitmeden hakkında çok bilgi sahibi olduğum, beyaz kumdan harika kumsalları, ılık tertemiz suları, zümrüt yeşili dağları ve muhteşem manzarasıyla dünyadaki cennet Bora Bora Adalarına bir bakalım.

Fransızlara ait Güney Pasifikte bulunan Fransız Polinezya’sında (Fransızların denizaşırı toprağını ifade ediyor) bulunmaktadır. Her ne kadar bize kuşbakışı 17.600 km olsada direk uçuş yok ne yazık ki. Olsaydı 20 saat gibi bir uçak yolculuğu ile ulaşabilirdik.

Apple haritasının verdiği Adana-Bora Bora Adaları mesafesi
Apple haritasının verdiği Adana-Bora Bora Adaları mesafesi

Nasıl Gidilir ? 

Tabiki her güzel şeye ulaşmanın bir zorluğu olduğu gibi burda da bizi ulaşım biraz zorlayabilir. İstanbul’dan 13 saat Los Angeles’a gidebilirsiniz, ardından 8 saatlik bir uçuşla Tahiti’nin başkenti Papeete’ye ulaşıyorsunuz. Tahiti’den Bora Bora Adası ise uçakla 45 dakika, feribotla ise 7-8 saat sürüyor. Yaklaşık 24 saat uçak yolculuğu sürmekte ve aktarma aralıkları, beklemelerle 2 günü bulan yolculuk söz konusu. Schengen vizesi geçersiz, Fransız Büyükelçiliği’nden ada vizesi almanız gerekiyor. ABD aktarmalı uçuşlarda Amerikan vizesine ihtiyacınız var.

Bu güzel ada Hollywood yıldızlarının favori mekanı olmuştur ve Hollywoodla aramız iyi ise burda dünyaca ünlü yıldızlarla karşılaşmamız çok muhtemel.

İklim Nasıl, Ne zaman Gidilir?

Tropikal bölgede bulunan Bora Bora’nın en iyi zamanı Mart- Kasım ayları arasındadır. Diğer zamanlarda biraz daha nemli ve yağmurlu olabilir. Tüm tropikal bölgelerde en kuru zamanlarında bile kısa yağmurlar yağabilir fakat bu yağışlar uzun sürmez ve aksine rahatlatıcı bir etki bırakır. Ortalama olarak sıcaklık 20 ila 30 derece arasındadır.

Neden Çok Tercih Ediliyor?

İlk olarak düğün takıları bol olan çiftlerin tercih ettiği, balayı turizmi denince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Bora Bora, daha çok doğal güzellikleri ve sakinliği ile dikkat çeker.
Bu yüzden adacıklarda gürültülü ve çok hareketli aktiviteler yoktur; daha çok biraz nefes almak, huzuru tatmak ve gerçekten dinlenmek isteyenlerin tercihidir.

borabora9

Okyanusta dalmak, doğa sporları, su sporları ve dünyadaki cenneti görme merakıda insanları bu adaya çeken nedenler arasındadır.

Bora Bora’da yılın en sıcak zamanları Türkiye’nin tam aksine Ocak ve Şubat aylarıdır ve bu aylarda adacıklar daha da hareketlidir. Ancak Büyük Okyanus’un neredeyse tam ortasında bulunması nedeniyle 12 ay boyunca ziyaret almaya devam eder ve çoğu zaman konaklamak için yer bulmak olukça zordur.

Kişi başı yaklaşık 4.500 dolar olan 6 gün 9 gece (3 gecemiz uçakta geçeceği için) turlarla Bora Bora adasına balayı için, tatil için, doğa için gidilir mi birkaç fotoyla beraber siz karar verin..

boraboraa
Bora-Bora-All-Inclusive1
borabora
recreere5

Yazar Ümit GÜL

Siz Ve Biz Blog Editörü Adana

Bir yanıt yazın

konteskapak

Güzellik Uğruna 612 Genç Kızı Öldürdü

Gönül Köprüsü

Gönül Köprüsü