içinde

Gülseren Budayıcıoğlu ile Hayata Dön

Gülseren Budaycıoğlu’nun kitaplarıyla “İstanbullu Gelin” dizisiyle tanıştım. İtiraf etmek gerekirse kitabı, dizide olabilecekleri öğrenmek için okumaya karar vermiştim. Umduğumu pek bulamadım ama yanıma kar kalan şeyleri sizlerle de paylaşmak istedim.

Öncelikle benim gibi, diziyi sevdiğiniz için okumayı düşünüyorsanız okumayın derim, zira olayın başlangıcı ve isimler dışında hiç bir benzerlik yok. Bu konuda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Karakterlerin özellikleri kitap ve diziyle tamamen zıt ve umarım dizinin sonu da kitaptaki gibi olmaz. Sadece dizideki psikoloğu ve onun sakinliğini Gülseren Budaycığolu’na benzetebilirsiniz orası ayrı J

Neyse. Gelelim kitaba… Kitapta psikoloğumuzun danışanlarının hayat hikayelerine değinilmiş ama en fazla Ala’nın hikayesi üzerinde durulmuş. Ala’nın çocukken yaşadığı aile içi travmalarına, onların hayatına etkilerine ve aslında kurtulmak için nasıl çabaladığına tanık olacaksınız. Onun yaşadıkları sizi çok etkileyecek, empati bile kuramayacak durumda merakla okuyacaksınız neler yaşadıklarını. İçiniz cız edecek, onunla birlikte üzülüp, birlikte kaderine savaş açacaksınız. İlk başları yavaş ilerlemesine rağmen bir süre sonra kitabın sayfaları arasında kaybolacaksınız. Çok dramatik ve gerçekte yaşanmış bir hayat hikayesi okuyacaksınız ama neyse ki sonu iyi bitecek.  

Psikolog yazarımızın kendi hayatını, kendi iç dünyasını anlatmasıyla samimi bir kitap bulacak, seanslarda bahsedilen hikayelerde ise dünyaca ünlü kişilerin hayatlarından sürükleyici kesitler okuyacaksınız. 

Kitabı okuduktan sonra hemen Gülseren Budayıcıoğlu’nu arayıp bir randevu almak isteyeceksiniz. Benim öyle oldu şahsen… İyi okumalar.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

İhtilal Sokakları

Ölürken