içinde

Geç Olmadan Mutlaka Okuyun, Uygulayın, Meme Kanserine Yakalanmama Rehberi

Hazırsanız Başlıyoruz… Büyük bir çay bardağı alın.

70 yaşına gelen 20 kadından biri meme kanseri olacak, ailesinde meme kanseri olan kadınlarında yarısı meme kanseri olacak.
Meme kanseri tedavisi almış kadınların 10 tanesinin, 5 yıl içinde en az 1 tanesi yeniden kanser olacak.

Hoş bir giriş olmadı ama elin oğlunun yaptığı istatistik bu.

Bu yazıyı şu 20’de 1 risk olan 70’ine dayanacak normal gruptakiler için değilde, ailesinde olupta kendisininde yakalanacağı %45-85 arası konti-garanti olanlar için hazırladım…
Size doğru bir silah çevrilse tetiğe basılsa, ölseniz, tetiğe basan suçludur değil mi? Mesafe 2000 metre olsun, uzun mesafe keskin nişancı atışı yapılsın, 3 saniyede öldünüz. Burada mermi namlu çıkış ateşini 2 km den görüpte, ulan ne olur ne olmaz deyip pozisyon değiştirmezseniz, dünya değiştirirsiniz.

Denklem bu: 2 km = 3 sn. *50 yıl ortalama. 50X30 MİLYON SN =1,5 milyar sn.
1 milyar km’den atış yapılsa, tomahawk’mı ne bi füze var, yok binaların arasından geçiyormuşta, hedefi nereye gitse onu takip ediyormuşta.. Satürn de oturan birisi, siz doğduğunuz gün, tomahawkımsı mermisi olan uzun menzilli galaktik keskin nişancı silahını ateşlesede mermi saatte 850 km hızla 50.yıl dönümünüzde sizi bulsa, meme hizasından göğsünüzü delse geçse. O Satürnlü herif suçlu sayılır mı? Not: Yukarıdaki hesaplamalarım, şizofrenik eğilimler taşısada satürn dünya mesafesine, mermi ortalama hızına kadar hepsi doğrudur.

Diyeceğim 10 metreden ateş eden canide, 1 milyar km’den ateş eden masum mu?
Bende bu Satürn canisini peşine düşen dedektifim, yo bekçiyim…
Modern hayatımız bu Satürn, Uranüs keskin nişancılarıyla dolu, eğer genetik yatkınlık varsa. Yani bu herifler ateşleyeceksede siz olduğunuz yerde durmayın. Hareket edin kaçın. Tomahawkı mavkmı önemli değil.

Meme kanseride dahil tüm kanser oluşumlarında, hücrenin DNA’sı hasarlanıyor ve sonrasında cümbüş başlıyor…
Oksidasyon – enflamasyon – glikolizasyon – cami .. tetratini yazmıştım..
Hücreyi okside etmemek elde değil. Oksijen kullandıkça okside olur. Motor çalışırsa egzoz gazı çıkar hesabı ama her aşamanın düzeltme tamir etme, yok efendim hücre içi antioksidan tamir mekanizmaları şunusu bunusu var.

meme kanseri belirtileri

Amanda erken teşhis edeceğiz. Yok mamografi, ince iğne aspirasyon biyopsisi, über hiper pozitron emisyon tomografisi, uranyum, pladyum bilmem ne süpersonik teşhis tanı malzemelerine ülke ekonomisi ve bizim vergiler gömülmese. Onun yerine ERKEN ÖNLEME olsa. Hem millet daha sağlıklı ve filinta gibi olsa.

Östrojene ne kadar uzun süre ve yüksek dozda maruz kalan kadın varsa bunların meme kanserine yakalanma ihtimali daha yüksek. Mesela kadın 4-5 gebelik yaşamış. Emzirme vs. 5-6 yıl östrojene daha az maruz kalmış. Daha şanslı, uzun sürede emzirdiyse.. Yırttı…. Körlerde kanser yok. Karanlıkta melatonin salgılanıyor gece… körlerde her an gece melatonin zirve.. gece karanlıkta uyuyun melatonin herseyi tamir ediyor.

Eğer 80-90’lı yıllarda hor da hor, doğum kontrol hapı kullandıysan gebelik kontrolü için, erken adet görmeye başladıysa -şimdiki çocuklar hormonlu beslenmeden dolayı erken adet görüyor, senin keskin nişancı jupitere ya da marsa gelmiştir… Habire plastik malzeme, şekerli asitli limonlu tuzlu seyler, mesela kısırı koca bir legende yaptın mahalleyi havuza dahil ettin plastikten tuzla limonla yağla salındırttığın BPA fitalat vs ile. Bunlar östrojen gibi davranıyor. Kötü barsak floran var, barsakların tembel.. Çocuktun miniminnacıktın. Kreşte kaka fuuuu pis boklu dediler. Sende sürekli tutmaya alıştın, kabızsın yani her daim.. normal östrojeni kullandın. İşi bitti yolladın karaciğere, at şunu klozete gözüm görmesin dedin.. barsaklara geldi… devir ekonomi devri dedi atmadı bekletti. Geri emilir. E normalde yapılıyor zaten. Plastiksi şeylerle fazla bile yapılıyor. Barsaktan geri emilenle yüksek östrojeni kaptın gene iyisin. Herşeyde bir hayır vardır bak cildin pürüzsüzcecik. Östrojen cildi bebek gibi yapar…

Bilimselleşelim…

Östrojen hormon reseptörü pozitif hasta, ailesinde meme kanseri olan kişiler. BRCA1-2 pozitif olanlar.. Değişik kategorilerde hasta grupları var…
1. Kendi östrojenine:
Erken adet yaşı. Doğurmama, kabızlık (işi biten östrojen karaciğerden safra ile barsağa atılınca kabızlık varsa, barsaktan atılmayıp yeniden emilip fazlalık oluşturuyor ya)
2. Ya da dışardan alınan östrojene,
Hormonlu gıdalar, sentetik gıdalar. Doğum kontrol hapları.
3. Ya da kimyasal östrojen taklidi yapan şeylere maruz kalanlarda risk fazla dedik. Plastik malzemelerden gelenler (bisfenol-A, fltalatlar, böcek ilaçları vs).
4. Ailesel.annenle baban tanıştığında gelen bonus.
5. Bilinmeyen nedenler. Psikolojik. Tıpta her dersin sonunda bunu yazardık. İdio-patik. Bir tür bebek çorabı değil. Sebebi bilinmeyen demek.

Konuya 2 ana başlıktan girelim…

Tıp dünyası gibi son derece bilimsel mecralara düşünce ve bilim denizine, yüzeyden derine tüpsüz dalışlar yapacaz.. Nefesinizi tutun.
Kanserle mücadele aşamaları şu şekilde olmalı:

A—KANSER KİTLESİNİN BAŞLAMASI:

*-Kanseri aktifleştirecek enzimlerin baskılanması..
*-Hücre DNA sına zarar veren serbest radikallerin temizlenmesi
*-Kanser yapan toksin zehirlerinin, detoksifikasyon enzimlerinin aktiflenmesi
*-DNA onarım mekanizmalarını harekete geçirmek.

B—OLUŞAN KANSERİN İLERLEMESİNİ ENGELLEMEK

*-Serbest radikallerin( hücrede ortalığa zarar veren it kopuk) temizlenmesi
*-Enflamasyon denen kızarıklık halinin azaltılması
*-Saçmalayan hücrelerin ölümünün geciktirilmesini engellemek. Yani kanserleşen hücre,- ne yapıyorsun lan sen deyip öldürülüyor vücutta. Bu akıllılar bi yolunu bulup aradan devam ediyorlar bölünüp bölünüp çoğalmaya… Bu aradan kaçma girişimlerini engelleyip öldürüyor yani. (zerdeçal)
*-Bağışıklığı güçlendirmek
*-Tümörün anjiyogenezisle damarlanıp başka yerlere sıçramasını engellemek.

meme ca bilinç

Aşağıda vereceğim maddeler;

Meme kanseri riskini azaltması çerçevesinde;
DNA hasarını önleyen besinler;
Kanseri engelleyen düzenleyici genleri kontrol eden besinler;
Kanser oluşturan enflamasyonu azaltan besinler;
Aşırı hücre bölünmesini engelleyen besinler;
Habis tümörleri selim tümörlere çeviren besinler;
Kanser hücrelerini öldüren besinler;
Meme kanseri reseptörü=alıcıları yeniden düzenlenmesini etkileyen besinler;
Östrojen yapımını baskılayan besinler;
Anormal büyüme faktörlerini baskılayan besinler;
Büyüyen tümörlerin kan akımını azaltan besinler;
Tümör yayılımını engelleyen besinler;

Özetlersek;

kanser iyi gelen bitkisel tedavi

Yukarıda belirttiğim besin grupları birinde daha etkili, bir diğeri yayılmada, diğeri selim hücreye döndürmede biraz daha etkili. Ama Toplamda 15-20 grup besin daha etkili olanları büyük punta ile yazıcam.

1. Asprin: Enflamasyonu engelliyor..
2. Kahve: Sade türk kahvesi. İşlenmemiş ya da filtre.
3. CLA: Mercedes CLA degil. Conjuge linoleik asit. Hayvan yeşil otu yiyince, rumen denen sindirim sistemindeki flora bakterisi. Ottan gelen linoleik asiti konjuge forma çeviriyor. Kana geçiyor madde ve oradanda hayvansal süt, tereyağı ve etine geçiyor. O sebeple gezen hayvan diye çığırıyoruz burlarda. Yeşil ot yemezse o linoleik asit gelmez, o flora bakteriside orda bulunmaz.. Gezen hayvan ürünlerinde 5 kat daha fazla bu madde.
4. OMEGA 3: Enflamasyonuda azaltıyor. Hücre hasarlanmasında düzenleyici genleride kontrol ediyor, reseptör restorasyonu etkisi, anormal büyüme faktörlerini engelliyor, tümörü büyüten kan akımını azaltıyor,
5. YEŞİL ÇAY: Polifenoller, epigallaktokateşin diye bir şey var. Bilinen en güçlü kanserin yayılımında etkili yeni damar oluşumunu baskılayıcı doğal madde. Çaykur zümrüt. Demle 10 dk da iç. 3-4 bardak gümlet.
DNA hasarını önlüyor, kanser hücrelerini öldürüyor, anormal büyüme faktörlerini engelliyor, tümör kan akımını azaltıyor, metastazı=uzak yayılımları azaltıyor,
6. LİKOPEN: Bir önceki paylaşımda yazdım, düzenleyici genleri kontrol ediyor, tümör kan akımını azaltıyor. Domates, yeniçeri domatesi değil tarla domatesi.
7. MELATONİN: Kirazda çok yüksek oranda melatonin var, cevizde de biraz. Gündüz güneş gece zifiri karanlık. Işık kontrast farkı. Gece yatmadan önce sıcak banyo. Gece 23 de uyku. 20 derece odada uyku, melatonini fırlattırıyor.
8. Metformin: Şeker ilacı bu, ucuz, para kazandırmadığından konuşulmuyor. Bazı hocalar çok faydalı diyorlar. Ben bilmem hocalarımız konuşsun durumundayım B12 vitaminini azaltıyormuş, hocaların yalancısıyım. Biz doğal şeylerden konuşalım.
9. RESVERATROL: Hakkında şahsına özel gülüşü olan bir gazeteci, ne mucize bir madde, tableti yapılsada içsek diye 2006 da yazı yazdı. 2009 da çıktı istediği. Halen tv’lerde topçulara yorum yapıyor.. Doğalı, kırmızı üzüm kabuğunda var. Meyve kendisini güneşten ve mantarımsı zararlılardan korumak için yapıyor. Sen ilacı basarsan; e ne uğraşacam dışardaki hıyar düşünsün deyip mantar tehdit oluşturmazsa üretmiyor.. Fındık içi ve fıstık kabuğundaki kahverengimsi kızılımsı kabuktada varmış… Suda çözülen bilinen en güçlü anti-oksidanlardan bu madde.
10. Soya: Isoflavonları, genistein… Soya GDO açısından güvenilmez ötesi ama genisteinin saygıya deger etkileri var.
11. D VİTAMİNİ: Aslında vitamin değil hormondur bu. Vücuttada yapılabiliyor zaten. Vitamin olamıyor o nedenle. 50 ng/ml’lerin üstüne çıkılmalı… Mart-eylül arası 13:00’da 15 dk. güneşte kalıyorsun, o gün güneşte kalan yerlerini sıcak su ve köpüklü, sabunlu yıkamıyorsun oluşan D vitamini suyla akıp gitmesin diye… Enflamasyonu engelliyor, habis hücreleri selime çeviriyor, kanser hücrelerini öldürüyor… Östrojen yapımını baskılıyor… Anormal büyüme faktörlerini engelliyor… Tümörün kan akımını azaltıyor.
12. KOENZİM Q 10: Et grubunda var. Bazı sebzelerde de. İlerleyen günlerde detaylı bir yazı yazıcam bu madde hakkında ubikinol diye aktif formu alınmalı deniliyor hocalar tarafından. Piyasada gezen ubikinone denen, koenzim q 10 değilde, ko enzim Q-H formu… Yağda çözünüyor, yağla alınmalı… Vücutta doğal yapılıyor ama yaşla birlikte azalıyor… Nerde yüksek enerji kullanılıyorsa, hayvanın kalbi bacağı, çene geviş etleri gibi orlarda çok… E vitamini ile birlikte çalışmayı seviyor. Sen ilaçlı salatalıkları domatesi biberi yedin, hücre içinde enerji yapan santralcikler = mitokondrilerin iç zarında elektron taşıma sisteminin ilk basamaklarını bloke etti. Elektronları taşıyamadın ve enerji verimliliğin azaldı. Şöyle düşün karpuz tarlan var, 7-8 çocuk yapmışın hani östrojene az maruz kalayımda meme kanseri olmayım falan durumları. Karpuzları kamyona yükleyeceksiniz. Dizdin çocukları elden ele atıyorsun kamyona yüklensin pazarda satılsın eve para gelsin. İlk 2-3 çocuk yakalayamasa düşürürse, atamasa nolur… İşte oraya kaslı yapılı bir yiğit gelip direk kamyondaki adama fırlatıyor. 3-5 kişilik iş yapıyor ve hop hop is bitti. Bu yiğidin adi koenzim Q10. Kulansam birşey olur mu diyenler icin yazdım. Olur kamyon çabuk dolar, pazara erken gidersiniz…
13. ZERDEÇAL: Yazın baharatçının önünde gördüğünüz ablak turistler, o baharatları yemeğe atmak için almıyor. Burası doğu burda tazedir diye alıyor. Zerdeçal, en güçlü anti enflamatuar maddelerden biri. Karaciğerde Faz 2 detoksifikasyonu artırıyor.. İçinde curcumin diye etkili maddesi var. 1 tatlı kaşığı Zeytin yağı, 1-2 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu blendırla çevir, yoğurda at ye. Ya da yarım çay bardağı keçi sütü, yarım çay bardağı su, yarım çay kaşığı karabiber, 1 tatlı kaşığı zerdeçal. 10 dk kısık ateşte kaynat o zaman curcumin açığa çıkıyor. Hırpalıyorsun yani biraz kanserleşme yoluna girip habire bölünecem ben diyen delimsirek hücrelere yumruğu çakıyor. Hücre içi kanserleşme yolunda. Camiye giden tetrad neydi, Oksidasyon – enflamasyon – glikolizasyon – cami
Baştaki ve sondaki kaçınılmaz. Enflamasyonu başlatan, gösterilerde provokatörlük yapanları yani. Durduruveren özel ajanın adı ZERDEÇAL.. provokatörün adımı, NFkB…
14. İNDOL-3 CARBİNOL: Brokoli karnabahar, lahanagillerde var. Etkili bir madde.
15. NAC: Bir balgam sökücü, gribal enfeksiyon yakalanmışken yılda 2-3 kere kullanıp o dönem kür yapılabilir.
16. NAR: Meme kanserinden koruyucu hatta tedavi edici etkileri var. Hiçbir hazır nar içeceğini almayın. Doğala özdeş nar aroması koyuyorlar. Antalya’nın Toros yamaçları nar bahçesi kakılı, mevsiminde alıp tanelerini çıkartın atın derin dondurucuya, her gün yiyin. Erkeksi şeylerde prostat kanserinde rakipsiz..
17. Selenyum: Tamir antioksidan enzim sistemlerini hızlandırıyor. Çiğ ay çekirdeği, kabak çekirdeği ve 20 kat fazla oranda brazilian nuts denen şeyde var. Ama adamlar, bunlar kıtalar ötesinden geliyor diye koruyucuları bilmem neleri basıyordur depolara böceklenmesin diye.. Rio karnavalına gidince fırsat bulursanız 2 çuval alın. Her gün 1 tanecik yiyin. Selenyum fazlası da zararlı. Kendi bildiğin besinlerle zararlı miktarlar olmazda. O latin fıstıklarında (kuruyemişler=nuts) çok fazla selenyum var.
18. Silibinin, Silimarin: Devedikeni içerisindeki maddeler..
19. SULFORAFAN: İndol-3-carbinol gibi brokoli karnabahar, lahanagillerde var.
20. Tokotrienoller: E vitamini türevi maddeler bunlar. Alfa-beta gaması var. Alfa ve gaması etkili. Ama palmiye yağı diye bir şey var. Hatta kernel deniyor. Tohumundan elde edilen yağ. Bizim memlekette yok. Palmiye yağlarını gemiyle getiriyoruz. Bilinen bütün gofrete, çikolataya çakıyoruz artık. Kernellisi pahalı yok burlarda.
21. Quercetin: Elmanın kabuğunda. Soğanda. Hani şu sahillerde kayalıkta kale surunda, yamaçlarda olur ya, -gebere bitkisi. Bende çocukken dağlardan toplayıp, mahallede satmıştım. Bakkalın biri alırdı, leğenleri delmişler, deliklerden küçükleri aşağı düşüyor ve büyüklerini almıyordu adam. Parayı kaptık mı mal gibi çikolata gofret dondurma… Gene o bakkal olsada toplayıp satsam…
22. Apigenin: Maydanoz kereviz, kekik, nane, biberiye, enginar, meyan. Bunlarda apigenin var. Aşırı hücre bölünmesi engelliyor, kanser hücrelerini öldürüyor, tümör kan akımını azaltıyor.
23. Enterolakton: Keten tohumu, östrojen yapımını baskılayan bir madde, ee zaten kendisi fitoöstrojen=bitkisel kaynaklı östrojen, nasıl östrojeni baskılıyor usta derseniz. Bu kendisi gidip normal östrojen alıcılarına bağlanıyor.
Biriimm sen ikisin diyor, gerçeği bağlanamıyor. Bunun etkisi normalinin 100 de biri. Dolayısıyla östrojene maruziyeti azaltmış oluyor..

BUNLARA DİKKAT:

*Şekeri azaltın. Kansere yakalanıp tedavi edilenleri PET ile yenileme var mı diye bakılıyor değil mi? O PET’te kullanılan madde radyoaktif işaretli şeker. Yani neresi, olması gerekenden fazla şeker kullanıyor diye bakıyor adamlar. Kanser hücreleri normalden 3-5 kat daha fazla şeker kullanıyor. Tümör hücrelerine şeker vermezseniz. Pekte çoğalamıyorlar…
*Zeytin yağı, avacado yağı, balık yağını arttırın..
Burda avacado özel bir madde. Kanserleşecemde kanserleşecem, bölüncem çoğalacam ben millet diyen histeriye girmiş hücrenin gazını alıverir.
*Sütü azalt, zaten market sütü alıyorsun. Bari yoğurt kefir yap, zararı kara çevir,,
*Güneşi arttır..
*Turşuyu sirkeyi arttır.
*Beyaz değil, siyah üzümü al.
*Nar sezonunu kaçırma, depola
*Gebere turşusu, soğan.
*Lahana-karnabahar-brokoli
*Yeşil çay, çaykurun sallamasını salla gitsin.
*Doğal hayvan eti-tereyağı-yoğurdu
*Çiğ kuruyemişler
*Zerdeçal çayı
*Sade türk kahvesi
*Keten tohumunu kullan
*Güzel uyuyun
*Sigara içme, toksin alma, alkol alma
*Egzersiz- yürü bol bol
*Olur olmaz şeye kendini üzme, etrafına ve kendine huzur ve mutluluk ver.. Hipotalamo hipofiz adrenal akstan sürekli kortizon salgılayan sempatik sinir aktivasyonunda kalma desem olmaz. Olursa olur, suyu olmazsa karpuz suyu de yani.

anjelina brad

Angelia Jolie, Kylie Minogue ikiside 40 yaşına gelmeden meme kanseri olup, meme dokusu alınmış, Bradim Pitimle hayatlarına devam ediyordu, meğer kızı çok üzmüş içkiciymiş berduşmuş herif, ordan burdan çingene gibi çocukları dilendirecek gibi toplattı, kadıncağız saçını süpürge etti. Bi deri kemik kaldı. Stresten meme kanseri oldu..
Genç kadın neysede 70 yaşında teyzenin memesini alıyorlar kadın hayata küsüyor. Teyzecim sen bununla cocuk emzirmeyecenki. Dede bastonu eline almış zaten.. Yani psikolojisi, meme kadınlığın simgesi. 70’de mankenlerle silikon sırasına girip taktırıyor, gelinde ordan ele güne karşı ne diceğiz pamuk sokuşturuverseydi diyor, masrafa girdik diye düşünür…Gel oralara varma daha 50 deyken yap şunları… Bitti…

Şimdi şu üsttekileri çevire çevire kullanmak gerek. Oymuş buymuş, kaç miligrammış teferruatlar, detaylar insanları sıkıyor. Zaten bu yazımı baştan sona 10 kişi zor okur..
Genel beslenme düzeninize bu besinleri alıp, mümkün olduğunca sık kullanmanızı öneriyorum..
O Satürnden tetiğe basan, keskin nişancıyı Uranüse Plutona, Andromeda gezegenine kovun….
Bir tüpsüz dalış günümüzü de bitirdik çok şükür…

Yazar Yunus UÇARCI

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

iş-güvenliğinde-suçlu-bulundu

İş Güvenliğinde Suçlu Bulundu!

Rome03

Roma’da Gezilecek Yerler, Roma Gezi Notlarım