içinde

Eğlencenin Yeni Adresi; Oda Oyunları

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle hafta sonları yapacak etkinlik, gidecek yer bulmakta zorluk çekmeye başladıysanız, bu yazı tam size göre… Hem üşüme derdiniz olmayacak hem de arkadaşlarınızla beraber en az 1 saatinizi eğlenerek geçireceksiniz.

Eğlencenin adı Oda Oyunları ya da Odadan Kaçış Oyunları… İlk önce bilgisayar oyunu olarak piyasaya sürülen bu oyunlar son yıllarda özellikle büyük şehirlerde çok rağbet görmeye başladı.

oda oyunlari

Bir oda hayal edin; kapısı kitli… İçerde çok sayıda kilitli eşya, odada bulunan her eşyanın içinde ise sizin için ipuçları gizli. Bu ipuçlarını kullanarak 1 saat içinde o odadan çıkmaya çalışıyorsunuz. Oyunun konseptine göre kimi zaman bomba patlamadan odadan çıkmaya, kimi zaman ise ev sahipleri gelmeden gizli bilgilere ulaşmaya çalışıyorsunuz. Sizin yapmanız gereken tek şey oda içindeki ipuçlarını takip etmek ve haliyle zekanızı kullanmak. Süreyle yarıştığınızı da unutmayın.

Odada olan her eşyanın orda olması için bir sebep vardır. Sağında solunda, altında üstünde mutlaka bir ipucu… Bu tirbuşonun burda ne işi var demeyin? Bir şişe açmak zorunda kalabilirsiniz mesela. “Şeytan ayrıntıda gizlidir” notu sizi kitaplıktan o kitabı bulmaya yönelten bir ipucu olabilir. En az 2 kişi en fazla 5 kişi oynayabiliyorsunuz. Aslında ne kadar kalabalık olursanız o kadar çabuk ulaşabilirsiniz sonuca. Velev ki verilen sürede çıkamadınız, bir ceza olmadığı gibi; başarılı olduğunuzda da herhangi bir ödül yok. Eğlenceli geçirdiğiniz anlar yanınıza kar kalıyor. Hatta oyundan çıktıktan sonra, bir süre etkisinde kalıp bulunduğunuz yerdeki eşyalara şüpheyle yanaşmaya, onlardan bir şifre bulmaya çalışıyorsunuz.

oda oyunlari

Oyunların tek kötü özelliği; bağımlılık yapıyor olması 🙂 Bir kere gittiyseniz mutlaka başka oyunları da denemek istiyorsunuz. Ve her seferinde daha tecrübeli olarak… Son zamanlarda ilgi arttıkça fiyatları da artıyor ama Grupanya bu konuda yardımınıza yetişiyor.

Oda oyunları, özel günler ve özel teklifler için de değişik bir fırsat sunuyor sizlere. Rezervasyon yaptırdığınız sırada yetkililere planınızı söylerseniz, size yardımcı oluyorlar. En son açmanız gereken kasadan bir pasta ya da bir yüzük çıksa sizce de güzel olmaz mı 🙂 Fonda da sürprizinize uygun bir şarkı 🙂

Kısacası, akıl oyunlarını, bulmaca çözmeyi, heyecanı, dedektifliği seviyorsanız bu oyunlar tam size göre… Bir deneyin bakalım.

İyi eğlenceler şimdiden.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir cevap yazın

2016-geride kalanlar

2016 Yılında Geride Bıraktıklarımız..

2016-en-iyi-filmler-kapak

Yılın En İyi 10 Yerli Filmi