içinde

2016 Yılında Geride Bıraktıklarımız..

Ülkemiz için 2016 zorlu bir yıl oldu, kaybettiğimiz değerlerle daha da zorlaştı. İşte yeri doldurulamayacak ve bu yıl içerisinde kaybettiğimiz ünlülerimiz…

Kamer GENÇkamer genc

Tunceli eski milletvekili Kamer Genç 22 Ocak 2016 tarihinde tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında hayatını kaybetti. Meclisin renkli yüzlerinden biri olarak hafızalara kazındı.

Ülkü ERAKALIN

ulku erakalin

1934 doğumlu olan yönetmen Ülkü Erakalın, tedavi gördüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde 6 Nisan 2016’da hayatını kaybetti.

Atilla ÖZDEMİROĞLUatilla ozdemiroglu

Besteci, söz yazarı ve müzisyen olan Atilla Özdemiroğlu 1943 doğumluydu. Ajda Pekkan’dan Sezen Aksu’ya kadar bir çok ünlüyle çalışan müzik adamı, akciğer kanseri ile mücadele ederken 20 Nisan 2016’da 73 yaşında düşüp bel kemiğinin kırılması nedeniyle alındığı ameliyat sonrası hayatını kaybetti.

Oya AYDOĞANoya aydogan

1957 Erzincan doğumlu olan sanatçı, Aort damarı yırtılması sonucu ameliyat oldu ve 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra 15 Mayıs 2016’da tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybetti.

Muhammed ALİmuhammed ali

Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali 1942 doğumluydu. Kariyeri boyunca yaptığı maçların yalnızca 5 tanesini kaybeden efsane boksör, 4 Haziran 2016’da solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında yaşamını yitirdi.

Tanju GÜRSUtanju gursu

1938 doğumlu sinema oyuncusu, senarist ve yönetmen olan Tanju Gürsu 7 Haziran 2016’da tedavi gördüğü hastanede solunum yetmezliği nedeniyle 77 yaşında hayatını kaybetti. Geride sayısız eserler bırakarak…

Hakkı DEVRİMhakki devrim

1929 doğumlu olan usta gazeteci bir süredir kanser tedavisi görüyordu ve 15 Haziran 2016’da evinde hayatını kaybetti.

Yaşar Nuri ÖZTÜRKyasar nuri ozturk

1951’de doğan İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk, aynı zamanda gazeteci, yazar, avukat, televizyon programcısı ve siyasetçiydi. 2011 yılından beri mide kanseri ile mücadele eden Yaşar Nuri Öztürk, 22 Haziran 2016’da İstanbul’daki evinde hayatını kaybetti.

Nezih TUNCAYnezih tuncay

Tiyatro, sinema ve dizilerin babacan oyuncusu 29 Haziran 2016’da, tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında hayatını kaybetti.

Halil İNALÇIKhalil inalcik

Tarihçilerin şeyhi olarak anılan, eserleriyle Osmanlı-Türk tarihine hem siyasî ve ekonomik konularda hem de kültür ve medeniyet tarihi alanında orijinal katkılarda bulunan bilim adamı 100 yaşında 25 Temmuz 2016’da hayatını kaybetti.

Vedat TÜRKALİvedat turkali

Senarist, şair ve yazar olan Vedat Türkali, oyuncu Deniz Türkali ve yönetmen Barış Pirhasan’ın babası,  şarkıcı Zeynep Casalini’nin dedesidir. Türk edebiyatının usta isimlerinden olan yazar geride ölümsüz eserler bırakarak 29 Ağustos 2016 Pazartesi günü  Yalova’da tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Naşide GÖKTÜRKnaside gokturk

Söz yazarı, besteci ve yorumcu olan Naşide Göktürk 51 yaşında akciğer kanserine yenik düşerek 30 Ağustos 2016 tarihinde hayatını kaybetti.

Mahmut HEKİMOĞLUmahmut hekimoglu

Yeşilçam oyuncularından olan, 80’in üzerinde sinema ve dizide rol alan Mahmut Hekimoğlu’na  2014 yılında prostat kanseri teşhisi konulmuş ve 10 Eylül 2016’da tedavi gördüğü hastanede 60 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Tarık AKANtarik akan

Asıl adı Tahsin Tarık Üregül olan, bir derginin oyunculuk yarışmasına katılarak Yeşilçam’a adını altın harflerle yazdıran kiminin Damat Ferit, kiminin Şivan, kiminin Mişka Dede olarak hafızasına kazıdığı Tarık Akan, 16 Eylül 2016’da akciğer kanseri sebebiyle 66 yaşında hayatını kaybetti. Her kesimden, her yaştan insanın katıldığı cenaze töreni çok sevildiğinin bir göstergesiydi. Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda olan kabri bir gün bile boş kalmıyor.

Gönül Ülkü ÖZCAN

gonul ulku ozcan
Gazanfer Özcan’ın eşi, Kuruntu Ailesi’nin Hüsniye’si, Avrupa Yakası’nın Hamiyet’i, Yalan Dünya’nın Afife’si olan usta oyuncu 2 Kasım 2016’da İstanbul’da 85 yaşında hayatını kaybetti.

Erdal TOSUNerdal tosun

“Hayallerimizi satmadık ya” repliğiyle tanınan, babasını trafik kazasında, kardeşini ise böbrek yetmezliğinden kaybetmiş olan oyuncu, 30 Kasım 2016’da diyalize giderken trafik kazası geçirerek  53 yaşında hayatını kaybetti.

Hayatımıza bir şekilde girip bize bir şeyler katan bu insanlara teşekkür ederken, hepsini rahmetle anıyoruz. 2017’de kayıplarımızın az olması dileğiyle…

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

havva’nın3kizi-k

Havva’nın Üç Kızı Hakkında

oda oyunları3

Eğlencenin Yeni Adresi; Oda Oyunları