içinde

Don’t F..k with Cats – Kedilere Bulaşmayın!

Don’t f*** with cats, içinde gerçek bir olayın anlatıldığı, yönetmenliğini Mark Lewis’in üstlendiği 2019 yapımı bir belgesel. Bu belgeselde tamamen gerçek bir olay, olayın içinde bulunan insanların konuyu anlatımlarıyla gerçekleştirilmiş. Bu belgesel-dizi 3 bölümden oluşuyor ve bu bölümler yaklaşık 1 saatlik.

Hikayemiz Luka Magnotta isimli Kanadalı bir katilin internete düşen bazı canlıları öldürdüğü videolarıyla başlıyor. İnsanlar bunu gördükçe gerçekten çılgına dönüyorlar ve ona nefret dolu yorumlar yapmaya başlıyorlar. Daha sonrasında bu insanlar, sosyal medya üzerinden bu kişiyi bulmak, daha fazla canlıya zarar gelmesini önlemek ve gerekli cezayı alması için bir grup kuruyorlar. Tabii, grup üyelerinin sayıları ve katilin üzerindeki baskı artıyor.

Dizinin görüntü yönetimi, sahnelerin kullanımı ve geçiş için kullanılan sahneler gerçekten çok güzeldi. Onun dışında grubun başında olan kişiler, olayda çalışan polisler ve katilin bizzat annesi gibi olayın içindeki insanların birbirlerinden bağımsız hatta bir kısmında birbirlerinin düşüncelerini çürüttükleri durumu daha anlaşılır ve hoş kılmıştı.

Ayrıca bir not eklemek istiyorum: Çektiğimiz ufacık bir video veya fotoğraf, evimizde olsak bile biraz ayrıntılı bakıldığında bizim hakkımızda ne kadar bilgi verdiğini diziyi izlediğinizde rahatlıkla görebileceksiniz. Sosyal medya gerçekten büyük ve korkutucu bir ortam ve önünüze neler geleceği, nasıl insanlarla tanışabileceğinizi asla bilemiyorsunuz.

Okuduğunuz için teşekkürler, bu ortamda yeniyim bu yüzden yorumlarınızı esirgemeyin.

Hypatia.

Yazar Hypatia

Bir yorum

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

İstanbul’u Dinliyorum Gözlerim Açık

Mahşer Yerinin Ortasında Kadın