içinde ,

Vizyona Girecek Filmler – Kasım 2016

Havalar soğudu, dışarıda yapacak etkinlikler azaldı. Haliyle sinemaya rağbet arttı. Kasım ayı da sinema severler için bereketli bir ay olmuş, vizyona girmesi beklenen çok sayıda yerli ve yabancı filmler var. Bir kaçını sizler için araştırdık; haydi başlayalım…

Filmin adı: Doctor Strange

Vizyon tarihi: 4 Kasım 2016
Tür: Fantastik, Aksiyon

Filmin Adı: Geniş Aile: Her Türlü

Vizyon Tarihi: 4 Kasım 2016
Tür: Komedi

2009 yılında bir dizi olarak başlayan ve bitmesine rağmen sinemaya taşınan “Geniş Aile”nin ikinci sinema filmidir. İlki “Geniş Aile: Yapıştır!” ‘ın devamı olan bu filmi yine Ömer Uğur yönetmiş ve senaryosu Cüneyt İnay’a aittir. Kemik oyuncu kadrosu yine Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Bülent Çolak, Ahmet Sarsılmaz, Bora Akkaş’tır. Cevahir’in ‘taklaları’ hız kesmeden devam ediyor. Yeni maceralarında Zekai kafayı çalıştırır ve kumarhanelerdeki rulet çarkını kontrol edebilen bir saat düzeneği tasarlar. Fakat Cevahir gene aceleci davranır ve düzenek henüz düzgün işlemezken, ekibi kumar masasına oturtur ve sonuç tabii ki hüsran; paralar başkasının cebine girer! Bunun üzerine Paçacı lakaplı Korsan kumarhane kralı ve “duygusal katil” Pırıl’ı rehin alır. Ya Paçacı’nın zararı karşılanacaktır ya da Pırıl bunu hayatıyla ödeyecektir! Ekibin tek çaresi kumarın yasal ve yaygın olduğu Yavruvatan Kıbrıs’a uçarak, düzenek ile parayı burada kazanmaktır! Koyu Bilal onları Kıbrıs’ta karşılar; komisyon pazarlığı yaparak plana dahil olur. Kafadarlar parayı kazanıp, Pırıl’ı katil Paçacı’nın elinden kurtarabilecekler midir?

Bence en önemlisi dizide yakaladıkları o başarıyı filmlerinde bulabilecekler mi?

Film adı: Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

Vizyon tarihi: 4 Kasım 2016
Tür: Dram, savaş filmi, biyografik

İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu’ndan Medic Desmond T. Doss, Okinawa Savaşı’nda görev yaparken insanları öldürmeyi reddeder ve Amerikan tarihinin ilk Onur Madalyası’na layık görülen vicdani retçisi olur. Film, bu tek bir kurşun sıkmadan 75’e yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikayesini ele alıyor.
Usta oyuncu ve yönetmen Mel Gibson’ın on yıl aradan sonra çektiği savaş filminin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Vince Vaughn, Sam Worthington, Hugo Weaving, Luke Bracey, Teresa Palmer ve Rachel Griffiths gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosun ise Andrew Knight ve Robert Schenkkan’a ait.

Filmin Adı: Benim Adım Feridun

Vizyon tarihi: 11 Kasım 2016
Tür: Dramatik komedi

Uzun süreli bir ilişkinin içindeki Ersan artık sevgilisine ilgi göstermeyi ve romantik olmayı bırakmıştır. Sevgilisi Ayla tarafında terk edilince sudan çıkmış balığa döner. Birkaç hafta boyunca sevdiği kadını geri kazanmaya çalışsa da sonuç nafiledir. Ayla geri dönmeyi kabul etmez. Bunun üzerine artık ayrılığı kabullenmesi gerektiğini anlayan Ersan farklı bir yerin iyi geleceği umuduyla uzun zamandır gitmediği Erdek’teki çocukluğunun geçtiği eve gider. Ancak burada da aradığı teselliyi bulamayan Ersan sahilde dolaşırken yakınlarda bir düğün olduğunu fark eder. Bir şeyler için çıkma düşüncesiyle düğüne giren Ersan, düğündeki damadın babası tarafından yıllar önce küsüp Almanya’ya yerleşen kardeşinin oğlu Feridun sanılır. İlk başta bu rolden memnun olan Ersan ilk fırsatta kaçarım diye düşünürken damadın kuzeni Hayal’i görür. Geceyle birlikte ilginç ve komik olaylar da bir bir başına gelecektir…
Filmin başrollerinde Halil Sezai, Büşra Pekin ve Tarık Pabuçcuoğlu yer alırken filmin kadrosunda Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak yer alıyor.
Çağan Irmak’ın Mahir Ünsal Eriş’in aynı adlı eserinden senaryolaştırıp yönettiği Benim Adım Feridun umarım kitapseverlerden de tam not alır. Zira herhangi bir eser filme uyarlandığında maalesef orijinalliğini kaybediyor.

Filmin Adı: İkinci Şans

Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016
Tür: Romantik / dram

Matematik öğretmeni olan çok güzel bir kadın Yasemin ile et restoranı sahibi karizmatik gurme Cemal’in yolları kesişir. Yasemin geçmişte yaşadığı yanlış evliliğin yaralarını sarmaya çalışan, attığı adımlara dikkat eden bir annedir. Cemal ise sosyal, geçmişinden kurtulmak isteyen gamsız bir adamdır. Bu zıt karakterli ikilinin tanışması önce kavgalı olacaksa da zamanla hüzünlü bir aşka dönüşecektir. Geçmişlerinin derinlerine indiklerinde ikisinin de ikinci bir şansa ihtiyacı olduğu ortaya çıkar.
Başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz’in yer aldığı filmin yönetmenliğini de Özcan Deniz üstleniyor. Bir hatırlatma; bu ikili 2002-2003 yılında Asmalı Konak dizisinde birlikte rol almışlardı.

Filmin adı: Çakallarla Dans 4

Vizyon Tarihi: 25 Kasım 2016
Tür: Komedi

Serinin sevilen karakterleri Muhasebeci Servet, Kayınço Gökhan, Köfte Necmi ve Del Piero Hikmet hayat mücadelesi içinde ekonomik yetersizlikler sebebiyle aynı evde yaşamaya başlamıştır. Ev arkadaşlığı onlar için uyum sağlanması zor bir şeydir. Günün birinde Berber Hüseyin abi kahramanlarımızın karşısına çılgın ancak cazip bir planla çıkar. Almanya’daki dayıoğlu vefat ettiğinde vasiyet olarak da neyi işaret ettiği belirsiz bir harita bırakmıştır. Bunun bir hazine haritası olduğuna kanaat getiren kahramanlarımız tutundukları bu umut ışığının peşinden Edirne’ye yola koyulurlar…

Sevilen serinin baş kahramanları Şevket Çoruh, İlker Ayrık,Timur Acar ve Murat Akkoyunlu’yu yeniden bir araya getiren filmin kadrosunda Didem Balçın, Hakan Bilgin, Derya Şensoy ve kadroya yeni katılan Hande Katipoğlu ve Tim Seyfi de yer alıyor. Yapımcılığını Sugarworkz & TAFF’ın yaptığı, senaryosunu Ali Tanrıverdi ve Murat Şeker’in yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Deliormanlı filmine imza atan Murat Şeker oturuyor.
Fragmandaki “Yine mi çakallarla dans? bir değil, iki değil, üç değil…” ve “Ben bilmem eşim bilir” göndermeleri de çok güzel olmuş açıkçası.

Tabi ki daha çok film var bu ay vizyona girecek. Siz ve Biz ailesi olarak umarız bütün filmler hak ettikleri sonuçları alırlar 🙂

İyi seyirler..

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

ufurum-k

Çocuğumun Kalbinde Delik mi Var?

yuzme-k

Hangi Spor Diye Düşünmeyin, Hemen Yüzmeye Başlayın