içinde

Ünlüler TEGV İçin Eğitime Ses Verdi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), çağdaş bir toplum ve ülke yaratmak için uğraşan, çocukları yaratıcı düşünceyle tanıştıran, vizyon sahibi bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan, onların hayal gücünü geliştiren, kendilerini ifade etmelerine olanak sağlayan, bir nevi bilgisayara bağlı asosyal olarak yetişmelerine engel olan, onlara fidan diktiren, hayvan sevdiren, 23 Ocak 1995 tarihinde İstanbul’da kurulmuş, kurulduğundan beri iki buçuk milyondan fazla çocuğun hayatına dokunan, bağışlarla ayakta duran bir eğitim vakfıdır.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen özel yayınla çocuklarımızın eğitimine destek olurken ekranlardan tanıdığımız ünlülerin farklı özelliklerini de görmüş oluyoruz. Böyle anlamlı programların gecenin geç saatinde yayınlanmasını bir türlü anlayamadığımı dile getirerek içeriğe geçiyorum hemen.

#EğitimeDestekOl sloganıyla yola çıkılan gecenin sunuculuğunu Cem Davran ve Deniz Çakır yaparken Deniz Çakır’ın performansı da mevcut gecede.

Ayta Sözeri – Demet Evgar

“Aile Arasında” filmiyle adından sıklıkla söz ettiren Ayta Sözeri müzikteki başarısını ekranlarda da göstermiş oldu.  10 parmağında 10 marifet sözünün kendisine söylenmiş olduğundan şüphelendiğimiz Demet Evgar da Ayta Sözeri ile Yanayım Yanayım’ı çocuklar için söyledi. Fıkır fıkır bir başlangıç oldu geceye. Gecenin ilerleyen kısımlarında Demet Evgar “Düşünme Hiç” ile tekrar sahnedeydi. Şarkının sözlerini unutsa da, yeniden başlasalar da harika oyunculuğuyla kurtardı kendini.

Birce Akalay

Daha önce de TEMA için düzenlenen bir gecede şarkı söyleyen güzel oyuncu bu akşam “Tavla” şarkısı ile karşımızdaydı. Oyunculuk böyle bir şey demek ki, mimikleriyle, dans figürleriyle çok başarılı bir performans sergiledi.

Erkan Kolçak Köstendil

Daha önce yer aldığı projede müziğin hakkını veren başarılı oyuncu Yeni Türkü’den “Fırtına” ile sahnedeydi. Çocukların Atatürk’ün emaneti olduğunu söylemesiyle kocaman bir alkış aldı salondan. Kulisten bağlantılarda da çok sempatikti.

Miray Daner

Son zamanlarda yıldızı parlayan oyunculardan olan Miray Daner’in sesini Çanakkale Türküsü ile duymuştuk. Bu gece ise “Neredesin Sen”i okuyarak repertuvarına bir yenisini ekledi. Sonrasındaki anlamlı konuşmaları ile de takdir topladı.

Güven Murat Akpınar

Bu gece için en merak ettiğim kişiydi ve “Ayrılmam” ile sevimli bir performansı vardı. Şarkısından sonraki halleri ise çok daha güzeldi.

Ayça Bingöl – Salih Bademci

Ayça Bingöl’ü zaman zaman şarkı söylerken gördük ekranlarda. En son Türk Sinemasının 100. yılı şerefine düzenlenen “Şarkılarla Filmler” gecesinde söylediği şarkıyla beğeni toplamıştı. Salih Bademci’yi ise yanılmıyorsam  hiç şarkı söylerken duymamıştık. Daha önce birlikte dizi ve tiyatro oyununda rol alan ikili “Kara Sevda” ile muhteşem bir performans sergilediler. Dansları, uyumları, enerjileri tek kelimeyle harikaydı…

Serkan Keskin – Şebnem Hassanisoughi

Serkan Keskin’i çoğu projesinde şarkı söylerken izledik ve beğendik. Başarılı oyuncu bu gece sahnede yalnız değildi. Soyadının nasıl okunduğu hala muamma olan başarılı oyuncu Şebnem  Hassanisoughi ile “Kim Bilir” adlı şarkıyı söylediler.

Selim Bayraktar

Ah canım Sümbül Ağam, ah canım Edip Hocam “Ayrılık” ile sahnedeydi ve çok başarılıydı bence. Performansından sonra söyledikleriyle de farkını fark ettirdi.

Zara

Gecenin assolisti Zara’ydı… Kendi tarzı dışında “İsyan” şarkısını söyleyerek farklılık yarattı. Mikrofon tutuşundan bile bu işin içinde olduğu belli oluyordu resmen.

Deniz Çakır

Gecenin sunucusu Deniz Çakır aldı eline mikrofonu Sabahattin Ali sözleriyle “Çocuklar Gibi”yi tek kelimeyle harika seslendirdi. Bazı insana ne yapsa yakışır ya Deniz Çakır da onlardan biri. Çocuklar içinse her zaman tam destekçi.

Can Gox – Celil Nalçakan

Müzisyen oluşuyla gecenin en şanslılarından biri olan Can Gox sahneyi TEGV’in kadrolu elemanlarından olan Celil Nalçakan ile paylaştı. Celil Nalçakan geçen yılki performansı kadar bu sene de oldukça başarılıydı. Güzel bir ikili olan sanatçılarımız “Unutama Beni”yi seslendirdiler.

Evrim Alasya

Geçen sene de TEGV için mikrofonu eline alan oyuncu bu sene de desteğini esirgemeyip “Masal” adlı şarkıyla sahnedeki yerini aldı.

Selin Şekerci

Geçen yıl O Ses Türkiye’nin yılbaşı programında şarkı söyleyen hatta dizisinin jenerik şarkısını okuyan ve oldukça beğeni toplayan Selin Şekerci “Yalnızlık Senfonisi”ni çocuklar için söyledi.

Kanbolat Görkem Aslan – Cem Cücenoğlu

Kanbolat Görkem de zaman zaman oynadığı dizilerde şarkılar mırıldanırken ve TEGV’in 20. yılına özel gecesine de katılmışken bu sene Cem Cücenoğlu ile karşımızdaydı. Şarkıları ise “Adımız Miskindir Bizim”

 Olgun Şimşek

Üflediler Söndüm’ü bence en güzel söyleyen kişi olan Olgun Şimşek “Gafil Gezme Şaşkın” ile gecede güzel bir performans sergiledi.

50.000 çocuğun eğitimine katkı sağlamayı hedefleyen gecede istenilen rakama ulaşıldı. Gecenin sonunda bütün sanatçılar “Sevdan Olmasa”yı söylediler. Ağızlarına, yüreklerine sağlık…

Bir zamanlar ben de gönüllü olarak bu ailenin içindeydim ve çok güzel anlar yaşadım. Siz de destek olmak isterseniz bu kuruma ait ürünleri alabilir, TEGV yazıp 3353’e 10 lira karşılığında göndereceğiniz mesajla katkıda bulunabilirsiniz.

BİR ÇOCUK DEĞİŞİR; TÜRKİYE GELİŞİR.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

hayal

Hayal

neden-erkekler-evlilik-teklifi-eder

Benimle Evlenir misin?