içinde

Sinek…

Sinek. Sivrisinek ya da karasinek. Karasinek: Gidersin bir su kenarına şırıl şırıl akan. Sokarsın ayağını kurarsın masanı. Sıcak ara sıcak yemek en son meyve yiyecek olursun bir şeyler içersin, keyifli vakitler geçirirsin, keman cümbüş darbuka saz çalar söylersin, dostlarınla çakırkeyf olursun. Durur zaman izole olursun hayatın bütün sıkıcı yanlarından hissetmezsin nasıl geçtiğini ama hep vardır karasinek.

Toplanırsın binersin bindirirsin; yazılımlı egr dpf iptalli, downpipe’lı fişek gibi arabana açarsın müziğini arabesk ama rock arabesk. Tam yol parçası blaze of glory. Dönüş yolu artık yatağın gelir aklına uyumak rahat bir yatak. Ulaşırsın hedefine. Alırsın duşunu değişirsin üzerini uzanırsın yatağına. Hayal kurarsın düşlersin. Aaa bir duyarsın kulağının dibinde vızzzzz. Aha işte sivrisinek. Yemesin diye didinirsin pikeyi başına çekersin elinle kovmaya çalışırsın uyku tatlı gelir pes edersin. O da canlı sonuçta onun da karnının doyması lazım diyip dalarsın uykuya. Sabah kalkmışsın heryerin kabarmış kaşıntı tutmuş en hassas yerlerini.

Sinek bunlar, ha sivri ha kara diyebilirsiniz. Ama ben öyle demiyorum. Çok farklı iki sinek. Birisi yediğiniz yemeği yerken diğeri yedikten sonra ortak. Birisi gözünüze soka soka yer, diğeri sinsi sinsi yakalar sizi.

Kemal Sunal’ın bir filminde vardı. Ağa köyü satarken topraklar hayvanlar ve kadınları para karşılığı, erkekleri ise bedavadan biraz pahalıya verirdi. Hiç unutmam o sahneyi. Ne alaka şimdi sinekten satılık köye değil mi? Aslında tamda orada şeytan.

Neymiş efendim bu coğrafyada erkek olmak aslında sinek olmakmış. Daha doğrusu ülkemin saygı değer hanımefendilerinin gözünde sinek olmakmış.:) Şimdi itiraz eden çok olur. Duyar gibiyim hanımefendilerin ya olur mu öyle şey Estağfirullah falan, erkeklerin de en kibar tabirle sie lan ordan deyişlerini. Yok efemmm kandırmayalım birbirimizi. Sinektir erkek sinek.

Ha bana sorarsanız hangisi olmayı tercih ederim. Zorunda olmamaya gayret ederim hep. Ama zorundaysam tabiki karasinek olmayı tercih ederim. Sivri sinek gibi sinsice yaklaşmaktansa kara sinek gibi mide bulandırırım.

Yazar Yılmaz Çelik

Bir yanıt yazın

Depresyon İle Yaşamak

Mobbing Nedir?