içinde

Netflix’in En Çok Sevilen 5 Dizisi

Netflix’te olmazsa olmaz, mutlaka izlemeniz gereken dizileri sizler için sıraladım. Sizin ve çevrenizde ki insanların en çok izlediği, en çok konuştuğu 5 diziyi yazmaya karar verdim.

O halde hepinize iyi okumalar diyorum ve başlıyorum. ???

1. La Casa De Papel, IMDb Puanı: 8.6

Tür: İspanyol Dizileri, Gerilim Dizileri, Suç Temalı Diziler 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 2017-
Oyuncular:
 Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte …

En çok sevilen ve bu aralar herkesin dilinde olan La Case De Papel.

Konusunu benim gibi izlemeyen herkes merak etmekte. Dizide bir soygun hikayesi anlatılmakta. Soygunun başında Profesör lakaplı biri İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için ekibini toplar. Profesör her biri farklı alanlarda ün yapmış kişileri bir araya getirir ve 5 ay boyunca evde soygun planı yapılır. 5 ayın sonunda soygun planını devreye sokarlar fakat hayatın içerisinde planlamadıkları ayrıntılarla karşı karşıya kalırlar.

2. Narcos, IMDb Puanı: 8,9

Tür: Suç, Drama Dizileri 
Yayınlanmış Sezon Sayısı:3
Yayım Tarihi: 2015
Oyuncular: Wagner Moura, Pedro Pascal, Boyd Holbrook …

Eskilerden gelen fenomenliğiyle Narcos.

Eski bir dizi olmasına rağmen hala izlenmeye devam etmekte. Pablo Escobar’ın hayatının anlatıldığı ve son yıllarda dizi sektörüne damga vuran harika bir yapım deniyor.

3. Dark, IMDb Puanı: 8.7

Tür: Alman Dizileri, Gizem Dizileri, Gerilim Dizileri, Drama Dizileri, Suç Temalı Diziler, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 2
Yayım Tarihi: 2017–
Oyuncular:
 Louis Hofmann, Oliver Masucci, Jördis Triebel …

Peki Dark’ı izleyenler?

Son zamanların en çok izlenen 2. dizisi olmaya aday bir dizi. Almanya’ nın Winden kasabasında geçiyor. Winden kasabası küçük olduğundan herkes birbirini tanımakta. Bu sakin ve küçük kasabanın sessizliği Mikkel adında bir çocuğun gizemli bir şekilde kaybolması ile başlar. Mikkel’in ailesi ve tüm kasabalı halk bu gizemli kaybolmanın ardından tedirginliğin başladığı bir sürece girerler.

4. Stranger Things, IMDb Puanı: 9.0

Tür: Gençlik Dizileri, Gerilim Dizileri, Amerikan Dizileri, Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler 
Yayınlanmış Sezon Sayısı: 3
Yayım Tarihi: 2016 –

Oyuncular: Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard …

Türkçesi Arkadaşlar Yalan Söylemez olan Stranger Things.

80 ‘li yıllarda kaybolan Will adlı çocuğun aranmaya başlamasıyla devam eden bir dizi. Bu aramalarda Will ile ilgili hiçbir ipucuna rastlanmaz. Bu aramalar sırasında gizemli bir kızın ortaya çıkmasıyla olayların akışı iyice değişmeye başlar. Korku, fantezi, gerilim, olağanüstü olaylar ve dram konularıyla dizinin hakkını da vermiyor değil.

5. Black Mirror, IMDb Puanı: 8,9

Tür: Bilim Kurgu ve Fantastik Diziler 
Yayınlanmış Sezon Sayısı:4
YayımTarihi: 2011 –
Oyuncular: 
Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson …

Her anı farklı konu Black Mirror.

Bu dizinin her bölümünde farklı oyuncular, farklı yönetmenler yer almakta. Aynı zamanda her bölümünde farklı bir konu ile karşılaşmaktasınız. Eğer diziyi beğenmiyorsanız izlemek zorunda kalmıyorsunuz ama izlemeyince de kendinizi izlemeli miyim diye sorgulamaya başlıyorsunuz. Dünyadaki bütün gerçekleri yüzüne vurmakta usta bir dizi diye tarihe falan geçirmiş izleyen kişiler.

Evet yaz tatilleri bitti ve artık okullar başlıyor. Kış geliyor. Son tatil zamanlarımızı dizi izleyerek geçirebiliriz mesela. Benden size güzel dizi tavsiyeleri olsun. Hepinize kucak dolusu sevgiler diyorum. Mutlu mutlu son tatil günlerinizi vakitlerinizi güzel ayarlayarak geçirmeniz dileğimle.

İyi seyirler…

Yazar Selen YILDIRIM

Bir yanıt yazın

Kadın Beş Harf

Yengeç Sepeti