Hayatının Lideri Misin?

1 dk


4
43 Paylaşım, 4 Beğeni
hayatının lideri misin

Kendi hayatının idaresi senin elindeyse lidersin, gücünü eline almışsan ve yaptıklarınla beraber yapabileceklerinin de farkındaysan lidersin. Öncelikle kendine yani düşüncelerine ve duygularına saygın varsa, neler düşündüğünü iyi analiz edebiliyorsan, neler hissettiğini iyi anlıyorsan ve tabiki en önemlisi bunları zerafetle aktarabiliyorsan lidersin. Kendini olduğun gibi olduğun şekilde kucaklayabiliyorsan, yapamadıklarınla, başaramadıklarınla ve sence yanlışlarınla da kendini kabul ediyorsan lidersin.
Mükemmel tanımın dünkü senden biraz daha iyi olmaksa, insanların eleştirileri seni doğru bildiğin yoldan döndürmüyorsa, kendini iyi hissettiren işlerin içindeysen ve bu işleri zihninle değil yüreğinle yapmaya adanmışsan lidersin.

İste tam da bu özelliklere sahipsen lider olmak için bir çaba göstermene gerek kalmaz. Bu nitelikler seni parlatır ve ‘Bunda başka bir şey var’ dedirtir. İnsanlar yavaş yavaş sana doğru çekilir. Bir deniz feneri gibi gece gündüz ışımaya başlarsın ve minik ışıklar sana doğru akar. Zamanla onların da ışığını parlatacağını bilirsin. Onlar sana güç katar sen de onlara. Böyle gelişir evren, yaşanılır bir dünya önce kendi hayatının kahramanı olmuş, kendi hayatlarının lideri olan bireylerle mümkün. Keyif, heyecan ve biraz da cesaret senin özgünlüğünü ortaya koyar. Özgün bir kimlik lider bir kimliktir.
Şimdi tam da bu soruyu sorma vakti; hayatında ne kadar özgünsün?

Yaşamayı seçtiğin kararlar kimin kararları; annenin, babanın, eşinin, toplumun, sistemin, geleneklerin, göreneklerin????

Bu kararların kaçı seninse hayatin o kadar özgün demektir.

Sevgilerimle.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4
43 Paylaşım, 4 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
13
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
9
Muhteşem
İnanılmaz İnanılmaz
5
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Güler ELATAŞ

Yaşam Koçu Kundalini Yoga Eğitmeni

7 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tebrik ediyorum güzel tespitler, deniz feneri gibi olursun küçük Işık’lar sana akmaya başlar daha çok parlarsın.👏🏼👏🏼👏🏼

  2. Burcumdan kaynaklı diye düşünüyordum, özgünlükten kaynaklıymış liderliğim 🙂 Çok akıcı ve düşündürücü bir yazı olmuş. Teşekkürler

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri