içinde

Büyükleri Aratmayacak Küçük Yıldızlar

23 Nisan’da eskiden beri süre gelen bir gelenek vardır; büyüklerin makamlarına küçükler oturur. Bir günlüğüne de olsa o heyecan, o duygu yaşatılır çocuklara. Ama öyle parlak çocuklar var ki ekranlarda, büyükleri aratmayacak cinsten. Onların makamları şimdiden belli dedirten 12 tane ekran yolculuğuna devam eden veya yakın zamanda sona eren dizilerin yetenekli çocuk oyuncularını derledik sizler için.

Beren Gökyıldız

x bfp

Beren’i ilk olarak Kocamın Ailesi dizisiyle tanıdık. İnanılmaz rol yeteneğiyle dikkatlari üzerinde topladı ve şu sıralar Anne dizisinde gösterdiği performanstan dolayı bu işte ne kadar başarılı olabileceğini kanıtladı. 8 yaşında olmasına bir sürü ödülü olan küçük oyuncumuz üstlendiği her rolün altından kalkabilecek bir kapasiteye sahip. Vahide Perçin gibi bir ustayla çalışması da cabası.

Ata Berk Mutlu

Büyükleri Aratmayacak Küçük Yıldızlar

Ata Berk, oynadığı çok sayıda reklamın dışında ‘Arkadaşım Max’, ‘Pek Yakında’ gibi filmlerde de rol aldı ve başarısı Poyraz Karayel’deki performansıyla Altın Kelebek’e kadar uzandı. Geçen yılın en başarılı çocuk oyuncusu seçilmişti ve yaptığı konuşmada hem kendi ağlamıştı hem de izleyenleri ağlatmıştı. Emin adımlarla bu alanda devam edeceği kesin gibi görünüyor. Ata Berk 12 yaşında.

Ayşenaz Atakol

gEfMp

Kertenkele dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan, şimdilerde ise başrolünü Keremcem ve Ezgi Asaroğlu’nun paylaştığı O Hayat Benim dizisinin kadrosunda yer alan küçük oyuncumuz sadece 7 yaşında ama boyundan büyük işler yaptığı kesin.

Emir Berke Zincidi

emir berke z RY

Pek çok reklam filminde oynadıktan sonra Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizi için iki yüz çocuk arasından seçilerek dizide Osman Akarsu karakterini canlandırmıştı. O dönemde hem dizi çok başarılı bulunuyordu hem de küçük oyuncunun performansı. Daha sonra da Küçük Ağa diziyle karşımıza çıkan oyuncu yaklaşık 2 yıldır ekranlarda yok ama eminiz ki güzel projelerle bir daha görürüz onu. Emir Berke 12 yaşında.

Aybars Kartal Özson

Aybars

Aybars’ı çoğumuz ‘Muhteşem Yüzyıl’ ile tanısa da ondan önce ‘Bir Çocuk Sevdim’ dizisinde rol aldı. Aramızda Kalsın, Sen Benimsin, Kördüğüm gibi dizilerde de rol alan oyuncumuz yer aldığı bütün projelerde rollerinin hakkını fazlasıyla verdi. Özellikle Muhteşem Yüzyıl’daki sağlam kadroyla iç içe olması onu ileride çok daha başarılı yapacaktır diye düşünüyoruz.

Melissa Giz Cengiz

melissa giz cengiz foto galeri

Kariyerine reklamlarla başlayan, Çalıkuşu’nda canlandırdığı küçük Feride ile tanınan ve son olarak da Kiralık Aşk’ta Defne’nin kız kardeşine hayat veren Melissa Giz Cengiz’in küçük yaşına rağmen çalıştığı isimlere bakarsanız kıskanılası bir kariyer oluşturmaya başladığı kesin. Sempatik tavırlı küçük oyuncumuz 10 yaşında.

Alihan Türkdemir

n

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ekranlarda istediğini bulamasa da Alihan bu projeyle amaçlarına ulaştı desek yanılmış olmayız sanırım. Şehzade Mustafa’yı canlandıran minik oyuncu özellikle abisi tarafından katledilme ihtimaliyle karşı karşıya kaldığında gösterdiği performansla seyircilerin hafızasına kazındı. Hele o kestane isteme sahnesi… Yazarken bile tüylerim diken diken oldu. Alihan şimdilerde Evlat Kokusu dizinde Çınar karakterine hayat veriyor.

Sibel Melek Arat

edcbf

Kariyerine çok küçük bir yaşta başlayan Sibel Melek Arat daha önce dizilerde ufak rollerle karşımıza çıksa da Hayat Şarkısı ile birlikte adını geniş kitlelere duyurma şansı buldu. Burcu Biricik’e olan aşırı benzerliği de izleyicilerin dikkatini çeken oyuncumuz 8 yaşında.

Leya Kırşan

bbced

2014 yılında Hayat Yolunda dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan, daha sonra Maral ve Eve Dönüş dizilerinde rol alan, şimdilerde başrolünü Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer’in paylaştığı Adı Efsane dizisinin kadrosunda yer alan, güzelliğiyle dikkatleri üzerinde toplayan oyuncumuz 9 yaşında.

Yağız-Yiğit Sayın

n

Aşk Yeniden dizinde Selim olarak tanıdığımız oyuncularımız ikiz olmanın avantajını oyunculuklarında fazlasıyla kullandılar. Dönüşümlü olarak setlerde olmaya başlayan minikleri bu alanda daha çok görürüz gibi ekranlarda.

Kaan İrevül

Büyükleri Aratmayacak Küçük Yıldızlar

Gecenin Kraliçesi büyük umutlarla başlayıp hüsranla ekranlara veda etse de bu sektöre küçük bir oyuncu daha kazandırdı. Sevimliliğiyle dikkatleri üzerine çeken Kaan 2011 doğumlu.

Arven Beren Kuşatman

eddbceeecaf

Arven bebek listemizdeki en küçük oyuncumuz. Kara Sevda dizisinde karşımıza çıkan Arven kameralara alışmış gibi görünüyor ve kolay kolay da bırakacağa benzemiyor.

Bütün çocuklarımızın yolları açık olsun, en güzel yerlere, istedikleri hedeflere ulaşsınlar, huzurla…

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

Çocuk Gözüyle Çocuk Bayramı

gece

GECE