içinde

“Ben Bilirim” Diyen Var mı?

Yeni nesil yayıncılığın adresi TV 360’ta çok eğlenceli, çok keyifli, bilgileri tazeleyici bir yarışma var; Ben Bilirim… Mutlaka izleyenler vardır aranızda, eğer hiç izlememişseniz de şiddetle tavsiye edilir.

Her akşam evde izlemekten keyif aldığım yarışmaya deyim yerindeyse annemin iteklemesi ile başvurdum ve şansıma çok kısa bir zaman içinde de yarışmaya çağrıldım. Sizin de bu yarışmaya katılmak gibi bir niyetiniz varsa sizi neler bekliyor kısaca özetleyim.

Günler öncesinden telefon konuşmaları yapılıyor, gelip gelmeyeceğin garantiye alınıyor, belirlenen bir noktadan yarışmacılar alınıyor ve kanala götürülüyor, saçı makyajı yapılıyor, kuliste sohbet ediliyor, çaylar kahveler içiliyor. Sanki az sonra puan için, butona basmak için birbiriyle yarışmayacaklarmış gibi rakipler birlikte zaman geçiriyor. Ve bu sırada da ekibin güleryüzlü çalışanları yanınıza uğruyor.

Çekimden önce yarışmanın sunucusu Alper Ateş ve program yapımcısı Onur İliman kulise geliyor ve güya heyecanı azaltmak için samimi bir sohbet başlıyor. Alper Ateş, resmen ailemizden biri gibi olmuş; görünce hiç yabancılık hissetmiyorsunuz. Bir insan bu kadar mı canayakın olur, bu kadar mı sevimli olur… Ses tonu, jest-mimikleri, nezaketi, espri anlayışı, her daim giydiği yelekli kıyafetleriyle, en önemlisi de güleryüzüyle farkını ortaya koyuyor. Maşallah, hiç lafa sıkılmıyor, teklemiyor, programı çok güzel idare ediyor ve her misafirine de ayrı ayrı yetişiyor. “Doğru mu? Görelim… Tebrikleeeeer… “ Repliklerini yakından duyabilmek de cabası.

Stüdyoya geçildikten sonra birkaç deneme, birkaç buton çalışmasından sonra çekime başlanıyor. Televizyonda nasıl izleniyorsa aynen öyle devam ediyor program. Alper Bey’in dili karışmazsa ki sadece iki kere oldu hiç kesilmeden çekim yapılıyor. Her zaman duyduğumuz klişe lafların gerçekliğini orada birebir yaşanıyor. Haliyle “evdeki gibi olmuyor” “Burası çok farklıymış, bildiğim şeyler aklıma gelmiyor” gibi serzenişleriniz oluyor elbette. Mesela öğretmenin biri Milli Eğitim Bakanlığı’nı bilemedi :)) Sakın kınamayın, kızmayın, öyle oluyormuş demek 🙂 Sonrası size kalmış; her akşam 19:45’te 360’ta zevkle izliyorsunuz 🙂

Orada olmak, o heyecanı yaşamak, yeni insanlarla tanışmak, yeni ortamlar görmek, en önemlisi ölmeden önce yapılacaklar listesinden bir kalem eksiltmek inanılmaz keyifliydi. Ne zaman yarışmacı eksiğiniz olursa, özel bir bölüm çekilirse seve seve tekrar gelirim.

Böylesi bir yarışma yaptığınız için Gözde Hanım’dan Ceylan Hanım’a, Alper Bey’den Onur Hanım’a kısacası tüm Ben Bilirim ekibine teşekkürler, bütün tebrikler size… Kutlarız 🙂

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

İskender Pala’nın Kaleminden OD

Antik İndus Vadisi’nin Mega Şehirleri