içinde

Ahmet Ümit – Kayıp Tanrılar Ülkesi

Haziran’da raflarda yerini alan Ahmet Ümit’in yeni kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi, polisiye tarzı kitap sevenler ve hatta mitolojiye ilgi duyanlar için bulunmaz bir kitap olmuş.

Her Ahmet Ümit kitabından sonra aynı şeyi söylüyorum; okuyucusuna bu kadar çok değer veren, bu kadar çok araştırma yapan başka bir Türk yazar daha yok piyasada. Her kitabında farklı tarihi bilgiler ve olaylar okuyorsunuz ki bu da size bambaşka pencereler açıyor. Tarih merakınız yoksa da bir şekilde sürükleyiciliğiyle, kurgusuyla kitaplarının içine çekmeyi çok güzel başarıyor yazar.

Bu kitabında ise mitolojiden hiç anlamayan okuyucuları bile merak ettirir cinsten bir hikaye bekliyor sizi. Berlin’de gerçekleşen bir cinayetle başlayan serüven Bergama’da son bulurken; hikaye içinde ırkçılıktan homofobiye, kadınların toplum içinde var olma çabalarından; göçmen sorunlarına kadar pek çok toplumsal olaylara tanıklık ediyorsunuz.

Ahmet Ümit’in kitaplarından aşina olduğumuz Başkomiser Nevzat, kitabın sonuna doğru karşımıza çıksa da Başkomiser Yıldız Karasu da onu çok aratmayan cinsten bir komiser olarak karşınıza çıkıyor. Ama Ali ve Zeynep’i aramıyor mu gözleriniz, kesinlikle arıyor.

504 sayfalık sürükleyici bir kurguda kaybolmak istiyorsanız bu kitap tam sizlik demektir.

İyi okumalar.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

O Çalan Okul Zili Mi?

Son Gün