2017’de Yasaklanması İstenilen 10 Şey


yasak

Savaş, kavga, kötülük, istismar, huzursuzluk, şiddet… her türlü olumsuzluk yasak olsun en başta ama aşağıdaki maddeler de yasaklansa hiç de fena olmaz gibi sanki 🙂

1. Selfie’de dudak uzatmak

sel

Her an, her yerde selfie çeken insanları görmek mümkün. Ama özellikle gençler arasında yaygın olan bu dudak hareketi eski yılda kalır, yeni yıla taşınmaz. Gençler! Siz beğeniyor olabilirsiniz ama dışardan çok da hoş görünmüyorsunuz; bilginize 🙂

2. Erkekte dar kısa pantolon

pitti uomo sokak modasi

Kadınlar erkeklere, erkekler kadınlara özeniyor özenmesine ama lütfen dar kısa pantolonları sadece kadınlar giysin. Murat Boz giymemeye başlarsa arkası gelir diye düşünmekteyim her nedense…

3. Sadece dizi yırtık pantolon

yir

Evet yırtık pantolonlar moda, yırtık olmayanı bulmak zor hatta. Ama sadece diz kapağında kocaman oyuk olan pantolonlar güzel görünmüyor, lütfen kendinize ve çevrenize bunu yapmayın. Çünkü moda olan yırtık pantolon, diz kapağına kumaş yetmemiş pantolon değil !

4. Kanka / Kanki sözcüğü

kan

Ah bu gençler… Her cümlenin sonuna ekledikleri o kanka kelimesiyle hiç de hoş olmadıklarını biliyorlar mı acaba? Bilseler yine de yaparlar mı ki? Hatta “kankağğğ” şeklinde telaffuz etmeleri de ayrı sevimsizleştiriyor kendilerini.

5. Sakız Çiğnemek

sak

Kendim sevmiyorum diye yasaklanmasını istiyor değilim. Özellikle toplu taşımalarda hiç de hoş bir davranış olmuyor. Tekken çiğneyin çiğneyebildiğiniz kadar ama cakkudu cukkudu kalabalık ortamlarda, sakın ha!

6. Hurafe mesajları

bu mesaji kisiye gonder

‘Bu mesajı bilmem kaç dakika içinde bilmem kaç kişiye gönder, bilmem kaç dakika sonra güzel bir haber alacaksın’ içerikli mesajları yeni yılda görmemek dileğiyle… Tamam umut dünyası falan ama bu SMS’le olacak bir şey olsa….

7. Düğünde takı faslı

kaynanalikdugundebaslar

Takısız düğün mü olur dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Tabi ki olmaz. Ama takı için ayrı bir zaman dilimi olmasın, gelinle damat gezsin masaları, eğlence devam etsin, terimiz soğumasın 🙂 Hele bir de ‘gelinin dayısından bir adet bilezik…’ anonsları sonsuza kadar yasaklansın.

8. Göbeği açık gezmek

product

Her türlü dekolteye tamam da göbek açıklığı çok da cazip değil gibi, ne dersiniz? Hem sağlıksız da, üşütürsünüz maazallah 🙂 Giyenlere sözüm yok elbette, herkes özgür ama dışardan bakan biri olarak söylüyorum; güzel görünmüyor.

9. Didi reklamı

“Var Mısın Yok Musun?” yarışmacılarından birinin annesi olarak ortaya çıkan fakat daha sonra Didi reklamlarıyla bütünleşen bu teyzeye lütfen bir daha reklam yaptırmayın, kulaklara zarar… İnsanın alacağı varsa da vazgeçesi gelmiyor mu?

10. Kendi paylaşımlarını beğenmek

facebook ta begenme psikolojisi nasil isliyor

Facebook’ta bir şey görüp beğenip paylaşmış. Niye tekrar ‘beğen’ tuşuna basar ki bir insan? ‘Az uz beğenmedim, beğenmekle de kalmadım bir de size gösterdim bunu’ mesajı mı verir acaba? Böyle insanlara takık olduğum doğrudur. Aşırı itici geldikleri de bir gerçektir. Yeni yılda insanların kendi bağlantısını beğenmeleri yasak olsun lütfen 🙂

Aklımıza, gözümüze, ilişkilerimize zarar verecek şeylerin yasak olması dileğiyle…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

102
41
102 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm

0 Yorum

DAHA FAZLA: Gündem

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın