Fi Hayranlarına Kötü Haber; Dizi Bu Sene Bitiyor!


fi-dizisi

Azra Kohen’in çok satan üçlemesi Fi, Çi ve Pi’den uyarlanan, geçen sene yayınlanmaya başlayan ve geniş bir kitleye ulaşan dizinin beklenenden önce biteceği açıklandı.

Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Büşra Develi ve Berrak Tüzünataç gibi başarılı oyuncuların yer aldığı, normal şartlarda 4 sezon sürmesi planlanan, diziye konuk oyuncu olarak katılanların bile en ünlü isimler olduğu ve izleyiciler tarafından her hafta dört gözle beklenen dizinin bu sezon yayın hayatındaki 2. sezonuydu. Fi olarak yayınlanırken kitaba daha yakın giden dizi, Çi olarak yoluna devam ederken sadece karakter isimlerinin aynı olması, var olan hiç bir olayın kitapta olmaması yazarın da canını sıkmış olacak ki bu sezon bitirme kararı aldıklarını açıkladı.

Azra Kohen’in açıklamalarının özeti şudur ki; “Birinci sezonda ilk bölüm evet kitaba bağlı ama ikinci bölümden sonra her şey değişiyor. Üçüncü bölümden itibaren kitaptaki referans noktaları sabit kalarak, sadece birinci sezon için söylüyorum, bambaşka bir hikaye anlatıyorlar. İkinci sezonda sadece karakterler var ve o yüzden ikinci sezonda bitirilmesinin kararını aldım. Buradan Ay Yapım toplantısına gideceğiz. Doğru olanı yapmak lazım, şu an kendi merkezinden çıktığı için amacına hizmet etmediği için devam etmesinin bir anlamı yok. Oturduğum yerden çok güzel para kazandığımızı düşünebilir insanlar ama beni gerçekten yakından tanıyanlar ve anlayanlar bilsinler ki, benim amacım hiçbir zaman bir şey kazanmak olmadı. Bir şey yanlış gittiği zaman durdurmak için elimden geleni yapıyorum.”

Kitap uyarlamalarında elbette ki değişiklikler yapılacaktır; buna sözümüz yok… Lakin karakter isimleri dışında hiç bir şeyin örtüşmemesi de çok doğru değil. Kitaplarını okuyan ve dizisini severek takip eden ben de her hafta söylendim bölümler hakkında ama yine de bitmesini istemem. Zira çok güzel bir oyuncu kadrosu ve oyuncular arasında müthiş bir uyum var.

 1. Sizce kitaba bağlı kalınmasa da dizi devam etmeli mi etmemeli mi?

  1. devam-etmeli
   Devam etmeli
  2. bitmeli
   Bitirilmeli
  3. ilgilenmiyorum
   İzlemiyorum
  22 oy
  Sonuçları Paylaş

Asuman ATAGÜN

SizVeBiz BLOG Editörü, İstanbul

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri