Ustaca Sevmek – Don Miguel Ruiz

Sonsuzluğun ötesi içinizdedir.


Kişisel gelişim kitapları hakkında ne düşünürsünüz bilmem; kimisi çok sever, kimisi sıkıcı bulur. Ben de çok tercih etmem, çünkü o tarz kitaplarda anlatılan gibi bir dünyanın olmadığını düşünürüm hep. “Sen her şeye olumlu bakarsan olumlu şeyler yaşarsın, her şey sende gizli…” gibi cümleler yaşam içinde hep havada kalıyor gibi geliyor ama bu kitap bir şekilde elime geçti ve okudum. Öyleyse yorumlayım dedim.

Ustaca Sevmek, sevgi, yaşam, öz benliklerimiz, kendimize yabancılaşma gibi temel konularda kaleme alınmış bir bilgelik kitabı. Sevginin gücü, sevgiyle bakmanın önemi, insanın ilk önce kendisini sevmesi ve kendiyle barışması gerektiğinin anlatıldığı bu kitap oldukça akıcı ve insanın farkındalığını artıran bir kitap aslında. Kişisel gelişim sevenler için harika ama sevmeyenler için biraz sıkıcı olabilir. O yüzden bir oturmada okunabilecek bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Ara ara açıp okunsa daha eğlenceli olabilir belki. Kitapta 12 bölüm var, her gece yatmadan önce bir bölüm okunursa sevginin ne kadar önemli olduğu uykuda bile bilinçaltımıza yerleşebilir diye düşünüyorum. “Sevgiye İnanmayan Adam” bölümü benim en sevdiğim bölüm oldu örneğin. 

Benzetmelerden yola çıkarak, sevgi, ilişkiler, güven üzerine çok güzel anlatımların olduğu, yaşadığımız çoğu olayın aslında öz-sevgi eksikliğinden kaynaklandığını, sevmeye önce kendimizden başlamamız gerektiğinin anlatıldığı bu kitapta size faydası olacağına inandığınız bilgiler bulabilirsiniz. 

Kitap dolu günler…


Asuman ATAGÜN

SizVeBiz BLOG Editörü, İstanbul

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri