içinde

Timuçin Esen’in Müslüm Gürses Rolü İçin Uygun Olduğunun 5 Kanıtı

Müslüm Gürses… Müzik dünyasının Müslüm Babası… Arabesk müzik denince akla gelen ilk isimlerden biri. Değişik bir hayran kitlesi olan, yaptığı müziği sevsin sevmesin ölümüne herkesin üzüldüğü ve arkasından hiç kötü bir şey söylenmeyen büyük ustanın hayatı beyaz perdeye hazırlanıyor. Hem de ne hazırlanma…

Film için Brad Pitt’in oynadığı Benjamin Button karakterine makyaj yapan Hollywood ekibiyle anlaşma yapıldığı iddia ediliyor. Gürses’in hayatını canlandıracak olan kişi ise Timuçin Esen…

Timuçin Esen’in bu iş için biçilmiş kaftan olduğunun 5 kanıtı;

1. Oyunculukta ve Müzikte Başarıları…

timucin esen

Müslüm Gürses müzik alanında başarılı olduğu kadar filmleriyle de büyük beğeni toplamış bir sanatçı. Timuçin Esen ise Muazzam bir oyuncu…. Gurbet Kadını dizisindeki Hakkı Ağa rolüyle hayatımıza giren, ordaki doğu şivesiyle kendine hayran bırakan, Gönül Yarası filmindeki psikopat Halil’e başarıyla hayat veren, Hırsız Polis dizisinde aşkıyla işi arasında kalan Çınar olarak kendini sevdiren, Vicdan dizisinde yine aşık olarak karşımıza çıkacakken ratinglerin bizden kopardığı, Gönül İşleri dizisinde Yılmaz rolüyle bambaşka bir karakterde karşımıza çıkan, Labirent ve Senin Hikayen filmlerinde resmen oyunculuğunu konuşturan, Bodrum Masalı dizisiyle son dönemde ekranda olan… Oyunculuğunun yanı sıra müzikte de başarılı olan, albüm çıkarmış olan Timuçin Esen sizce de çok yakışmaz mı bu role?

2. Ses tonu ve diksiyonları…

timucin esen

Muhterem Nur bir röportajında Müslüm Gürses’in ses tonundan ve diksiyonundan çok etkilendiğini, bazı geceler şiir okuduğundan bahsetmişti. Timuçin Esen’in de diksiyonu oldukça düzgün… Dile karşı da oldukça yetenekli olduğunu zaman zaman dizilerde kullandığı yöresel konuşmalarla da kanıtladı zaten.

3. Aşkı yaşamaları…

timucin esen

Sabahtan akşama kadar methiyeler düzebilirim kendisi için, siz bana bakmayın ama elinizi vicdanınıza koyarak bir düşünün. Muhterem Nur aşkını Timuçin ne de güzel oynar öyle değil mi? Çünkü efsane bir bakış var kendisinde, hayran olmamak elde değil. Aşkı, duygusallığı, kızgınlığı, ayrılığı… yani vermek istediği bütün duyguyu seyirciye o kadar güzel geçirebilen, aşkla bakan başka bir oyuncu yok bence. Bir insan her sahnede mi kendine hayran bırakır, mimiklerini bu kadar mı güzel kullanır… Müslüm Gürses’in o büyük aşkı eminim ki çok güzel yansıtılacak onun tarafından.

4. Özel hayatları…

timucin esen

Müslüm Gürses’i de öyle çok fazla magazinlerde görmezdik, hep mesafeli, sakin bir yaşantısı vardı. Timuçin gibi… Özel hayatıyla gündeme gelmeyen, röportaj vermeyi tercih etmeyen, programlara katılmayan, kanalların jeneriklerinde bile çok az görünmeyi tercih eden ama yapınca da işini sağlam yapan bir oyuncu Müslüm Gürses’i güzel oynamaz mı?

5. Hayran kitleleri…

timucin esen

Müslüm Gürses’in kendine has hayran kitlesi herkesçe malum. Sağlam, ne yaparsa yapsın beğenmeye hazır bir kitlesi vardı. Öyle ki Timuçin Esen’in hayran kitlesi de benzerlik gösteriyor. Hangi projede olursa olsun hem yakışıklığı hem de oyunculuğuyla hayranları tarafından beğeniliyor.  Çok da kaliteli bir seyirci kitlesi olduğu da söylenebilir.

Gözaltı torbalarını da unutmayalım 🙂 İkisine de farklı bir çekicilik katmıyor mu o göz altları…

Oyuncusu Timuçin Esen, senaryosu Hakan Günday, ilham kaynağı Müslüm Gürses, makyaj ekibi Hollywood’tan olur da böyle bir film merakla beklenmez mi?

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

palyaço

Ülkece Soytarı Seviyoruz

baba-ogul

Babanız Gelsin!