içinde

Tam Bir Kahkaha Tufanı Aile Arasında

Başrollerinde  Demet Evgar ve Engin Günaydın’ın yer aldığı ” Aile Arasında “adlı film, komedi kategorisinde bulunmaktadır. Yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan’ın oturduğu filmin toplam süresi 125 dakikadır. Senarist Gülse Birsel’dir.

Filmin konusuna gelecek olursak, obsesif bozukluğa sahip olan Fikret  ile müzikholde vokalistlik yapan Solmaz’ın, evlilikleri aynı gün sonlanır. Komik bir karışıklık nedeniyle ikilinin yolları bir şekilde kesişir ve akabinde gelişen bir takım nedenler ile aynı evde yaşamaya başlarlar. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adana’lı erkek arkadaşıyla evlenmeye karar verir fakat ortada bir sorun vardır. Köklü bir aileye sahip olan damadın, Zeynep’in ailesi hakkında bildiği herşey bir yalandan ibarettir. Fikret bir anda Zeynep’in babası oluvermiştir. Peki gerçekler er geç ortaya çıkacak mıdır? Yoksa bu oyun ile düğün  sorunsuz gerçekleşebilecek midir? Filmi izlerken büyük bir heyecan ile bu sorulara cevap ararız.

Filmin senaryo gereği birçok sahnesi Adana’da çekilmiştir. Bu nedenle Adana’nın geleneklerini, yemek kültürünü yakından görme fırsatı yakalamış oluruz.

Filmde Demet Evgar ve Ayta Sözeri’nin rol gereği söylemiş oldukları şarkılar ayrı bir keyif vermektedir.

Filmde yer yer lgbt ve kadın hakları gibi toplumu yakından ilgilendiren konulara ilişkin destekleyici mesajlar bulunduğunu görürüz.

Filmin fragmanını izlemek isterseniz aşağıda bulunan linki tıklamanız yeterli. İyi seyirler…

Yazar Öznur YAŞAR// zeze

Huysuz ve tatlı bir kadın

Bir yanıt yazın

sonra

Sonra

yıldız-öğrenciler

Her Biri Ayrı Yıldız