El Emeği Göz Nuru Süsleme Sanatı

Ortalama okuma süresi 4 dakika


38
38 Beğeni
hediye k

Son günlerde bir organizasyon çılgınlığı almış başını gidiyor ve her ne kadar siz uzak kalmak isteseniz de bir şekilde içinde buluveriyorsunuz kendinizi.

Doğum günü partileri, baby shower’lar, diş buğdayı etkinlikleri, sünnet …. gibi birbirinden özel anları daha da özelleştirmek için yeni ve hatta hiç bitmeyecek bir sektör oldu. İşin kötü tarafı da bunun bir sonunun olmaması… Bebeğin doğumu için hastane odasının kapısından tutun da ziyarete gelenlere ikram edilecek şeyleri allayıp pullamak, odaları balonlarla doldurmak, anı olarak kalması için ziyarete gelenlere süsler hazırlamak…. Bu liste böyle uzar da uzar… Liste uzun, alınacak şeyler çok, yapılacak çok iş var ve bütün bunları yapmak için de epey para ayırmanız gerekmekte… Çünkü küçük küçük görünse bile ciddi masraf gerektiren işler bunların her biri. Ben bu sektörle geç tanıştım ama bir girince de işin içine bir türlü çıkamadım 🙂 Ama artık farklı çözümler buldum; tüketici değil üretici konumundayım 🙂 Nasıl mı?

Yeğenimin bu hayattaki ilk yılında 🙂 bütün özel anları için hazır ürünler kullandık ama sonrakilerde el emeği göz nuru ürünlerimizle hem paramız cebimizde kaldı, hem hijyen olarak içimiz rahattı.

2. doğum gününde yaş pastasını ve şeker hamurlu kurabiyelerini yaparak başladım. Sonra süper becerikli bir arkadaşım sayesinde el işi süslere de girmiş bulunduk. (Kendisini saygıyla selamlıyorum çünkü kırtasiye gibi bir insan :))

1

Bu sene yani 3. doğum gününde de  eksik kalmadık süslerimizden 🙂 Çok cüzi fiyata güzel ürünler çıktı ortaya. Gerekli olan temel şeyler her kırtasiyede bulabileceğiniz keçe ya da eva, makas, silikon tabancası, sabır ve tabi ki zaman :))))

2

Eva’yı ya da keçeyi su şişesi kapağı büyüklüğünde kesip bu yuvarlakları silikon tabancasıyla 7 tanesini birleştirdim ve yine kırtasiyeden aldığım oynak gözlerle süsledim (Gözleri kendiniz de çizebilirsiniz)

3

Kafalarına eva ve keçeden anten monte edip arka kısımlarına da restaurant / pastane gibi yerlerin reklam kartlarını keserek magnet olarak yapıştırdım. Böylelikle bu tırtılları ister dolap süsü isterse kitap ayracı olarak kullanma fırsatı yarattım.

4

Üstlerine de keçeli kalemle yazmak istediklerimi yazdım ve süsleri gelen misafirlere hediye etmek için hazır hale getirdim.

Sizce nasıl olmuşlar? 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
38 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
1
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Asuman ATAGÜN

İstanbul

0 Yorum

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın