içinde

2 Hafta İçinde Tatile Çıkmaya Ne Dersiniz?

Yaz tüm sıcaklığıyla, enerjisiyle geldi ve hala benim gibi tatile gidemeyenlerdenseniz bu yazıyı mutlaka okuyun.

Her akşam  mutlaka hayal kurarken uykuya dalın. Sahilde şezlongunuza uzanmış muhteşem öğleden sonra saat 16:00 güneşi ile teninizi yakarken hayal edin kendinizi. O keyfi iyice içinize çekin, dalga seslerini dinleyin. Öyle basit şeyler de hayal etmeyin sakın, asla kendinize küçük değer vermeyin. En güzelini, en şahanesini hayal edin. İnşallah deyip uykuya dalın. Bu uygulamayı her akşam ama her akşam yatarken yapın. Bir gün kendinizi o kumsallarda gördüğünüz de ‘işte bu’ diye haykırın:)

tatil

Her sabah uyandığınızda o hayale bir adım daha yaklaştığınızı düşünerek iyice tüm vücudunuzu gererek havayı içinize çekip herşey için teşekkür edin. Gülümseyerek yeni güne merhaba deyin.

Alışverişe çıkın ve kendinize tatilde kullanacağınız şeyler alın.  Bikini, terlik, havlu, plaj çantası, kitap vs. Şöyle kombin yaparım akşam şunu takarım, denizde bunu giyerim diyerek kendinize en yakışanı alıp keyifle alışverişinizi tamamlayın.

İnternet sitelerinden nerde güzel oteller,butik oteller,hosteller var inceleyin.Akdeniz mi Ege mi biraz kurcalayın. Nerde ne yenir nerde ne içilir itinayla göz gezdirin.Öyle bir güne falan da sığdırmayın sindire sindire sörfleyin internette. Bütçenize en uygun olanını yakalayın mutlaka.

tatill

Sonra arkadaşlarınızla buluştuğunuzda veya ailenizle biraraya geldiğinizde tatil plannızdan bahsedin. Pür coşkuyla, pür neşeyle. Siz de içinizde hissedin o heyecanı:)

Daha sonra iş yoğunluğunuzu ayarlayın programlarınızı değerlendirin kendinize bir zaman dilimi belirleyin. Ama net olun. 16-23 Temmuz arasında gibi mesela. Bu tarihe karar verin. Yöneticinizle konuşun, onayınızı alın.

tatil

Ve o tarihin gelmesini bekleyin. İşte bu kadar kolay. Bahanelere takılmayın. Param yok, patron izin vermez, canım istemiyor gibi türlü türlü yalanlar üretmeyin kendinize. Gerçekten bu tatile ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz sadece yapmanız gereken istemek; ‘bu tatile çıkmak istiyorum’ demek. Bakın geri kalan her şey peşinizden gelecek.

Hadi size,bize iyi tatiller:)

Sevgiyle

Yazar Beste CANKURT

Siz Ve Biz BLOG Editörü - Adana

Bir cevap yazın

panik atak

Panik Atağı Olanlar Buraya..

Dost-olabilmek

Dost Bulabilmek mi, Olabilmek mi, Kalabilmek mi?