Telefona Cevap Verdiğimiz Kelime Bile Bir Aşkı Anlatır, A.L.O.


alo k

Yerli yabancı birçok kişinin telefondaki ilk sözcüğü ALO…! Ortak bir dil gibi kullanırız ama gerçekte ne anlama geldiğini bilmeden kullanırız bu anlamını bilmediğimiz kelimeyi.

Peki ALO ne demek?

Telefon mucidi Graham Bell’i bilmeyenimiz yoktur. A.L.O. Nam-ı diğer adıyla Alessandra Lolita Oswaldo, Graham Bell’in bir zamanlar sevgilisiydi. Ta ki insalık için telefon icat edip araları bozulana kadar.

graham alo

Bazı kaynaklara göre Graham Bell telefonu ilk icat ettiğinde henüz test aşamasında olduğu için tek hat kurmuş. Hattın birini çalışma atelyesine diğerini sevgilisi Alessandra Lolita Oswaldo’nun evine. Graham telefon ile ilgili çalışmalarını hızlandırdığı için çok yoğun çalışma temposuna girmiş. Bu arada sevgilisi, bir türlü görüşemediğinden sürekli telefonla Graham’ı aramaya başlamış. Arayan kişi sevgilisinden başkası olamayacağından telefonu her açtığında “Alessandra Lolita Oswaldo” diyerek telefona cevap verirmiş. Ancak sevgilisinin bu aramaları çok sık olmaya başlayınca Graham ismi kısaltarak cevap vermeye başlamış ve telefonu her açışında onu “Ale Lol Os” diyerek karşılamaya başlamış. Çalışmaların uzaması ve sevgilisinin bitmek bilmeyen aramalarına karşı Graham ismi biraz daha kısaltarak “ALO” diye cevap vermeye başlamış.

eski telefon e

Alessandra Lolita Oswaldo,  Graham telefonu şehrin diğer kesimlerine ulaştırmayı başarsa da çalışmalarından başka bir şey düşünmeyen ve bir türlü bitmeyen deneyleri yüzünden rahatsız olmasından dolayı onu terk eder. Graham terkedilmeyi bir türlü kabullenemez ve bir gün yine arar umuduyla telefonu her açışında ALO demeye devam eder.

grag ham

Evet. Alessandra Lolita Oswaldo hiç aramadı. Ama bir gün arar diye Graham’ın bıraktığı mirası fakında olmadan devam ettiriyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

18
87
18 Paylaşım, 87 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Vay Arkadaş Vay Arkadaş
0
Vay Arkadaş
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Güldüm Güldüm
0
Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm

0 Yorum

DAHA FAZLA: Serbest Yazı

SON YAZILARI KAÇIRMAYIN

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın