içinde

Outlander Sen Nasıl Güzel Bir Dizisin?

Kaç dizi izledim bu zamana kadar bilmiyorum ama gelmiş geçmiş izlediğim en güzel diziydi “Outlander”… Bitmesini istemeyip ama aynı zamanda da neler olacağını merakla izlediğim ve an itibari ile bitirdiğim için kendimi boşlukta hissettiğim bir dizi oldu. Instagramımda keşfet kısmında bile baştan aşağı Outlander esintisi var, o kadar! İnsan bir diziye de aşık olur muymuş demeyin, ben oldum siz de olun istiyorum.

Evli bir savaş hemşiresi Claire’ın kocası ile gittikleri yerde sihirli taşa dokunmasıyla 200 yıl öncesine yolculuk etmesini ve İskoç savaşçısı James Fraser ile evlenmek zorunda olup iki erkek arasında kalmasını, geçmişe gidip geleceği istemesini ya da geleceğe gidip geçmişte kalmasını, kısacası başlarından geçenleri, İskoçya, İngiltere tarihini ve dönemin savaşlarını içeren bir dizi. Muhteşem bir cast, muhteşem İskoçya manzarası, inanılmaz yakışıklı ve güzel iki başrol, imrenilecek bir aşk… Daha ne olsun… Kadın olmanın her dönemde zor olduğunu gösteren, aşkın gücünü kanıtlayan, aile kavramının önemini hissettiren hem fantastik hem romantik hem de tarihsel izler taşıyan efsane bir uyarlama olmuş açıkçası. Öve öve bitiremem, sayfalarca yazabilirim dizi hakkında.

Diziye nasıl başlıyorsunuz, nasıl bitiriyorsunuz anlamıyorsunuz. Şu an itibari ile dört sezonu Netflix’ten, 5. sezonu internetten herhangi bir yerden izleyebilirsiniz. Bitirmiş olduğum için çok üzgün olsam da 6. sezonun çekildiğini ve hatta 7. sezon için onay aldığını bilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Çarçabuk yayınlansın inşallah. Çünkü Murtagh’ın bağlılığını, Frank’in affediciliğini, Fergus’ın vefa duygusunu, Brianna ve Roger’ın aşklarını, Claire ve Jamie’nin koşulsuz sevgilerini, Jamie’nin ‘Sassenach’ demesini çok özleyeceğim. Keza dizinin introsunu da… Normalde “introyu atla” butonu bir lütuf gibi gelirdi ama bu dizinin şarkısını sonsuza kadar dinleyebilirim sanırım.

Dizinin bir bölümünde kilt etek giyen erkeklerin çok çekici olduğu vurgulanıyordu, tabi eğer o erkekler Sam Heugan gibi yakışıklılarsa her şartta çekici olabilirler.

Birkaç bölümde Türklere laf edilse de diziyi izlemeyenler için şiddetle tavsiye ediyorum. Siz onu seyrederken ben de diziden sonra içime gelen İskoçya’ya gitme isteği ile baş etmeye çalışayım bari. İyi seyirler.

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

3 Yorum

Yorum Bırakın
  1. Elinize sağlık sizden örnek alarak bende bir blog açtım ve fikirlerimi paylaşıyorum.
    Benim de bir kitap film dizi inceleme yorumlama blogum var .
    herkesi siteme beklerim.
    Libereji.com
    Ziyaret edip fikirlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum

Bir yanıt yazın

Aşığınım Beaa

Nasıl Bir Çağ, Nasıl Bir Nesil?