içinde

Başucumda Müzik – Kürşat Başar

Bir yerlerde “okunması gereken kitaplar” olarak karşıma çıkmış ve almıştım Başucumda Müzik kitabını… Konusunu, karakterlerini hiç bilmeden…

Tuhaf bir şekilde dikkat çeken bir ismi var sanırım kitabın. Yine aynı tuhaflıkla okumaya da teşvik ediyor sizi, gereksiz yere uzatılmış olsa bile merak ediyorsunuz olacakları…

Sürükleyici bir yasak aşka tanıklık ediyorsunuz. Hatta kitabı bitirdiğinizde bu aşkın gerçek kahramanlarını merak edip araştırıyorsunuz ve en az kitap kadar heyecan uyandırıyor (Fatih Rüştü Zorlu ve Vesamet Kutlu) Duygu betimlemeleri çok güzel olan kitapta biraz detaylarda boğuluyor gibi oluyorsunuz ama dediğim gibi sonlarını da öğrenmek için katlanıyorsunuz bütün bunlara.

Kitabın baş kahramanı ile Adnan Menderes dönemindeki bir bakanın yasak aşkı kadının kendi ağzından anlatılıyor ve her iki tarafın da evli olması, özellikle kadının yanlış olduğunu bilerek duygularına engel olamaması, gelgitleri, yaşadığı sıkıntılar güzel anlatılıyor.

Dönem hakkında çok bilgi verilmiyor hatta darbeden bahsedince ilk önce 80 darbesi diye düşünüyorsunuz ama mevsimler oturmayınca ve idamlarla sonuçlanınca 60 darbesi olduğunu anlıyorsunuz. Ve şimdi bile kabul görünmezken 50 li yıllarda böylesi bir aşka hayret ediyor, kadının cesaretine şaşırıyor, diğer eşlere üzülüyor, öyle ya da böyle yasak aşk kahramanlarıyla seviniyor ya da üzülüyorsunuz. 

Aşk romanı sevenler bu kitabı kaçırmamalı deniyor ama maalesef benim için favori kısmına bile giremedi. Bakalım siz ne düşüneceksiniz? İyi okumalar. 

Yazar Asuman ATAGÜN

Siz Ve Biz Blog Editörü
İngilizce Öğretmeni - İstanbul
Rüzgar esiyorsa bırak söğüt düşünsün. Çınara zaten bir şey olmaz.

Bir yanıt yazın

Ey Aşk Hoşgeldin

Kahrolası Alarmlar