Başucumda Müzik – Kürşat Başar

Birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan aşıksın.


Bir yerlerde “okunması gereken kitaplar” olarak karşıma çıkmış ve almıştım Başucumda Müzik kitabını… Konusunu, karakterlerini hiç bilmeden…

Tuhaf bir şekilde dikkat çeken bir ismi var sanırım kitabın. Yine aynı tuhaflıkla okumaya da teşvik ediyor sizi, gereksiz yere uzatılmış olsa bile merak ediyorsunuz olacakları…

Sürükleyici bir yasak aşka tanıklık ediyorsunuz. Hatta kitabı bitirdiğinizde bu aşkın gerçek kahramanlarını merak edip araştırıyorsunuz ve en az kitap kadar heyecan uyandırıyor (Fatih Rüştü Zorlu ve Vesamet Kutlu) Duygu betimlemeleri çok güzel olan kitapta biraz detaylarda boğuluyor gibi oluyorsunuz ama dediğim gibi sonlarını da öğrenmek için katlanıyorsunuz bütün bunlara.

Kitabın baş kahramanı ile Adnan Menderes dönemindeki bir bakanın yasak aşkı kadının kendi ağzından anlatılıyor ve her iki tarafın da evli olması, özellikle kadının yanlış olduğunu bilerek duygularına engel olamaması, gelgitleri, yaşadığı sıkıntılar güzel anlatılıyor.

Dönem hakkında çok bilgi verilmiyor hatta darbeden bahsedince ilk önce 80 darbesi diye düşünüyorsunuz ama mevsimler oturmayınca ve idamlarla sonuçlanınca 60 darbesi olduğunu anlıyorsunuz. Ve şimdi bile kabul görünmezken 50 li yıllarda böylesi bir aşka hayret ediyor, kadının cesaretine şaşırıyor, diğer eşlere üzülüyor, öyle ya da böyle yasak aşk kahramanlarıyla seviniyor ya da üzülüyorsunuz. 

Aşk romanı sevenler bu kitabı kaçırmamalı deniyor ama maalesef benim için favori kısmına bile giremedi. Bakalım siz ne düşüneceksiniz? İyi okumalar. 


Asuman ATAGÜN

SizVeBiz BLOG Editörü, İstanbul

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Bunu bir arkadaşa gönder